Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Pollemik. com'da istisnalarla beraber genellikle herkes kendi görüşünü savunurken bir yandan da karşısındakine kendi görüşünü kabul ettirmeye çalışıyor. Bu konuda yaşadıklarınız neler?

servetcembar: Ben kendi görüşümü kabul ettirmeye çalışmıyorum...Hem böyle birşey yapıp başarılı olduğumu düşünsenize...Kimse ile konuşacak birşey de kalmazdı...
ışıl_ışıl: Yaşı genç olanlar için sözkonusu olabilir bu. Sitede o kadar gençler var ki daha oy bile kullanmadım yorum yapamayacağım diyorlar bazı konularla ilgili. Bu kişilerin göürşlerinin oluşmasında burdaki tartışmalar etkili olabilir. Ayrıca tam emin olmadığımız konularda savunma yapsak bile o anda uyanan merak sonucu konuları derinlemesine inceleyince fikirler değişebiliyor. Ama burda açık ve net bir şekilde fikir değiştirme olduğunu sanmıyorum.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
Ugugug: Site kitlesinin 'genç'liği önemli, çünkü görüşleri oturmuş birinin düşünceleri artık kolay kolay değişmez ve hiçbir zaman da hiçbir ikili tartışmada, özellikle de hararetli bir tartışmada kimse kimsenin bakış açısını değiştiremez. Daha çok başkalarının aralarındakini okurken veya yapıcı ve light tartışmalar yaparken siz farketmeden düşünceleriniz değişiverir.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
Ugugug: Tam olarak kategorilendiremiyorum ama 06-07 model yorumlarıma baktığımda siyasi olanı dahil birçok görüş değişikliği olduğunu söyleyebilirim, daha önce son kullanma tarihi polemiğinde bahsettiğim çerçevede. Ben biraz değişime açık karakterliyim ama eminim benden başkaları da vardır başkalarının görüşlerinden etkilenen. Genel bir değerlendirme yapınca özellikle de yaşı küçük olanların üzerinde bu etkinin daha fazla olduğunu düşünüyorum.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
ışıl_ışıl: Siyasi konularda da mı?
28 Haziran 2009 . Ankete Git
Ugugug: Hayır, bir çok değişik kişinin katkısı oldu, üstelik farklı farklı görüşlerden.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
ışıl_ışıl: Biri mi değiştirdi düşüncelerini peki?
28 Haziran 2009 . Ankete Git
Ugugug: Değişmiyor diye bir şey kesinlikle yok. Benim bir çok konudaki düşüncem baştan sona değişti burada. Arayışta olan veya daha düşünceleri tam olarak şekillenmemiş olanlarda elbette değişiklik olacaktır.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
ışıl_ışıl: Kabul ettirmeye çalışsanız da başarılı olunmuyor zaten. Kimsenin düşüncesi değişmiyor, o yüzden sürekli konuşacak birşeyler var.
28 Haziran 2009 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: ışıl_ışıl . 24 Haziran 2009