Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

KİM HAKLI? Büyük ölçüde can kayıplarının yaşandığı Suriye'deki karışık ortamda kim haklı?

Anketelma: Kimse
26 Temmuz 2020
servetcembar: Amerika Irak'ta üstüne yattığı petrol için Akdeniz'e karadan yol açmaya uğraşıyor...Suriye'den başka denemeleri de olacaktır...
25 Mart 2015
İstanbullu34..-: Demokrasi ve özgürlük arayışında olan muhalifler haklı kesinlikle...
15 Şubat 2014
emre22: mazlum
27 Kasım 2013
Cilveli: Haklılık derdinde değilim.Sadece insanlar ölmesin.
1 Ağustos 2013
Maxjohnroyan: Her iki tarafında haklı olduğu konular var tabiki, ancak Esad ve Kaddafi gibi diktatör eğiliminde olan liderlerin iç savaşlar öncesi ekonomik anlamda ülkelerine kattıkları değerleride unutmamak gerekir. Bkz. Kaddafi dönemi Libya'sı, Devletin bütün sağlık,eğitim vb. durumları karşılamasına rağmen demokrasi olmadığı ileri sürülerek çok kan döküldü. Peki ya sorarım şimdi size ? Şuan ki Libya,Suriye ve diğer iç savaş ile uğraşan ülkeler demokrasiyi bu liderler sonrası yakalayabildiler mi ?
25 Temmuz 2013 . 1 üye beğendi
ali58: Vicdan sahibi olan bir insan Esad haklıdır diyemez.Ama muhaliflerin de tasvip etmediğim yanları var.
12 Temmuz 2013 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
mhe25: iki tarafında yanlışı çok...
29 Nisan 2013
shendi_oync: Her iki tarafta vaadedilmişin peşinde olan zavallı vatandaşa oluyor
5 Nisan 2013
ravi79: yılardır babası ve kendisi beşar esad ülkeyi sömürüyor zulm ediyor katliam yapıyor bir an evvel gitmesi lazım
27 Şubat 2013 . 4 üye beğendi
mbkburo: Amerika istediği gibi yönlendiriyor herşeyi.
18 Şubat 2013
pırıl_pırıl: Muhalif güçleri desteklemek geliyor içimden. Zira Halep'e gittiğimde heryerde Beşar Esad'ın fotoğraflarını görmek hoşuma gitmemişti. Hayatta olan birinin o kadar fotoğrafının olmasının baskıya işaret ettiğini düşünüyorum.
14 Şubat 2013 . 1 üye beğendi
nida_aksoy: İşin iç yüzünü bilmiyoruz. Muhalifler Esed'a karşı kışkırtılıyor da olabilir. Esad'ın bize karşı tutumuna bakıldığında ve muhalifleri desteklediğimize göre durum ortada. Türkiye olarak bize düşen insan hakları ellerinden alınmış, dışlanmış, öteki muamelesi görmüş, dinini özellikle müslümanlığı istediği gibi yaşayamayan insanları korumak kollamak elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmak. Müslüman olarak bize düşen görevin bu olduğu kanaatindeyim.
4 Şubat 2013
dpd06: Sadece siyah-beyaz görmeyelim ortamı amma ve lakin farklı haber kaynaklarını mutlaka okumak gerek. Maşallah bizim basın Esadı EsEd bile yaptı, ama kimse muhaliflerin yaptığı pisliklerden bahsetmiyor. Türkçe hariç 2 dil biliyorum, bu sayede farklı haber kaynaklarını takip edebiliyorum ve gördüğüm kadarıyla savaşta her zamanki gibi her türlü pislik dönüyor. Gönlüm Suriye halkından yana, en haklı onlar.
27 Ocak 2013
shanara21: Ortada bir oyun var ve kimin hakli olduğu bu oyunun sahipleri için önemli değil. Haklıyı bilmem ama kaybeden Suriye ve Müslüman olanlar.
