Anket Sitesi

orhan413 Tarafından Yazılan Yorumlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin henüz koalisyon görüşmeleri sürerken erken seçim hazırlıklarını başlattıklarını açıklamasını doğru buluyor musunuz?
Koalisyon görüşmelerinin formalite olduğunu görmesi ve birilerinin yönettiği algı operasyonuna varım demesi ileri görüşlülüğün ve cesaretin göstergesidir.
25 Temmuz 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Sevgilinizden ayrılsaydınız onu unutabilmek için ne yapardınız?
Benim için hiç kimse vazgeçilmez değildir. Bu yüzden yeni bir sevgili bulurdum...
24 Temmuz 2015 . Ankete Git
Başbakan Tayyip Erdoğan Erzurum'da yaptığı konuşmada, Gülen cemaati tarafından her yıl düzenlenen ''Türkçe Olimpiyatları'' için ''Artık Türkçe Olimpiyatı da düzenleyemezler! Bitti o iş! Bizden ne stat alabilirler ne salon!'' demiştir. Siz başbakanın bu yaklaşımını destekliyor musunuz?
Desteklediği veya daha doğru bir ifadeyle destekler göründüğü yıllarda karşılıklı bir çıkar ilişkisi söz konusuydu. TC.'den, Türk kelimesinden dahi hazzetmeyen bir zihniyet, özüne dönmüştür...
22 Mart 2014 . Ankete Git . 5 üye beğendi
Banyodan sonra saçınızı kurutur musunuz?
Sudan çıktıktan sonra saçların kurumama şansı yok. Kastedilen makina ile kurutma ise hayır...
6 Şubat 2013 . Ankete Git
İki ay sonra dünyaya gelecek yeğenim için belirlediğimiz isimlerden tercihiniz hangisidir?
Hepsi de güzel, tercihleri anne babasının yapması daha doğru bana göre...
4 Şubat 2013 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce soyadı ile en çok çelişen kamuoyu insanı kimdir?
Aykut iyi futbolcuydu ama hocalığı sıfır yani Kocaman ona büyük geliyor ve yakışmıyor. Müjde'ye de Ar'ın pek yakışmadığını düşünüyorum...
4 Şubat 2013 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye geri dönmesini nasıl karşılıyorsunuz?
Aykut kocaman ve yönetim resmen tükürdüğünü yalamıştır. Belhanda transferini yapamayınca emre kurtarıcı olarak geri alınmıştır. Ey Aykut Kocaman, Emre bana yumruk attı diyerek gönderirken aklın neredeydi. Başkanla birlikte Alex'i de Emreyi de yemeye çalış sonra da kurtarıcı olarak tekrar Emre'ye sarıl, büyük bir transfermiş gibi taraftarın algılarıyla oyna yazıktır. İstifa et git. Fenerbahçe sana en azüç dört beden büyük...
4 Şubat 2013 . Ankete Git
Sevdiğiniz birini kurtarabilmek için yasaları çiğner miydiniz?
Yasalar, bireylerin ve toplumun huzuru için vardır ancak aynı zamanda da değiştirilebilmektedir. Hele de hakim sınıfın amaçlarına göre yapılmış yasaları sevdiğim biri için çiğnemek bana göre hiç de yanlış değil. Bundan 35 yıl öncesine kadar idam cezasının olduğunu, bugün işlenen suçları çok daha azıyla idam cezasına çarptırılanlar düşününce yasaların çiğnenmesinde sakınca görmem. Sorudaki kurtarma hayat mı yoksa zor bir durumdan kurtarma mı onu tam anlayamamış olsam da bu anlayışım değişmezdi.
24 Ocak 2013 . Ankete Git . 1 üye beğendi
CHP muhalefet boşluğunu doldurabiliyor mu?
Aslında soruda muhalefette boşluk var algısını vermişsiniz, sayın anketör. CHP'nin şu anki görevi muhalefetse ve bir boşluk söz konusuysa demek ki,görevini gerektiği şekilde yapamadığını siz zaten vurgulamışsınız.
24 Ocak 2013 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Orta Çağın en büyük seyyahı ve Rıhlet-ü İbn Battûta diye bilinen seyahatnamenin yazarı olan İbn-i Batuta, bu seyahatnamesinde 1321 - 1353 yılları arasında gezdiği yerleri kaleme aldı. Anadolu'nun 'Beylikler Dönemi' tarihine de ışık tutan en önemli tarihi belgeler arasında gösterilen İbn-i Batuta Seyahatnamesini okudunuz mu?
