Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Hükümetin, İmralı ile görüşmelerine sıcak bakıyor musunuz?

Held: Devletin, teröristbasi bir katille görüsme masasina oturmasini ihanet mi desem manyaklik mi desem ne desem bulamiyorum. Ama tüm dünyanin bize bir yerleriyle güldüklerinden eminim.Dünyanin hic bir ülkesinde terörist lideri bir katille hic bir devlet pazarlik masasina oturmaz. Bu sadece bize özgü bir sey.Ve bütün bunlar yasanirken Türk Milletinin tepkisiz kalmasi cok tuhaf. Artik Türk Milletinin zekasindan süphelenir hale geldim.
dpd06: Hemen bi asabiyet, bi sakin olun, Türkü Kürdü karıştırmamın sebebi olayı daha çabuk kavrayabilmekti.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
Held: fatih, farkli konulara yapmis oldugun yorumlari okumamistim.az önce okudum ve sana yanit yazdigim icin pisman oldum.bu sana yazmis oldugum son yorum. sen git kumda oyna cocuk:)
27 Şubat 2013 . Ankete Git
Held: ve sayin dpd, verdiginiz örnekler alakasiz örnekler.su an türkiyede hic bir kürdün hic bir türkten daha az hakki yok.dillerini konusuyorlar, siyasetci oluyorlar isadami oluyorlar.hersey serbest.devlet kaynaklarinin büyük bölünü oraya aktarmis durumda. hatta türk elektrigi zamli öderken kürt elektrik parasi ödemiyor bile. onun icin artik bu kliselesmis ama gercekten bayatlamis gerekceleri siralamaktan vazgecin.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
Held: Fatih, cözümden anladigin nedir senin izah et bakalim... kan dökülmesin siddet olmasin ee ne yapalim? katil aponun sartlarini kabul edelim ve terör dursun ne güzel bir cözüm demi:( klasik akp zihniyeti bu..madem teröristlerin sartlari kabul edilecektik binlerce sehidi niye verdik? taa bastan güneydoguyu verip kurtulsaydik demi.bos bos vatan deyip durma, vatan kelimesi sen ve senin gibi makarna beyinlilerin agzina yakismiyor.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
fatihturk: Sayın arkadaşım 30 yıldır ilk defa böyle güçlü ve iki taraflı çözümler aranırken sen ve senin gibi düşünenler ihanetin mi manyaklığın mı içinde olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum. Ben ne bir Türk nede bir Kürd evladının ölmesini arzu etmediğim için iki taraflı bir çözümü her zaman desteklerim sonuçta her şey vatan için. Benim anlamadığım hangi akla hizmet ettiğinizdir, bence bi gözden geçirin.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
dpd06: İşte bu yüzden ben de konuşularak bu sorunun çözüme kavuştrulması taraftarıyım, Türküz madem, o kadar canı, parayı teröre vereceğimize ülkemizi yüceltmekte kullanalım değil mi ama :D
27 Şubat 2013 . Ankete Git
dpd06: Şu an silah bırakmış olmaları yakın gelecekte en küçük fırsatta silahlanıp tekrar örgütlenmeyecekleri anlamına asla gelmez aksine ben olsam ben dahi düşünürüm, siz olsanız siz de düşünürsünüz, diliniz konuşturulmuyor, eğitim alamıyorsunuz, yahu doktora derdinizi anlatamıyorsunuz. Sonuç şimdilik ateşkes var ama sorun bitmedi. Her an yine başlar, eminim de başlayacak çünkü asıl sorun orda, hala sorun var. O sorun çözülmedikçe hangi ülke olursa olsun şiddetin yeniden başlamasına hazır olmak zorunda
27 Şubat 2013 . Ankete Git
dpd06: Siz de gerilla demişsiniz ağız alışkanlığı tabii,bakın medya nasıl yer ettiriyor kafamızda birşeyi:D Her neyse, Tamil gerillaları evet silah bıraktı, şuan resmen karantinadalar. İzninizle Türkiye gibi örnek vereceğim. Tamiller Kürt olsun, Sinhalalar Türk. Sinhalalar şuan Tamilleri ülkenin bir kısmında karantina altında yaşatıyorlar, etrafları sarılmış durumda, başlarında Tamil bilen polis, doktor, öğretmen vs yok. Anlaşamıyorlar, tamiller her anlamda geri kalmış durumda.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
dpd06: Tamil gerillalarını örnek vererek büyük hata ettiniz:D Belli ki olaya hakim değilsiniz. 80li yıllardan beri Tamil gerillaları faal. Gerilla diyorum alınmayın bizim basın da öyle diyor, vallahi, yazın google a tamil gerillaları diye tüm haber sitelerinde çıkar.Terörist demezler neden? Çünkü Sri Lanka sosyalist bir ülkedir, ona karşı yürütülen her faaliyet de kapitalist medya tarafından desteklenir.Eğer Sri lanka hükümeti kapitalist, gerillalar sosyalist olsaydı işte o zaman terörist olacaklardı.
27 Şubat 2013 . Ankete Git
Held: Tamam haklisiniz, görüsmeler konusunu yanlis biliyormusum. Görüsülmüs.O halde yorumumu su sekilde düzelteyim.Terörislerle yapilan pazarliklara siddetle karsiyim.Sri Lanka nin Tamil gerillarina yönelik operasyonlarinin, terörü bitirmek icin en etkili ve en akilci yöntem oldugunu düsünüyorum.
26 Şubat 2013 . Ankete Git
dpd06: Fikriniz değişmez biliyorum ama yanlışınız var.İngiltere IRA ile görüşmüştür, hatta kraliçe bu yaz eski IRA lideriyle görüştü. Kaynak http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/the_queens_diamond_jubilee/9358332/Queen-meets-ex-IRA-commander-Martin-McGuinness-today.html. İspanya başbakanı ETA ile görüşmüştür. En ünlüsü şuan Kolomiya ve FARC görüşmeleri devam etmektedir.Size en az 10 ülke sayabilirim daha, ve bu saydıklarımda görüşmeler sonrası terör sorunları çözüldü. Ölen yok artık terör yüzünden.
24 Şubat 2013 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: nida_aksoy . 12 Şubat 2013