Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Arkadaşlarla muhabbet ederken sevgilisi tarafından aldatılan bir kız arkadaşım 'erkek milleti değil mi, hepsi aynı' diyerek bir tartışma başlattı. Bunun üzerine düşüncesini kabullenmeyen diğer erkek arkadaşım haketmediği halde kız arkadaşımıza 'akıllı bir kız olsaydın da hepsini tanımasaydın' diyerek sert bir tepki verdi. Kız olan arkadaşımı herkesin için kötü bir duruma düşürdü. Sizce burda kim haklı?

%45,2Bence çok saçma bir tartışma olmuş
%29,6`Akıllı bir kız olsaydın da hepsini tanımasaydın` diyerek toplulukta onu küçük düşüren erkek arkadaşım
%15,7`Erkek milleti değil mi hepsi aynı` diyen kız arkadaşım
%7,8Fikrim yok/İlgilenmiyorum
%1,7Bence;
Ankete Katılım: 115 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 28 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

umutcul: Kız bir bunalım halinde olduğu için kızgınlıkla öyle söylemiş belli ki, orda erkek arkadaşının öyle bir laf etmesi bence iyi olmamış. Ama söylediği söz orjinal olmuş başka yerde sık sık bu kızı gibi konuşanlara verilebilecek çok yerinde bir cevap.
24 Temmuz 2011
ibrahimpekin: Kızın söylediği laf bi klişe artık. Aldatılmanın verdiği ruh hâliyle söylenmiş bir söz belkide. Erkek biraz alttan alabilirdi bence. Kız arkadaşın haklı ama 'erkek milleti değil mi hepsi aynı' diye dediğinden değil, zor duruma düştüğünden dolayı haklı.
16 Temmuz 2011
Önert: Genelleme yapan kişi haksız, genelleme yapan kişiye gösterilen tepkideki 'ölçüde' diğer kişiyi haksız gibi gösteriyor. Kısacası, iyi bir iletişim kurulamamış.
29 Haziran 2011
aris77: Erkek arkadaşın iyi cevap vermiş :)
6 Mayıs 2011
as1908: Kızın öyle bir laf etmesi zorlama bir klişe. Ama o anki sinir ve acısı ile anlaşılabilir. Ama erkeğin ettiği laf düpedüz saçmalık. Yine de iki tarafta haklı değildir.
23 Nisan 2011
servetcembar: Sap yiyip saman çıkarmış...Aş bunları koçum deseydiniz ya...
15 Nisan 2011
ukela: Ergenlik işte..
12 Nisan 2011
pinokyo: A erkeği B bayanını C dişisiyle aldatıyorsa. Burada suç sadace A'nın değildir. C dişiside suçludur. Çünkü tecrübeye dayalı mevzulardan yola çıkarak C dişisi gibi bazı kadınlar erkeğin hayatında bir B olduğunu bildiği halde mevzuya 3. şık olmak ister ve olay hiç şık olmaz. Yani her şık biraz suçludur. Ne A tek başına suçludur ne de C. Sorun sınav sistemindedir.
12 Nisan 2011
swordlion: Kızların hepsi şöyle, erkeklerin hepsi böyle falan diyemeyiz tabi.Ancak bazı kızlar bunu diyecek raddeye getiriyor insanı...Bencillik had safada.
6 Nisan 2011
faktör: erkek milleti değil mi hepsi aynı derken bir genelleme var ve espriyle karışık ama akıllı olsaydın tüm erkekleri tanımazdın diyen direkt o kişiyi hedef alıyor çok ayıp etmiş oluyor bence...
4 Nisan 2011
Anketi oluşturan üye: ordek . 28 Mart 2011