Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Alevilik din dersinde okutulmalı mı?

pentagram: ne işi var aleviliğin din dersinde
böcek54: evet aleviliğin ne işi var din dersinde.okulda daha temel dini bilgiler verilemezken.zaten verilmiş olsaydı bu yaşta mezhep tartışması yapmak zorunda kalmazdık.gerçekler ap açık ortadayken.ha ben mi ben dini bilgilerimi 5.sınıftan sonra kuran kursuna gitmek suretiyle edindim ve çok mutluyum inancımda her hangi bir noksanlık olduğunu düşünmüyorum.ben sünni meshebindenim ve en doğru inancı yaşıyorum bu nedenle çok mutluyum.
10 Şubat 2007 . Ankete Git
kubilay_oral: Ne kadar yanlis dusunuyorsun
19 Ocak 2007 . Ankete Git
esömer: Hz. Muhammed(s.a.v) döneminde Alevilik yoktu sünnilikte yoktu,Hz. Muhammedin,meshebide yoktu, islam ve Ehlibeyiti vardi ,peygamberimiz son veda hutbesinde söyle buyrdu, ey müslümanlar size iki emanet birakiyorum biri Kuranim biri Ehlibeyitimdir. bunlara Allahin ipine sarilir gibi sarilin.iste öz burda ,kim Hz.Alinin hilafetine karsi cikti,,Kim Ehlibeyite kast etti. kim lanet muaviye yezidin yaninda yer aldi .bunlari irdelemeden özü bulamazsiniz.
18 Ocak 2007 . Ankete Git
esömer: inancin kökü Araptir.Türklerin islami kabullenmesi cok sonradan oldu .Karadenizin katilisi daha cok sonradandir ,ama farketmez ,önemli olan insan olmak ve karsindaki bireyin neye inanirsa inansin inancina saygi duymaktir.inanmak Allahla kul arasindaki meseledir.kulun belirleme yetkisi yoktur.Bizim sunni camiadan bazi farkli yanlarimz var, bu bizim inancimiz ve biz asirlardir böyle inaniyoruz ve yasiyoruz ve cocuklarimiza secmeli ders olarak verilmesini istiyoruz.bu bizim demokiratik talebimizdir
18 Ocak 2007 . Ankete Git
fasli: Sorsak alevilik sunnilik arasında bir fark yok diyorlar ama derslerde okutulsun diye burada bas bas bağırıyorlar.Hani aynı şeylerdi? Ne çabuk vazgeçtiniz yaaa!!!
18 Ocak 2007 . Ankete Git
pentagram: ben muhacir degil trabzonluyum çaykaralıyım inancın kökündenim sen kendini inanlardan sayıyorsun galiba neyse bosver güldürme beni islamiyeti bize öğretmeye değil öğrenmeye bakın peygamber efendimiz zamanından alevilik varmıydı...sonradan cıkan saptırmalarla gelmeyin karsıma benimm
18 Ocak 2007 . Ankete Git
esömer: Sen muhtemelen macirsin sanirim, Kocaeli cogunlukla böyle , am farketmez,Ama özbe öz Türk olan bu inancin sahiplerine bu düsmanlik hosgörüsüzlük niye.en iyisi bunlarin hepisini ve dahda ötesi senin gibi inanmiyanlari kovalim; rahat eder ve Müslümanligin Arap yorumunuda yasar fistaninida giyer dünyadan izole yasar olur biter.
17 Ocak 2007 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: hguven87 . 27 Aralık 2005