Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

Pollemik. com'da istisnalarla beraber genellikle herkes kendi görüşünü savunurken bir yandan da karşısındakine kendi görüşünü kabul ettirmeye çalışıyor. Bu konuda yaşadıklarınız neler?

mbkburo: Eğlenceliydi eskiden. Kavga da edilse oturma odasında son bulurdu.
27 Şubat 2013
uslu yadigar: Herkes kendi görüşünün doğru olduğuna inanıyor, doğru ols ada olmasa da. Empati yetersizliği söz konusu, nefs güdüsü hakim bu durumlarda. Altta kalma endişesi falan. Ben kesin doğruyum edası.
10 Ekim 2010
padişah: Önemli olan fikrini kabul ettirmek olmamalı, herkesi olduğu gibi kabul edip saygı duymalı...
18 Ocak 2010
gamzet2: Çok da uğraşmaya gerek olmadığına, her insanın kendi görüşleriyle güzel olduğuna karar verdim.
2 Eylül 2009
mehmeto: Ben pek tartışmalara girmem bu yüzden bilmiyorum
1 Ağustos 2009
dpd06: Bir tek üyenin belli bir konuda fikrini değiştirebildim o kadar,ama yanlış biliyordu,doğrusunu anlattım o kadar.Yoksa o sağcıydı,ben onu solcu yaptım gibi bir durumum yok:) Olamaz da zaten.AKP'li bir adama nyanlışı ne kadar anlatsan da anlamıyor.Hoş ona göre de ben yanlış biliyorumdur:)
28 Temmuz 2009
gamzett: Kimseyi etkilemeye çalışmadım, galiba kimse de beni etkilemeye çalışmadı bu konuda ama hakaret gördüğüm oldu. İcabında ben de ettim.
11 Temmuz 2009
siyahmasal: Çoğu üyeyle demokratik bir şekilde fikirlerimizi tartışıyoruz,seviye korunursa sorun olmuyor.Ne kimseye empoze ettiğim bir şey var ne de bana dayatılan,böylece sorun da yok...
7 Temmuz 2009
betül.02: En sinir olduğum olaylardan bir tanesi ya. Bir keresinde seçim zamanlarında odada milleti sorgulayan bir isim vardı. Tepki göstermiştim ama karşılığında da hakaret görmüştüm. Cahillikten olsa gerek.. Ben bu yaşımda ondan daha olgun düşündüğüme eminim.
4 Temmuz 2009
keremege: Kendi görüşlerimi sonuna kadar savunurum ama zorla kabul ettirmek gibi bir şey söz konusu olamaz. Sadece izah edilir bazı şeyler. Anlayan da anlar. Ama bazı düşünceler ve görüşler vardı ki; ne saygı duyulur ne de kabul edilir. O zaman da iş çığrından çıkıyor işte...
2 Temmuz 2009
ayazcem: Elbetteki herkes benim gibi düşünemez...Ne demiş Aşık Veysel " Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa"...Ama görüş hayır için mi yoksa hainlik için mi söyleniyor?...Yani konuşulan bir yapıcılık üzerine mi sürekli tenkit etmek üzerine mi? Hain bir düşünceye saygı duymam...Bir siyasi görüşe saygı duyarım mesela ama Cumhuriyet çerçevesinde bu ülkenin Anayası çerçevinde..İrticayla uğraşana, içten içe düşmanlık besleyene, bu ülkeye saygı göstermeyene saygı gösteremem.
1 Temmuz 2009
Bq9: Düşünemeyenleri görünce bir yerden başlamak istiyorsun bazende.Onlar gene düşünemiyor...
29 Haziran 2009
ışıl_ışıl: Hem ben çok anlattım düşüncelerini kabul ettirmeye çalıştım, hem de karşımdakiler düşüncelerini bana kabul ettirmeye çalıştılar. Sonuçta değişen hiçbir şey yok.
28 Haziran 2009
zerrin_367: Gerçeği anlatsam da, fikirleri değişmez polemik halkının..Çünkü -herkeste vardır o - fikrini otaya atarsın, yalnış bir fikir olduğunu anlatırlar sana...Anlarsın ama yenilmemek için hala inadına fikrini savunursun..Böyleler işte :)
27 Haziran 2009
iboredd: Kendi görüşünde olmayanlarla konuşmuyor bile çoğu kimse
27 Haziran 2009
xmystery: Aslında bunu yapmaya çalıştım ama kimsenin fikrini değiştirdiğimi zannetmiyorum. Bunu başarmak zannedildiğinden çok daha zor aslında.
