Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

KİM HAKLI? Geçenlerde iki arkadaşımla yürürken karşımızdan gögüs ve bacak dekoltesi olan bir kız geldi. Arkadaşlarımdan biri kıza laf attı ve 'Açık giyinen kızlar zaten erkeklerin kendilerine bakması için giyiniyor, böyle kızlara laf atacaksın' dedi. Diğer arkadaşım ise dekoltenin bir moda ve çağdaş toplumdaki kadınların en doğal giyim hakkı olduğunu, laf atmasının çok yanlış olduğunu söyledi. Sizce kim haklı?

ninjaburak2002: Dekolte dünyada moda felan değil :D.Ama laf atan arkadaşın da ağzına yumruk yemeyi haketmiş.Bence sen haklısın güzel insan 3
4 Ocak 2021
hashasius: Moda falan fark etmez... Bakmayacaksın, laf atmayacaksın, rahatsız etmeyeceksin... Göstermek isteyen gelir zaten sana merak etme.
8 Haziran 2019
seymanur: Ah ah
26 Temmuz 2018
Elsa.a: ''Acik giyinen kiza laf atilmalidir.'' gibi igrenc zihniyetler yuzunden kadinlar kisitlaniyor. Sizin gibiler yuzunden ozgurlugumuz kisitlaniyor. Bir kadin acik giyindigi icin erkeklerin laf atma veya baska birsey yapma hakki yoktur. Biz kadinlar sadece ozgur olmak istiyoruz!!!!!!
20 Mayıs 2016
derinnsuu: O laf atan arkadaş baya ilkel düşünceye sahipmiş.Artık böyle insanların bakış açıları değişsin bi zahmet..Türkiye özgür bi ülkedir. İsteyen istediği herşeyi istediği şekilde giyer.
21 Nisan 2014 . 1 üye beğendi
partocar: Bütün bayanlar açılıp saçılsa çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşırız, laf atan ayıp etmiş, diğer bayanlar bu yüzden açılmayacak çağdışı kalacağız. Bu arada kadınların en doğal giyim hakkı açık olan yerleri için mi örtük olan yerleri için mi geçerli? Orası da biraz muğlak. Gerçi giyinmemek de bir giyim modası oldu ya hayırlısı.
14 Mayıs 2013 . 1 üye beğendi
didemgedikli: Dekolte giymek çağdaş topluma ayak uydurmak demek değildir. Laf atan hatalı ama dekolte giyenin hiç mi suçu yok.
20 Aralık 2012
deryyya: bu çağda laf atma diye ilkel bir şey mi var? çok yanlış bir hareket,kınıyorum
6 Kasım 2012 . 2 üye beğendi
anafor: Arkadaşın da tam kıroymuş, Hasan mıydı, seni düzgün çocuk bilirdik, ayrıca 102 yaşına gelmişsin, arkadaşında 80 90 desek, işlevi varmış demek ki :) Takılma böyle insanlarla :) Laf atmak çok yanlış.
2 Kasım 2012 . 1 üye beğendi
mahinur: Bir bayan olarak, dekoltenin sadece karşı tarafı olabildiğince tahrik amacı taşıdığını söylüyorum...
29 Ağustos 2012 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
fblibozkurt: İkisi de birbirinden haksız kardeşim karşı çık geç git ama böyle saçmalıkların nesi moda laf atmak da buna moda demek de doğru olamaz İran'da bile laf atmazlar anca tutuklarlar İran'daki düzen bence daha doğru.
27 Temmuz 2012
grandvitara: Laf atan arkadaşın kız kardeşine laf atsınlar bari ne tepki verecek.
15 Temmuz 2012 . 1 üye beğendi
bjk1903: Burada haklı olan yok. Teşhircilik modanın veya çağdaşlığın sembolü olamaz. Bu sakat mantıkla örtünmekte ahlâklı ve namus olmanın bir gereği midir? Böyle bir düşünce kabul edilemez. Teşhircilikten nefret ederim fakat diğer arkadaşınızın bir kadına lâf atması da bağışlayın ama tam anlamıyla magandalıktır.
13 Temmuz 2012
jilyat: Bir insanın onuruna dokunacak bir davranışta bulunmayı haklı gören bir zihniyet olamaz. Kişi sadece kendi davranışından mesuldur. Kız açık giyindi laf at, olmadı taciz at hatta sıkıştır tevacüz et. Peki bu saldırgan davrfanışlar doğru mu? Uygar mı? De ki; kız dekolte giyinmemeli, ben bu düşünceyi eleştirmem. Ama giyindi diye o kızı aşağılamak uygarlığa sığmaz.
8 Temmuz 2012 . 1 üye beğendi
berxay: Bir adam vardı (sanırım profesördü) dekolte giyen kadına tecavüz edilir diyen. Arkadaşınız aklıma onu getirdi. Sanırım bu arkadaşınız, annesini kız kardeşini markete bile salmayan, biri göz ucuyla kız kardeşine baksa kavga çıkaranlardan. Kendisine namus bekçisi, başkasına ırz düşmanı. Allah ıslah etsin ne diyelim :D Dekolteyi moda görmüyorum ama isteyen giyer isteyen giymez o laf atanın içinde varmış laf atmak ki böyle meşrulaştırmaya çalışıyor durumu.
