Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? 5 aylık hamile olan arkadaşım geçenlerde yaptırdığı ense kalınlığı testinde bebeğinin zeka özürlü doğma ihtimalinin çok yüksek olduğunu öğrendi. Doktorlar bebeğin zeka durumunu en kesin şekliyle ortaya koyan Amniosentez yapılmalı dedi. Arkadaşım, 1500'de 1 gibi bir oranla çocuğun ölümüne sebep olan Amniosentezi yaptırmak istemedi. Ona bu çocuğu aldırmalısın, bakımı çok zor, onun ve kendinin yaşamını çok zorlaştıracaksın ve sen öldükten sonra onun bakımını kim üstlenecek diyerek onu bu doğumdan vazgeçirmeye çalışıyorum. O ise Allah'ın yarattığı bir canı öldüremem, ben katil olamam, yaşayamam diyor. Sizce kim haklı?

%51,9`Allah`ın yarattığı canı alamam` diyen arkadaşım
%48,1`Zeka özürlü bir bebek doğurmamalısın` diyen ben
Ankete Katılım: 852 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 270 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ninjaburak2002: Eğer hayatını daha dolu dou geçirip,insanlığa fayda sağlayacaksa sen,köşeden köşeye gidip eğlence içinde yaşayıp boşa yaşayacaksa arkadaşın,haklı olan taraf.Bu arada bu anketler neden bu kadar eski.Ben bu güzel siteyi yeni keşfetmişken.ADMİNLER SAYFAYI HORLATIN.TUTAR BU SAYFA.
4 Ocak 2021
seymanur: Canı almamalısınız
26 Temmuz 2018
biiseydicem: Sonuçta o bir anne.
16 Temmuz 2014
pırıl_pırıl: Merak ediyorum nasıl doğdu çocuk? Umarım sağlıklı olarak doğmuştur...
17 Nisan 2014
mehmetdelice: karar vermek çok zor
14 Mart 2014
dedektif: Allahla alakası yok durumun. Bilimsel yaklaşın. 1/250 den daha sık bir oranda amniyosentez yapılır. 250 doğumdan 1'i özürlü olacak demektir. Tercih anne babanın.
26 Temmuz 2013 . 2 üye beğendi
A.ceylan: Burda çok zor bir karar verilmesi gerekiyor. Başına gelmeyen bilemez bende 1 ay sonra baba olacağım. Allah kimsenin başına vermesin.
9 Mart 2013
didemgedikli: Doktor bana da yaşımdan dolayı amniosentez yaptırmam gerektiğini söylemişti ama ben istemedim. 5 aydan sonra bebğim özürlü çıkmış olsaydı bile ben ona kıyamazdım ve sadece üzüldüğümle kalırdım. Şimdi 10 aylık bir bebeğim var ve Şükürler Olsun gayet sağlıklı.
20 Aralık 2012 . 3 üye beğendi
agean: Bahsettiğiniz konu sanırım down sendromu.test de ikili tarama testi. Aynı olayı geçen sene eşimin ikinci hamileliğinde yaşamıştık, ikili ve üçlü tarama testlerinden sonra bebeğimizin down sendromlu doğma olasılığı 40da 1 çıkmıştı. Doktor dediğiniz gibi düşüğe yol açma riski 300 de 1 olan amniyo sentez önermişti.Bahsettiğiniz çelişkiyi bizde yaşamıştık. Ancak konuyu biraz araştırdığımda ikili ve üçlü tarama testlerinin güvenli sonuç verebilmesi için
9 Kasım 2012 . Polemikleri Oku
burcu1737: allah böyle vakalarda insanları deniyor eğer o çocuğu aldırmazsa bişey olmadan doğacaktır allahın izniyle ben böle şeylerle cok karşılastım.
8 Kasım 2012 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: durgul . 4 Ekim 2007