26 Haziran 2009
beratika: Herkes kendi görüşünü kabul ettirmeye çalışıyor.Ve millet bence demiyor,bence böyleyse sence de öyle olmalı diyor.
26 Haziran 2009 . Polemikleri Oku
servetcembar: Ben kendi görüşümü kabul ettirmeye çalışmıyorum...Hem böyle birşey yapıp başarılı olduğumu düşünsenize...Kimse ile konuşacak birşey de kalmazdı...
26 Haziran 2009 . Polemikleri Oku
Tun-cem: Kendi fikirlerini başkasına kabul ettirmeye çalışanı hiç görmedim burada.Tabi karşı taraftaki öyle anlıyorsa orası başka.Sadece tartışılıyor burada.Herkes kendi fikrinin doğruluğunu anlatmaya çalışıyor.Benim tartışmaya girdiğim bir çok arkadaş, özelden mesaj çekip bana hak verdiğini belirtiyordu.Ve tartışma bitiyordu.Ancak bir yıldır zaten pek tartışma yaşanmıyor.
25 Haziran 2009
Held: Bu anket yasanmis tecrübenin neticesinde olusturulmus gibi geliyor bana.Burda kimse kimseye kendi görüsünü kabul ettiremez.Kac yildir böyle bir seye sahit olmadim.Sadece bazi tuhaf tipler var özellikle tahrik konusunda son derece azimliler.Iste o tiplerden nefret ediyorum.
25 Haziran 2009 . Polemikleri Oku
Ugugug: Ne olursa olsun, ben artık yazmak istediğimi yazıyorum. İnsanlar burada itiraz eder ama daima etkilenir en azından bilinçaltında. Çoğu yorumum basit bir görüş olsa da düşünce değiştirmeye hiç niyetim olmadığını iddia etmeyeceğim çünkü burada ben kendim değiştim, mümkün olduğunu gördüm. Temel amacım farklı düşünenleri birbirine yaklaştırmak olmasına rağmen nedense en çok da bu konuda yazdıklarımdan sert tepki almışımdır, doğruluk oranı arttıkça eleştiri artar, kolay olan yanlışlarla mücadeledir.
24 Haziran 2009 . Polemikleri Oku
pinokyo: Polemikler bölümünün açıldığı ilk zamanlar baya yazardım sonra herkes kendi doğrusuna inandığı (hatta bazılarının doğrularının o kadar yanlış olduğu) görünce pek yazmaz oldum polemik filan.Hakaret mevzusuna gelince ise malum yaftamalara tabi tutuldum o kadar her şeye rağmen iyiki pollemik.com'dayım. :)
24 Haziran 2009
Mohikan: Fikirler tartışılarak gelişir ve unutmayalım bir yerde herkes aynı düşünüyorsa kimse birşey düşünmüyor demektir.Ben kimseye birşey kabul ettirmeye çalışmadığım gibi bana da kabul ettirmeyi başaramadılar.Bazı arkadaşlar normal konuşabilse de bazıları tartışmayı bilmiyor.Onun dışında sıkıntı yok,ben tartışabilmekten memnunum.
24 Haziran 2009
egeli-prens: Ben öyle düşüncelerimi ispatlama amacı gütmem,başkalarının düşüncelerinide herzaman saygı duymuşumdur...
24 Haziran 2009
JohnNash: Bir zamanlar çok konuştum, baktım bir faydası yok, bıraktım. Doğru söz, doğru yerde söylenirmiş...
24 Haziran 2009
papaqan: Söylediğim sözden asla geri dönmek istemem karşımdakiler de benim görüşlerimi haklı bulmassa da mutlaka kendi görüşümü kabul ettirmek için uğraşırım...
24 Haziran 2009
ibrahimpekin: Herkesin kendine özgü bir görüşü var. Kimse karışamaz da, caydırtamaz da. Saygı durma zorunluluğuda var, eleştirmekte. Hatta bazen rencide etmekte. Bunların hemen hepsi burada yaşanan şeyler. Genelleme yapacak olursak, herkes kendi görüşünü savunuyor ama kabul ettirme kısmına pek katılmıyorum açıkcası...
24 Haziran 2009
meşmet: İstediğin kadar anlat kimse fikirlerini değiştirmiyor,herkes kendi bildiğini uyguluyor bu yüzden boşuna uğraşmaya gerek yok...
24 Haziran 2009
berxay: Kendi bildiklerimi ve düşüncelerimi anlattım, karşı taraf da anlattı. Kimseyi etkilemeye çalışmadım diye düşünüyorum.
24 Haziran 2009
Anketi oluşturan üye: ışıl_ışıl . 24 Haziran 2009