Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Bir arkadaşım, annesi ve kardeşiyle sürekli tartışma içinde. Uzlaşmaya varamıyorlar. Konumuz şudur: Arkadaşımın küçük kardeşi İngilizce dersinde verilen ödevlerde sorun yaşamakta ve arkadaşım yardım etmek için ders çalıştırmakta. Kardeşi ise sürekli sıkılmakta ve ödevleri yapmamakta. Anne, bu durum karşısında her defasında arkadaşımdan çok ilginç bir istekte bulunmakta: 'Bu seferlik ödevi sen yapıver, sonra öğretirsin bu konuyu'. Bu durum karşısında arkadaşım ders anlatmaya devam etmekte, kardeşi ödevleri yapmamakta ve annesi aynı istekte bulunmaya devam etmekte. Buyrun kararı siz verin. Kim haklı?

%85,7Arkadaşım
%7,6Kardeşi
%6,7Annesi
Ankete Katılım: 538 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 191 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bilal34: bence kardeş haklı çünkü anne kardeşin arkasında duruyor kardeşte dayanmış abiye yoluna devam ediyor oysaki anne böle bir istekte bulunmasa ve kardeşe öğrenmesi konusunda telkinde bulunsa hem öğrenicek hemde ödevlerini yapacak :)
29 Aralık 2014
dpd06: Arkadaşın haklı elbette.Neden?Örnek vereyim:bir komşumuz var,kadının da fiziksel engelli bir oğlu,ingilizce ödevlerini hep bana sorar kadın,kitabı beraber doldururuz,sene sonunda kadın İngilizceyi sökmüştü,ciddim,am-is-are kalıplarını,have to/has to ve zamanları öğrenmişti,oğluysa 2 alarak zar zor geçti,büyük ihtimalle hocası engelli diye bırakmadı.Bundan zararlı çıkan yine evlat oldu..
10 Temmuz 2011
hilall: 'Yapmakta-etmekte' diye devam eden zorlu bir soruyu iki kere okuduktan sonra cevap veriyorum; bence arkadaşın haklı :)
26 Ağustos 2009
crazymerve: Annesinin dediği kesinlikle yanlış bence
24 Haziran 2009
papaqan: Tabiiki de arkadaşın haklı. Böylelerine toplum içersinde enayi derler. Arkadaşını o duruma koyuyor o anne. Bence ders çalıştırmayı bıraksın işine baksın arkadaşın...
20 Haziran 2009
pinokyo: Arkadaşım fazlasıyla haklı anne haksız kardeş ise okumaz
20 Şubat 2009
berkant21121: bence arkadaşın haklı çünkü kardeşinin ödevini kendisi yapması gerekirken arkadaşın yapıyor arkadaşın kendi derslerine mi çalışsın kardeşinin ödevlerini mi yapsın
1 Şubat 2009
8urhan: Bence bu şıklarda hiçbiri olmalıydı.
20 Ocak 2009
anket87: Ortada hatalı bir davranışta bulunan kardeşten çok anne var. İnsanın kendi kardeşine yapamadığı konularda yardım etmesi çok doğal ve gereklidir; ancak ödevlerini yapmak kesinlikle doğru bir davranış değil.
2 Eylül 2008
ibrahimpekin: Anne haksız. Resmen oyalıyor arkadaşını.
10 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: asi.girl . 8 Aralık 2006