İbn-i Batuta, Anadolu'nun yanında Hindistan, Çin ve Arap yarımadası başta olmak üzere birçok yeri anlatmış. Dönemin özelliklerini, zihniyetini daha yakından görebileceğimiz güzel bir çalışma yapmış. Evliya Çelebi 'Seyahatname'sinden 300 yıl öncesini merak edenler, tarihçiler ve folklor araştırmacıları için kaynak niteliğinde bir eser, okumaya değer diyebilirim.
22 Eylül 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Chelsea'den Fenerbahçe'ye transfer olan orta saha oyucusu Raul Meireles, sizce Fenerbahçe'de başarılı olabilir mi?
Kariyeri başarılı olabeceğini düşündürüyor, ancak Fenerbahçe takımının çok enteresan, aynı zamanda da takıntıları olan hocasının da izin vermesi gerekir.
22 Eylül 2012 . Ankete Git
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in açıklamasına göre devlet okullarında saç uzatma yasağının kalkacağı söyleniyor. Peki sizce kalkmalı mı?
1990'lara kadar saçı üç santimi geçtiği için saçlarına makas atılan birçok öğrenci gördüm. Öğrencilik günlerimde korkudan her 25-30 günde üç numara traş oldum. Hakikaten çok saçmaydı. Askeri cuntalara yalakalık uğruna disiplini okullarda tesis etme işgüzârlığıydı. İçinde yaşadığı topluma aykırı olmamak kaydıyla kılık kıyafete de serbestlik getirilmeli...
22 Eylül 2012 . Ankete Git
Fenerbahçe , Lefter'den sonra ilk kez Alex de Souza 'nın heykelini dikti. Sizce Alex heykeli dikilecek kadar başarı gösterdi mi?
Taraftarın dikmiş olması manidar...
22 Eylül 2012 . Ankete Git
Akp hükümetinin Miili Eğitim Bakanı olarak atadığı kişilerden hangisi daha başarılıdır?
Akp'nin öncelikleri arasında eğitim hiçbir zaman ön plânda olmadı, bu yüzden de Millî Eğitim Bakanı olarak genelde hukukçu ve işletmecileri o koltuğa yerleştirdi. Bazıları Hüseyin Çelik'in eğitimci olduğunu ifade edebilir. Onun ilk ve orta öğretimle ilgisinin olmadığını, bakanlıkta önemli pozisyonlara cemaatine ait yetersiz kişileri getirme gayreti dışında ciddi bir icraatı olmadı. Bakanların hiçbiri öğretmenini önemsemedi, şu an kamuda en düşük maaşa çalışan öğretmenler hep aşağılandı,yazık...
22 Eylül 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
UEFA Şampiyonlar Ligi 2012-2013 sezonu C grubunda hangi 2 takım turu geçer?
Zenit ve Milan grupta diğer iki takıma göre bir adım önde ancak sahadaki asıl mücadele belirleyici olacaktır.
30 Ağustos 2012 . Ankete Git
UEFA Şampiyonlar Ligi 2012-2013 sezonu B grubunda hangi 2 takım turu geçer?
Grubun doğal olarak favorisi Arsenal, diğer takımların ikincilik şansını birbirine yakın görüyorum.
30 Ağustos 2012 . Ankete Git
Türk Edebiyatı'nda kullanılan şiir ölçülerinden hangisiyle yazılmış olan şiirleri beğeniyorsunuz?
'O gül endâm bir al şâle bürünsün yürüsün Ucu gönlüm gibi ardınca sürünsün yürüsün' Fonetik bir sanat dalı olan edebiyatta seslerin anlamlarıyla birlikte ritminin de estetik değer taşıması gerektiğine inanıyorum. Aristo, 'Poetika'sında bu duruma vurgu yapmış ve şiiri; vezin + kafiye + büyü = şiir şeklinde formülize etmiştir. Kişideki ritim algısına da en iyi hitap eden aruz ölçüsüyle yazılmış şiirleri daha çok sevmekle birlikte içinde büyü barındıran her ifadeden lezzet alıyorum.
28 Ağustos 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi
17 Ağustos 2012 tarihinde, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Bağlar köyü yakınlarında BDP'li 9 milletvekili ve silahlı PKK'lıların kucaklaşma görüntülerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu ülkeyi seven ve bu ülke için çalışan sıradan bir insan olarak, bu sevimsiz kişileri meclise taşıyan ve benden kesilen vergilerle maaş ödeyen anlayışı, yumruğunu masaya vurup 'Yeter artık' demesi gerekirken günlük işlerle halkı oyalayanları kınıyorum.