21 Haziran 2012 . 1 üye beğendi
scaryface35: Ya çirkin dikkat çekmek için giymiştir, yada çeşittir.
11 Mart 2012
Salihbirkul: İkisi de haksız.
28 Ocak 2012
as1908: İkisi de haksız. Yani dekolte çıplaklık filan çağdaşlık olsa ilk insanlar en çağdaş insanlar olurdu. Bence bu kadar açık giyinilmesi toplumsal sorunları da beraber getiriyor. Kadınlar bireysel özgürlük olarak gördükleri bu durumun erkekleri fiziksel olarak tahrik ettiğinin nedense farkına varamıyor. Elde değil ki. Ancak ne olursa olsun laf atmak ilkel bir davranıştır.
28 Eylül 2010 . 5 üye beğendi
thoahn: Bu durum, giyinen kıza göre değişir. Evet bu çağdaş dünyada isteyen istediği gibi giyinir. Ama bazı kızların gerçek niyeti ise korkutucu boyutlarda. Kaldı ki durum her ne olursa olsun laf atmak yanlıştır.
6 Eylül 2010 . 3 üye beğendi
Ensar54: Laf atan arkadaşı kutlarım tam benim kafadan.Erkeklerin dikkatini çekmek için açılıp saçılırlar, ama bi laf attığınızda suç sizin oluyor.Aslında açık giyinenlere böyle laf atacaksın ki edepli giyinmeyi öğrensinler
22 Ağustos 2010 . 2 üye beğendi
mert_2239: Laf atılmaması kızın elinde ama laf atmak ta takdir edilecek bir davranış değil, dekoltenin bir moda ve çağdaşlık belirtisi olması da zaten saçma.Kapalı giyinenler cahil insanlar mı? Sonuç olarak:evet kadınlar dikkat etmek için açık giyiniyorlar.
17 Haziran 2010 . 2 üye beğendi
sevgilifatih: Modadan öte bu bir tercihtir. Üzerine yakışanı giyer insan. Dilediğini de giyebilmelidir. Dilediğini giymek ne kadar normalse bunu beğendiği için bakmakta o kadar normaldir. Bakarken ağzının suyu akanlar başka tabi.
15 Haziran 2010 . 1 üye beğendi
ny12da: E o zaman her ölmek isteyen insanı öldürelim!! Çok saçma düşünüyor arkadaşın. Laf atmak zaten başlı başına bi cehalet göstergesi.
19 Ocak 2010 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
hope2689: İkisi de acayip komik yorum yaptıkları aşikar. Açık giyinen diye hitap etmiyeceğim bundan sonra bu ayrı bir yanlış bana kalırsa. İlk kişinin o bayana açık giyiyorsa bakacaksın laf atacaksın demesinde savunulacak bir yan yok. Kadın beğendiği için giyer, seksi olmak için giyer yada başka bir sebepten ama buna laf atacaksın buna atmayacaksın demek çok yanlış.
7 Ocak 2010 . Polemikleri Oku
hackan52xx: Biz zaten bu yüzden ilerleyemiyoruz.Kızın ne giydigi kimseyi ilgilendirmez.
16 Ekim 2009
silverstein: Bence bir kıza laf atmak zaten başta yanlıştır.'Böyle kızlara laf atacaksın' diyen arkadaşını kınıyorum.Empati kurmak gerekir.Dekolte artık moda oldu biz erkeklerin dekolte kıyafet giyen kadınlara laf atmamız ne kadar aç bir millet olduğumuzu gösterir...Yanlış !
3 Eylül 2009
papaqan: Bence ikiside haksız.Dekolte ne modadır(dekolteyi moda sayanlar bir dergi açsın baksın),nede alay konusu olan toplumdaki ahlak sömürgesi.
6 Haziran 2009 . Polemikleri Oku
bese: Dekolte moda ama belliki arkadaşını coşturacak kadar açık giyinmiş. Herkes istediğini giymekte özgür fakat tahrik etmesinler milleti. Sonra başlarına gelmeyen taciz kalmıyooo...
12 Şubat 2009
Misyon: Dekolteyi giyen bir şekilde erkeklerin dikkatini kendi üzerine çekmektir.Pazara çıkmış hayvanlar gibi.Maksat kendilerini sergiemektir başka bişey değil.Kınıyorum öylelerini Allah ıslah etsin ne diyim.
8 Şubat 2009
8urhan: Dekolte modadır. Laf atan arkadaş ise bence Türkiye'yi İran sandı. Burası çağdaş bir toplum isterse çıplaklar kampına bile gider.
20 Ocak 2009
Anketi oluşturan üye: pinokyo . 9 Ağustos 2007