Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

10. yıl anketi; Ak Parti Hükümetinin 10 yıllık iktidarında en beğendiğiniz icraatları hangileridir?

pırıl_pırıl: Duble yollar nedense hoşuma gidiyor. Zaten bir ülkenin gelişmişliğini o ülkenin yollarından anlayabiliriz diye düşünüyorum. Mesela bir Almanya'nın yollarına bakın bir de Halep'in. Yollar iyiyse o ülke gelişmiştir. Bu benim tezim :)
agean: Ne kadar gelişmemiş bir ülke olduğumuzun bir örneğide ,son Fenerbahçe Galatasaray maçı öncesi ve sonrası polisin davranışları değilmidir? Benim söylemeye çalıştığım yollar nasıl olursa olsun diğer kriterleri sağlanmadığı sürece teziniz hatalıdır. Duble yollara bakarak polyannacılık oynamayalım.
15 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Ben gelişmiş ülkeyiz demiyorum, bunu yinelerim. Bahsettiğin şeyler de elbette gelişmişliğin bir parçası. Ben gelişmişliği sadece duble yollara bağlamıyorum ki. Bir iktidar da birçok sorunun içerisinde duble yol yapmaya kalkmayacaktır. Kısmi olarak ilerler bu çalışma. Biraz gelişirsin biraz yol yaparsın. Yolların iyi olması gelişmişliği dolaylı yoldan gösteriyor. Hiçbir ülkenin öncelikli sorunu yol değildir. Yollar iyi ise diğer alanlarda da gelişmişlik sağlanmış demektir.
13 Mayıs 2012 . Ankete Git
agean: Daha onlarca sayılabilir. Ama bizim yollar güzel ,sırf geliştik diyebilmek için deprem vergileriyle yol yaptık geliştik diyorsanız size söyleyecek hiç bir sözüm yok. Yollar işin makyajı siz sadece dış görünüşle ilgileniyorsunuz anladığım kadarıyla. Makyaj kalıcı olamaz akşam yatarken temizlersiniz, sabah tazelemeniz gerekir.Açlıktan ağzımız kokarken kendimizi güzelleştirsek ne fark eder?
12 Mayıs 2012 . Ankete Git
agean: Şu sorunlar bizde yok o yüzden gelişmiş ülkeyiz diyebilirseniz size katılırım. Düşünce özgürlüğü (kitapların daha basılmadan toplatılması), Adil yargılanma (Suçlamaların sabit olmamasına rağmen, yine düşünceleri yüzünden uzun süre tutukluluk halleri), İşsizlik, Eğitimde fırsat eşitsizliği, Öz kaynakların kullanılmaması dışarıya bağımlılık(Temel ihtiyaçlarda bile), Polis devleti olma yolunda ilerleme, Borçlu insan sayısının sürekli artması, Dış borcun sürekli artması, Toplumun kutuplaştırılması..
12 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: agean, Van'a da duble yol gittiğinde Türkiye gelişmiş bir ülke sayılabilecek (gerçi yok mu bilmiyorum). Benim söylemek istediğim bu. Yok kimler zengin edildi bilmem ne... Bunlar her hükümet döneminde, yapılan her işte tekrarlanan cümleler. Bunun ispatını kendiniz araştırın bence.
11 Mayıs 2012 . Ankete Git
en.cadi: :) Hala cevap yok hala.. Neyse biliyoruz ki susmak kabullenmektir.. Hoşçakal pırıl_pırıl.. Seviyen yükselince görüşürüz.
11 Mayıs 2012 . Ankete Git
agean: Deprem vergileriyle yol yapılan bir ülkenin yolları düzeldi gelişti diyorsunuz. Ve o ülkenin bir şehrinde deprem olduktan sonra yolları yapan hükümetin yan gelip yattığını deprem yönetmeliklerini uygulatmadığını, deprem vergisini yollar için kullandığını (ihaleler nasıl yapıldı hangi müteahhitler zengin oldu bilmiyoruz) birinci ağızdan öğreniyoruz, ve aynı hükümet utanmadan depremzedeler için halktan yardım istiyor. nasıl bir gelişmişlik bu ? bütün yollar otoban olsa ne yazar?
