Anket Sitesi

Anket Sonuçları

AKP, yabancılara arazi satışına ilişkin yasanın kapsamını genişletmek için yeni bir yasa tasarısı hazırladı. AKP’nin önergesine göre, yabancı yatırımcılar Türkiye’de şirket kurarak veya katıldıkları tüzel kişiliğe sahip şirketler aracılığıyla toprak satın alabilecekler. Siz, bu yasanın geçmesi halinde ülkemize faydalı olabileceğini düşünüyor musunuz?

%69,9Hayır
%15,0Evet
%15,0Fikrim yok
Ankete Katılım: 153 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 77 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: AKP iktidârı bütün görev süresince ülkenin değerlerini ve kazanımları, kendi ifadeleriyle milliyet farkı gözetmeksizin başkalarına peşkeş çektiler. İşin ilginç yani bu çalışmalarıyla gurur duydular. Üç - beş kuruş bedelle topraklarımıza sahip olan yabancılar ise mükâfat olarak her seçimde AKP'yi desteklediler. Fakat bir gün bu şer ittifakı bozulacaktır. Kutsal vatan toprağını satmanın hesâbı bir gün mutlaka sorulacaktır.
22 Temmuz 2012
dpd06: Açıkçası ben bu şekilde ayrıntılara girmenin çok da fayda sağlayacağını düşünmüyorum.Yaptıkları herşeyde bir bit yeniği var zaten o açıdan politik sistemi şöyle toptan bir gözden geçirip,insanın gücünü insana bir keşfettirebilsek hayat bayram olur:D
20 Ekim 2010
uslu yadigar: Satar bunlar satar
20 Ekim 2010
ukela: Hem de pek çok faydalı olacak... Kan döke döke savunduk şimdi de güle oynaya hediye edelim gümüş tepsiyle.
12 Mart 2010
affan: Toprak satılmasına karşıyım...
11 Temmuz 2009
Mohikan: Yarar değil, zarar getirecek.Kendi ellerimizle cennet vatanımızı mı satacağız.
3 Haziran 2009
emay80: Adam toprağı alıp memleketine göteremeyecek sonuçta. Artı yabancılara en çok toprak satışına izin veren hükümet Ecevit - Bahçeli hükümeti olmuştur Cumhuriyet tarihi boyunca.
11 Eylül 2008 . Polemikleri Oku
siyahmasal: Yavaş yavaş ve sistemli bir şekilde istedikleri bölgelerde yerleşmeye başladılar,peki 20 yıl sonra burası bizim diyerek bağımsızlık istemeyecekleri ne malum,bence amaçlanan budur ve böyle bir yasa bize sadece zarar getirir,gerçi akp yaptığı her şeyle zarar getiriyor bize,faydalı bir şey yapsa dişimi kıracağım.....
3 Eylül 2008
zerrin_367: hayır.arazi satımı ülke satımıdır
15 Temmuz 2008
pollster: Yabancılara arazi satılmamalıdır. Toprağımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Örneğin insan, kendi evinin mutfağını satarsa, nasıl yemek yapabilir? Bilmem anlatabildim mi?
13 Temmuz 2008
Anketi oluşturan üye: kafkas62 . 19 Haziran 2008