Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Arkadaşımın annesi, genç sayılabilecek bir yaşta eşini kaybetti. Üç oğlu var. Hepsini okutup, meslek sahibi yaptı ve bir tanesini de evlendirdi. Bu arada birisiyle tanışıyor ve evlenmeye karar alıyorlar. Fakat çocukları buna şiddetle karşı çıkıyor ve 'evleneceğine öl' diyorlar. Çocuklarıyla ne kadar anlaşmak için çaba gösterse de hepsi boş çıkıyor. Ve sonunda kimseye haber vermeden kaçıyor. Bir süre sonra evlendikleri haberini alıyorlar. Ben de arkadaşıma, annesinin bu isteğine saygı gösterip, destek olması gerektiğini söylesem de, onlar sonuna kadar karşılar. Şimdi ise görüşmüyorlar. Bu durumda sizce, destek olmaları gerektiğini söyleyen ben mi, annesini silen arkadaşım mı haklı?

%70,4Ben
%15,1Arkadaşım
%8,5Fikrim yok
%6,0Açıklayayım:
Ankete Katılım: 318 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 105 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pırıl_pırıl: Oğlanlar da evlenip gidecekler ve eşleri yüzünden anneleriyle ilgilenemeyecekler belki. Kadın da yaşlılığını vs düşünmüş olabilir.
18 Şubat 2018
keremo: Bırakın kadın hayatını yaşasın.
24 Şubat 2012
ukela: Arkadaşın biraz bencillik yapmış bence. Yıllarca onlara saçını süpürge etmiş, okutmuş evlendirmiş bir yaşam kurmuş onlara ama onlar bu hakkı annelerinin elinden alıyorlar. Hoşlarına gitmeyebilir ama saygı duymalılar.
5 Mart 2010
berxay: Bence sen haklısın, ama onları da anlamak lazım yani. Ben de annemin evlenmesini istemezdim.
6 Şubat 2010
ışıl_ışıl: Sevgili anketör, sırf sen haklısın dememek için arkadaşın mı haklı desem acaba :) Neyse, arkadaşının annesinin 3 kızı olsaydı belki annelerine destek olurlardı...
20 Aralık 2009
hp87: Şöyle ki çocuklar tamamen büyük bir bencillik yapmışlar annelerinin evlenmemesini isteyerek. Sonuçta onlar da evlenecek bir gün ve kadıncağız yalnız kalacak bu hayatta.. Fakat annelerinin kaçıp evlenmesi de ayrı bir ayıp. Kalıp çocuklarını ikna etmeli, madem seviyor, madem güveniyor o zaman kalıp savaşmalıydı.. Şimdi çocukların kızgınlığı, kırgınlığı haklı gibi durur.. Kadıncağız haklıyken haksız durumuna düşmüş resmen..
17 Temmuz 2009
atik12: Kimsenin kendi istekleri için başkasının hayatını yönlendirmeye hakkı yoktur. Eğer anneleri evlenmeyi düşünüyorsa buna saygılı olmaları gerekir.
11 Temmuz 2009
papaqan: Aile'yi silebilecek kadar ileri gitmesi kötü olmuş. Bravo ona.(mecaz anlamda :) )...
2 Temmuz 2009 . Polemikleri Oku
selcuk74: Bende olsam karşı çıkardım nedeni ise annem benim en kutsalımdır bunun kirlendiğini düşünürdüm
27 Nisan 2009
muhtar1149: Vallahi zor konu kadının evlenmesinde fayda var.O zaman oglanlarda evlenmesin.Fakat hayatta kabul etmezler.Anne iyi yapmış.
10 Nisan 2009
Anketi oluşturan üye: Lilimarlen . 17 Temmuz 2008