Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? 'Berlin Kaplanı' filminin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra 45 yıllık sanatçı Ferdi Tayfur kendi yazdığı 'Lambalı Saz' isimli film senaryosunun bir kaç yıl önce Ata Demirer'e gönderildiğini ve 'Berlin Kaplanı' filmin de bu senaryonun ana temalarının kullanıldığını iddia etti. Ata Demirer'in bir kaç yıl öncesine ait bir televizyon programında senaryoyu istediği ve haberdar olduğu ortaya çıktı ancak senaryonun gelmediğini söyledi. Ferdi Tayfur'un ortaya çıkardığı kargo belgesinden sonra senaryonun gelmiş olabileceğini ancak kendisinin okumadığını görmediğini belirtti. Ana hatlar olarak filmde ve iddia edilen senaryoda miras, mirası vermek isteyen akrabalar, Almanya'da gurbetçilik, mafya, mafyaya olan ve katlanarak büyüyen borç, boksörlük gibi bir çok benzerlik bulunmakta. Ata Demirer filmlerde benzerlik olabileceğini ve kendi filminde 'Lambalı Saz' senaryosunda ki bir sazın, kızının ve oğlunun olmadığını söyledi. Sizce bu tartışmada kim haklı?

%38,3Ferdi Tayfur haklı
%20,8Ortada yanlış anlaşılma/anlama var
%20,8İlgilenmiyorum / Fikrim Yok
%17,5Ata Demirer haklı
%2,5Şöyle ki;
Ankete Katılım: 120 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 8 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ibrahimpekin: Ata Demirer bütün şüpheleri üzerine çekmiş. Lambalı saz, oğlu, kızı filan yokmuş hikaye. Almanya gurbetçisi, boksör ve mafya konularının filmde yer alması yetiyor zaten. Bu kadar rastlantı olamaz herhalde. Ata Demirer'e bir antipatim yok ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
7 Mayıs 2013
mahinur: Öncelikle bu filmi izlemem gerekiyor.
5 Eylül 2012
servetcembar: Ata'yı çok beğenmem ama böyle bir riske niye girsin?..Ferdi Tayfur haklıysa da gizlice bitirmeliydi bu işi...Yanlış yaptı...
14 Mart 2012 . Polemikleri Oku
ayazcem: Gerçekten garip bir durum.Ferdi Tayfur böyle bir işin peşine durduk yere düşecek adam değil...Ata Demirer'de niye çalsın? Farkında olmadan etkilendi mi acaba?
13 Mart 2012
keremege: Ne filmi izledim, ne de tarafların açıklamalarını dinledim. Zaten bu olay da beni hiç ilgilendirmiyor. Haklı olan kimse, eninde sonunda ispat edecektir zaten.
10 Mart 2012
patipati: Çok bir bilgim yok ama bukadar benzerlik varsa gerçekten Ferdi Tayfur haklı olabilir.Ata Demirer okuyup esinlenmiş bile olsa yapmamalıydı...Ata Demirer'i çok sevmeme rağmen eğer böyleyse haksız buluyorum.
7 Mart 2012
blackrace: Ata'nın daha ilk gösterisinde ki bazı skeçlerin Billy Connolly'den alıntı olduğunu görünce hiç şaşırmadım bu olaya, sürekli susması ve senaryoyu anlatırken kan ter içinde kalması, haksızlığını ortaya çıkarıyor.Bildiğimiz tersine Ferdi Tayfur değil Ata Demirer bu güne kadar film senaryosu yazmamış.Ülkemizde ki yasal boşluklar doldurulmalı yoksa bu işlerin sonu gelmeyecek.Ön yargıların ezdiği arabesk sanatçı Ferdi Tayfur bu yasal boşluklarla dolu ülkemizde nasıl hakkını arayabilir orasıda muamma.
7 Mart 2012
pırıl_pırıl: Aylarca ortada görünmeyen şahsiyetlerin bu şekilde gündeme gelmelerinden rahatsız oluyorum. Haklı olsalar bile... Nefret ettim şimdi de :) Anket sorusu da çok kötü hazırlanmış. Pozitif enerjimi aldı gece gece :)
7 Mart 2012 . Polemikleri Oku
pinokyo: Valla Ferdi abi haklı gibi. TV kayıtları filan adam belgeli konuşuyor.
6 Mart 2012 . 1 üye beğendi
drosophila: Ata Demirer, Ferdi Tayfur'un yazdigi senaryoyu calmis yani (metinden bu anlasiliyor - ama iyi ifade edilememis). Bu durumda tabiki Ferdi Tayfur hakli.
6 Mart 2012 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: blackrace . 5 Mart 2012