11 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Agean, Van'a gitmedim depremden sonra elbette. O bölgeleri baz almak için bir deprem sonrasını da beklemeye gerek yok. Zaten vahimler, maddi-manevi olarak. Daha önceden yaşamışlığım var o bölgelerde. Ben Türkiye'nin duble yolları var ve artık gelişmiş bir ülke demiyorum. Ancak ülke geliştikçe, bu gelişmişlik ilk olarak yollara yansıyor. Almanya'da köylerde bile yollarda kusur bulmak zordur. Bizde daha bazı şehirlerarası hatlar bu şekilde. Yani daha çook duble yol katetmek lazım bu konuda.
10 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: en.cadi sen koyun olmuş çıkmışsın zaten. Hatta aynı şeyleri tekrarlayıp duranlardansın. Bana bunlarla gelme bir daha... Adap öğren azıcık da. Bu seviye ile benimle tartışamazsın. Şükret ki gene adabı bozmamaya çalışıyorum... Şükret...!
10 Mayıs 2012 . Ankete Git
agean: pırıl_pırıl siz yolları görmüşsünüz iyi güzel, ama depremden sonra Van'a gitmediniz anlaşılan. Oraya da gidip bir görün bu polemiğe sonra devam edin derim size.
10 Mayıs 2012 . Ankete Git
en.cadi: Yahu sen sana yazılana cevap vermeyi denesene. Ne derdim olacak seninle. Saflarımız belli.. Savunduğun adamlarla ilgili tezin var ben de farklı düşünüyorum ve yazdım. Haydi açıklama getir bana. O yolların dürüstçe yapıldığına inandır kendin gibi beni de.. Haydi kandırılmadığını ispatla bana. Haydi koyun olmadığınızı göster.. Başka laflar etme sadede gel. Gelemeyeceksen devam etmemizin manası yok.
10 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Oku bakalım baştan polemiği, kim adabı bozmuş? Zaten yazdığım bir yoruma olumlu bir polemiğini beklemiyorum. Var senin bir derdin de anlayamadım. Allah yardımcın olsun.
9 Mayıs 2012 . Ankete Git
en.cadi: Neye yetin var biliyorum gereksiz laf ebeliğine. Yetin olmayan başka birşey daha gördüm ki okuduklarını algılama sorunun var. Yol yok diye bir cümlem olmadı benim zira.. Muhabbeti basitleştiren de sensin. Sen karşındaki insanla adabıyla tartışmaktan uzak olup ot ye diye hakarete dökersen koyun da olursun keçi de. Basit muhabbet etmem normalde ama karşımdakinin kapasitesi yetmiyor n'apayım.. Gerçi hala uzatmanın gereği yok. Cevap verebilsen verirdin yazdığıma zaten.
9 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Ah hiçbir şeye yetimiz olmasa ne de çok sevineceksiniz! Önemli olan yollardır, tezim devam ediyor. Git, gör. Ben gittim, gördüm. Gördüysen, kıyas yetin yok; görmediysen de havadan konuşma yetin var. Tercih senin. Ayrıca yeme meraklısı olan sensin. Otur, ye. Koyun muhabbetin ise çok basit. Umarım yine basit muhabbetlere kaymazsın bu cümlem ile.
9 Mayıs 2012 . Ankete Git
en.cadi: Ancak cımbızla kelime hatası yakalayabilirsin. Cevap vermek yetisine sahip olmadığın aşikar. Ayrıca, koyun diye size diyorlar bize değil. Biri ot yiyecekse o kesinlikle ben değilim.
8 Mayıs 2012 . Ankete Git
pırıl_pırıl: 'Tazimi' ot niyetine ye o zaman.
8 Mayıs 2012 . Ankete Git
en.cadi: Yol olsa n'olur. Önemli olan yolun kimler tarafından kimlere verilip yaptırıldığı, öenmli olan benzin fiyatları, önemli olan vergilerin nerelere ne yolla aktarıldı.. Tazini yesinler senin. %50 ye boşuna demiyorlar .oyun diye..
8 Mayıs 2012 . Ankete Git
Red-kit: Cevabı da yok :D
26 Mart 2012 . Ankete Git
23 Mart 2012 . Ankete Git
Red-kit: Deprem vergisi ile yol yaptık :D
23 Mart 2012 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: kahramantürk . 19 Mart 2012