26 Ocak 2013 . 1 üye beğendi
Kurtulus99: Bir anlamda obsesif kişiler illaki haklı bir taraf bulmaya çalışır.Yada siyaset üretemeyenler. Bu şekilde ideolojilerini,siyasetlerini buldukları haklının yanına konuşlandırarak zorla itelerler. Esad'ın demokrasi erbabı,hak ve adalet kollayıcısı olduğunu söylemek zırvalamaktır.Bunun yanında muhalif güçlerin El-kaide bağlantılı olduklarını,farklı etnik kimliklere karşı ölüm şiarıyla yola çıktıklarını da bilmeyen yok. Eğer böyle bıyık-sakal ikilemi varsa,'ilerici taraf' pragmatist olmalıdır.
26 Ocak 2013
ibrahimpekin: Türkiye'nin haklı olmadığı kesin.
17 Ocak 2013 . 1 üye beğendi
gedikli: Olan sivillere oluyor
17 Ocak 2013 . 1 üye beğendi
emretln: Çocukları öldüren,sivillerin üzerine bomba yağdıran,camiileri bombalayan bir oluşum,asla haklı olamaz.Beşar Esad, o topraklar babasının malıymış gibi davrandığı için bugün bu durumdalar. Yüksek ihtimalle de sonu Kaddafi gibi olacak ama olan yine Suriye'ye olacak.ABD yine oraya 'demokrasi' götürecek.
17 Ocak 2013
as1908: Herkes haksiz. Ama temel sorun bu ülkelerin kurulusundan başlıyor. Gerçek dışı sınırlarla kurulan ülkelerin çok uzun sure varlıklarını surduremeyecekleri görünüyor.
13 Ocak 2013
sipahi76: herzaman halk haklıdır,,halk bağımsızlık ister ve
7 Ocak 2013
sahinemre83: orada kimin haklı olduğu konusunda kesin bir yargıya varmak zor. çünkü her gün bombalar patlıyor muhalifler biz yapmadık beşar esad yaptı diyor. beşar esadda ben değil muhalifler yaptı diyor. buradan çıkan birkaç cevap var. ya muhaliflerle esad bu olayları yapıp ben yapmadım deyip çamur at izi kalsın politikası uyguluyor ya da dış güçler olaya el atıp ortalığı karıştırıp kendi istedikleri sonucu oluşturmaya çalışıyorlar ki bu da büyük güçlerin kuklaları ellerine alıp oynamaları anlamına geliyor
7 Ocak 2013
pinokyo: Bu savaşın haklı olan tarafı yok bence.
7 Ocak 2013
Arkantos: Savaşta haklı olmaz. Sadece zarar görenler olur. Babası ölen bir çocuk için, karısına tecavüz edilen bir adam için, bacağını kaybeden bir genç için, bütün evleri yıkılmış bir şehir için kimin haklı olduğu pek önemli değildir.
7 Ocak 2013
anafor: Aslında iki taraf da haklı değil. Ama ÖSO denilen tecavüzcü sürüsü hiç haklı değil.
6 Ocak 2013 . 1 üye beğendi
feeling19: Beşar Esadı haklı görenler varsa şaşırırım.
6 Ocak 2013 . Polemikleri Oku
taçsızkral07: Beşar Esad ülkeye demokrasi getirilirse ne olacağını sınır komşusu Iraktan dolayı çok iyi bildiği için bütün gücüyle mücadele etmektedir.
5 Ocak 2013
bjk1903: Beni daha çok Türkiye ve Türk dünyasının diğer önemli meseleleri ilgilendirdiği için açıkçası kimin haklı olduğunu umursamıyorum. Suriye'deki savaşın mutlak kazananı ABD ve Batı dünyası, kaybedeni Suriye halkıdır. Bir zamanlar küresel güçlerin tetikçiliğini yapan ve alenen PKK'yı besleyen Baas rejiminin de, yabancılarının inâyetiyle Esad'tan kurtulup emperyalistlerin ağına düşecek muhalif güçlerin de canı cehenneme. Suriye'de önemsediğim tek konu sahipsiz bırakılan Suriye Türkmenlerinin durumu.
4 Ocak 2013 . 4 üye beğendi
berxay: Haklıyı bulmak güç, ben bu iki seçenek arasında bir seçim yapamayacağım. Suriye gerçekten zor durumda, artık savaşla çözüm olmayacak bir yüzyıldayız. Umarım savaş durur ve herkesin mutlu olacağı bir düzene geçilir.
3 Ocak 2013
Anketi oluşturan üye: aydınlıkk . 30 Aralık 2012