26 Ağustos 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Hergün sabah kalktığınızda hafızanızın sıfırlanmasını ve düne dair hiçbir şey hatırlamamayı ister miydiniz?
Bu insan olarak en güzel hasletlerin sonu olurdu.
22 Ağustos 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Medyanın şehit haberlerine yeteri kadar yer verdiğini düşünüyor musunuz?
Önemli olan, medyanın bu haberlere ne kadar yer verdiği değil; devletin şehitlere ve onların geride kalan ailelerine ne kadar değer verdiğidir. Yönetim erkini kullananların malum terör örgütünü kınayan, lanetleyen açıklamalarından ziyade bu konuda daha samimi ve radikal çözümler üretmesini bekliyorum.
22 Ağustos 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Son devir Türk pehlivanları arasında en başarılıları hangileridir?
Seçeneklerde yer alan tüm isimler gerçekten çok değerli ancak, 'Ben her güreşte arkamda Türk Milletinin bulunduğunu ve millet şerefeni düşünüyorum.' diyen ve Atatürk'ün de takdirini kazanmış olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın örnek bir sporcu olduğunu belirtmek isterim.
21 Ağustos 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
En çok yaptığınız şeylerden mi, yoksa yapmadığınız şeylerden mi pişmanlık duyarsınız?
Keşke kelimesini her iki durumda da kullanmak rahatsızlık verici, pek kullanmayı sevmem. Sağlıklı ve düşünerek hareket etmeye gayret ettiğmi söylemeliyim. Sonuç olumsuz da olsa pişmanlığın bu durumu değiştirmeyeceğini bilirim.
4 Nisan 2012 . Ankete Git
Daha önce zayıflama hapı kullandınız mı?
Daha kelimesi fazla, şu anda kullandığımız şeklinde bir anlam çıkıyor. Daha önce kullanmadım, şimdi de kullanmıyorum.
4 Nisan 2012 . Ankete Git
Kayıtsız şartsız güvendiğiniz biri var mı?
İnsanoğlu çiğ süt emmiştir, kayıtsız şartsız bir insana güvenmek bana göre değil.
31 Mart 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Siyasi iktidar belediyelerde ayrımcılık yapıyor mu?
'Burası Türkiye' dedirten bir anket,gerçekçi olmak lazım ülkemizde iktidar olan hangi parti kendi belediyelerine ayrıcalıklı davranmadı ki?
11 Mart 2012 . Ankete Git
Kendi adıyla anılan bir teoremi bulunan ve tüm dünyanın tanıdığı az sayıdaki bilim adamımızdan olan Cahit Arf' hakkında hangilerini biliyorsunuz?
Cumhuriyet döneminin önemli bilim adamlarından, kullandığımız banknotlardan birinde de resmi var.
3 Mart 2012 . Ankete Git
Atatürk'ün girişimlerini kaldırma çalışmalarına yönelik anket: Gençliğe Hitabe ve Andımız'ın kaldırılması fikrini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Böyle birşey olmamalı, daha doğrusu olmaz diye ümit ediyorum. Devletin temel dinamiklerini bozmaya çalışanlar dışarı kaçmış olsa da iktidarı kullanarak amaçlarına ulaşma yolunda durmadan saldırıyorlar...
3 Mart 2012 . Ankete Git
Türk Sanat Müziği'nin duayenlerinden hangilerini severek dinliyorsunuz?
Tüm isimler hakikaten birbirinden değerli, Yüksel Uzel, Yıldırım Gürses, Yıldırım Bekçi, Hafız Burhan gibi sanat müziğinde hakikaten önemli icralarda bulunmuş sanatçılar da ilk akla gelen unutulanlar.
3 Mart 2012 . Ankete Git
Pollemik. com'da anket sorusu uzun olduğunda , anketi oylamadan geçtiğiniz oluyor mu?
Hızlı okuma teknikleri konusunda çalışmış olmam bu sorunu çözüyor. Ama anketin de gereksiz yere uzatılmış olanından pek de haz etmiyorum.
3 Mart 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Önceden Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programını artık Petek Dinçöz'ün sunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Toplum önünde yapılan programların etik açıdan belli bir seviyesi olması gerektiğine inanıyorum. M. Ali Erbil, defalarca ahlaka mugayir hareketlerde bulunmuş olmasına rağmen halen adam yerine konuluyorsa ülke olarak vay halimize.
3 Mart 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi