Anket Sitesi

Anket Üzerinde En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Müslümanların çeşitli tarikat ve cemaatlere mensup olmalarının İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'in hükümlerine aykırı olduğu ve dine zarar verdiği görüşüne katılıyor musunuz?

dîde: ne alakası var zararla
8 Mart 2007 . 128 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
ilayda996: din 1 tanedir.ve bilgi alınacak tek kaynak kitaptır,bu kitap ta kurandır.diğer olaylar gereksiz.
22 Mart 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
bahcivan: tarikat kavramı sadece müslümanlarda yok diğer dinlerde de vardır..
19 Mayıs 2007 . 18 Polemik . Ankete Git
temhem78: İslam ağacın gövdesidir.cemaatler ve tarikatlerde onun dalları. gücünü ve ilhamını kökünden alan hiçbir cemaat veya tarikatın art niyetli olması veya islama zarar vermesi düşünülemez.
9 Mart 2007 . 15 Polemik . Ankete Git
mystig26: Bunu kim uydurmuş? Peygamber(AS) 'ümmetim zaman gelecek 72 fırkaya ayrılacaktır..' buyurmuş.
16 Mayıs 2007 . 13 Polemik . Ankete Git
teddy: hayır, böyle bir genellemeye asla girmem. zararlı cemaatlar olduğu gibi yararlı olanlar da vardır. tarikat dendiğinde insanların aklına nedense hep kötü şeyler geliyor. zararlı cemaatlerin amaçları sapmıştır, farklılaşmıştır.
6 Eylül 2007 . 5 Polemik . Ankete Git
kutludağ: Katılmıyorum...Çünkü tarikatler ve cemaatler zenginliğimizdir.Ancak: 1-Dinimiz Allah'tan başka herşeye kul olmayı yasaklamıştır. 2-Tarikat ve cemaatler de diğer alanlarda olduğu gibi cehaletten kaynaklanan ve kurnazların istismarına açık alanlar haline dönüşmüştür. 3-Samimi inanç,dürüst ve güvenilir olma,şirk koşmama üzerine kurulu;ilme dayalı, cehaletin düşmanı her birim desteklenmelidir.
2 Haziran 2007 . 5 Polemik . Ankete Git
ociftci73: Zarar değil sadece yarar getirir. Anketleri hazırlayanların konu hakkında önce araştırma yapmasını öğrenmesini öneriyorum. Temelde farzlarda mutabık olan cemaat ve tarikat çeşitliliği sadece zenginliktir.
30 Mayıs 2007 . 4 Polemik . Ankete Git
suay123: insanlar ne bulur bu tarikatta anlamam.
16 Mart 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
tommyer: 'Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.' (En'am Suresi 159). Bu ayete Kur'an-ı Kerim'in bütün ayetlerine inandığım gibi inanıyorum ve bu yüzden Tarikat veya Cemaatlerin iyi niyetle kurulsalar bile islama aykırı olduğuna ve bu ayetten haberdar olmayanların cahillik sevkiyle günaha saplandıklarına inanıyorum.
8 Mart 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
valentino: bilmiyorum çünkü islam konusunda pek bilgim yok.
8 Mart 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
salaklk: bu kişiler din bilgisi tam kişiler diye geçiniyolar ama çok açık olan bi husus var peygamberimiz hayattayken hiç bir meshep görüş ayrılığı yaşanmamıştırve kendisinden geryede bırakmamıştır.
28 Nisan 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
yelken: fıkıh ve din bilgimin yeterli olmadığını düşünüyorum. o yüzden kesin bir tavır sergileyemiyorum yinede
20 Mart 2007 . 2 Polemik . Ankete Git
semazen29: katılmıyorum çünkü her dinde olduğu gibi bizim dinimizdede bu gibi mezheplerin olması çok doğal.
8 Haziran 2007 . 2 Polemik . Ankete Git
im_losing_it: bazıları için evet... ibadet yapıyoruz diye kendilerinden geçiyorlar.. bedenlerine zarar veriyorlar... bilmiyorlar ki o beden bize emanet ve emanete hıyanet olmaz!!!
8 Mart 2007 . 1 Polemik . Ankete Git
mmoorr: insanlar arasında gruplaşma oluyo.sizinkiler bizimkiler die...mesela hollanda,almanya da falan camiler bu şekilde cemaatlere özelmiş sanırım.herkes kendi camisine gidiyomuş mesela!!bu hiç hoş değil...ama bi tarafta İslam'ın tebliğine katkıları da göz ardı edilemez!!
8 Mart 2007 . 1 Polemik . Ankete Git
affan: tarikat ve cemaatler dinin gereklerini yapo
8 Mart 2007 . 1 Polemik . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: tommyer . 3 Mart 2007