Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Arkadaşımla sokakta yürüyorduk, kenarda bir dilenci dileniyordu. Tek gözü kördü ve bacakları yoktu. Ben eline 20 lira verdim. Arkadaşım ise bunun yanlış bir şey olduğunu ve kendi parasını kendi kazanması gerektiğini söyledi. Ben de; bazı özürleri olduğu için çalışamayacağını söyledim. Sizce kim haklı?

%56,7Ben
%21,7Arkadaşım
%18,3Şöyle ki;
%3,3İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 60 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 1 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pinokyo: Dilenci haksız.
21 Nisan 2023 . 1 üye beğendi
onuryukselce: Her insanın yapabileceği bir meslek vardır. Onurlu bir insan ne kadar düşmüş olursa olsun dilencilik yapmaz dilencilik yapan insan onursuzdur.
28 Ocak 2016
servetcembar: Yaşasın komünizm...Dilencilik yasaktır!...
25 Mart 2015 . Polemikleri Oku
sefaalkan41: Sen haklısın ama 20 lira da çok olmuş 1 lira falan verseydin
1 Ekim 2014 . 1 üye beğendi
rocketmichelle: Evet; herkesin kendi parasını emeğiyle, alın teriyle kazanması kadar adil ve gerekli olan bir yöntem yoktur. Ancak, tabii ki bazı özel durumlar (Bedensel/zihinsel özür vb.) normal şartların her zaman sağlanmasını engelleyebilir. Bu durumlarda biz de elimizden geldiğince karşılıksız da olsa yardım etmeliyiz. Fakat böyle bir durum için de 20 TL -benim kişisel fikrim tabii- bana biraz fazla bir miktar gibi göründü. Maksimum 7-8 TL makuldür.
16 Haziran 2014
muratyasart: İnsanlar bir birine yardım etmelidir. Ancak bu yardım edenlerin vicdanlarını kullanmaya dönüşmemelidir
1 Haziran 2014
halim_can: 20 lira biraz çok olmamışmı günümüz şartlarına göre.
1 Haziran 2014 . 1 üye beğendi
İstanbullu34..-: Gerçekten ihtiyaç sahibi ise yardımcı olmak yanlış bir şey değil.Ama sömürenlere dikakt etmek lazım
30 Mayıs 2014
ibrahimpekin: Uzun zamandır sürekli aynı yerlerde dilenen ve hepsinin önlerinde aynı kağıt, aynı yazılar yazan farklı dilenciler görüyorum. Ben Suriyeli'yim diye başlıyor. O geldi aklıma. Dilenciliği meslek edinenler çoğaldı. Dilencilik meslek haline geldi. Gerçekten özrü olan belli oluyor zaten. Allah kimseyi düşürmesin o duruma. Gerçeğine de sahtekarlığına da.
8 Mayıs 2014
pırıl_pırıl: Sen haklısın... Yaptığımız yardımın nereye gittiğinden emin olmak veya işe yaradığından emin olmak için bu derece kendimizi kasmak hayrın değerini azaltıyor bence. Yok yani sen kimsin de kimin neye ihtiyacı olduğuna veya olmadığına karar veriyorsun? Bu derece kibir boşş!
6 Mayıs 2014
Anketi oluşturan üye: anketçi2000 . 5 Mayıs 2014