Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

Gülen cemaatinin Türkiye Cumhuriyeti için tehlikeli bir oluşum olduğu ve Cumhuriyet aleyhinde çalıştığını düşünenlerden misiniz?

Mohikan: Ülkenin gidişatı zaten bu yönde,tehlikenin farkında mıyız?
11 Mart 2013
bjk1903: Büyük ekonomik gücü ve kadrolaşma faaliyetleriyle Türkiye'de AKP kadar etkili, Türk siyâsetine yön veren, insanların dinî hassasiyetlerini istismar eden son derece zararlı bir yapılanmadır. Nur hareketi, kurucusu Said-î Kürdî'nin Kürtçülük çizgisinden bugün çıkmıştır ama bu defa da Amerikan himâyesindeki liderleriyle birlikte ABD icadı 'Ilımlı İslâm' modelini AKP ile birlikte ülkede egemen kılma gayreti içerisindedirler. Ülkenin millî ve üniter yapısına karşıdırlar. Bunu Gülen de inkâr etmez.
23 Şubat 2013 . 1 üye beğendi
taçsızkral07: bunu anlamak için alim olmaya gerek yok ki adamlar açık açık şeriat istiyorlar.
18 Ekim 2012
sol: Öyle dinimiz cemaatlere ayrılsın diye mi tüm insanlığa gönderildi ya da gerçekten bugün islamı doğru uygulayan bir cemaat var mıdır?
12 Ekim 2012
berxay: Ateş olmayan yerden duman çıkar mı?
9 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
feeling19: Tersini iddia edene gülerim.
9 Eylül 2012
mahinur: Bütün dünyaya Türkiye ve Türkçe'yi öğretmiş bir oluşum tehlike değil Türkiye'nin şansıdır.
7 Eylül 2012
dobra: Kulaktan dolma laflara swğil icraate bakarım. Ülkemin iş adamları servetlerini karı kızla yiyip bitirirken, Fetullah Gülen ülkeye milyar dolarlık yatırımlar yapıyor.Okul açıyor, BİM açıyor, FEM açıyor falan açıyor filan açıyor. Biz napıyoruz? BİM'den alışveriş yapana ezik parasız muamelesi yapıyoruz. Kendimizi alkışlasak diyorum hani.
16 Ağustos 2012 . 3 üye beğendi
Faran.: Ne tür bir tehlikeden bahsettiklerini de bir anlasak iyi olurdu. Ayrıca cumhuriyet aleyhine çalışmak ne demek oluyor? Cumhuriyeti yıkıp saltanat mı kuracaklar??
13 Ağustos 2012 . 2 üye beğendi
grandvitara: Bunu anlamayan kalmadı zaten.
14 Temmuz 2012
pinokyo: Belli bi amaca, belli bi çevreye hizmet ettiklerini düşünüyorum. Aleyh ya da lehine mevzuna gelirsek. Kimin lehine, kimin aleyhine? Halk ya da sınıfsa bahsi geçen sadece bu çevre değil Cumhuriyet bile lehine değildir belki ;)
15 Haziran 2012
Ugugug: Böyle bir 'düşünce'nin varlığını bile kabul etmiyorum. Zira düşünce, düşünmekle oluşur. Hâlbuki böyle bir kanıya olsa olsa düşünmemekle ulaşılır.
15 Haziran 2012
yeni_anketor: Böyle düşünenlere sormak lâzım acaba adam ne dedi ki böyle bir düşünceye kapıldınız. Yoksa tek gareziniz cemaat mi?
1 Nisan 2012 . Polemikleri Oku
Fatih_yaşar: Gelecek neyin doğru neyin yanlış olduğunu göstereceği için şimdilik birşey düşünmüyorum.
8 Mart 2012 . 1 üye beğendi
rüzgar58: O kadar da değildir herhalde ama gülen ve cemaatinin düşünce sistemleri farklı bir enstrüman olduğu için ne çaldıkları belli nede söyledikleri.
7 Mart 2012
Ankmehmet: Ben bölücü örgütten hiç bir farkı olmadığını ve ikisinin de Türkiye cumhuriyeti ne kastının olduğunu düşünüyorum.
7 Mart 2012 . 1 üye beğendi
kahramantürk: Gülen Hareketi mensupları ülkesini çok seven, fedakar müslümanlardır.Zira gerek yurt içinde gerek yurtdışındaki müesseseler ve çalışanların ücreti tamamen kendi iç dinamikleri ile karşılanıyor.Hiç bir zaman asi ve huzuru bozanlardan olmamışlardır.Çok faydalı ve olumlu işlere imzasını atan sivil toplum örgütüdür.
3 Mart 2012 . Polemikleri Oku . 3 üye beğendi
eninem: Dürüst adam, temiz adam ülkesinde ülkesi için çalışır, sıkıntısı olan da kaçar.
2 Mart 2012 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
eylül23: Gerici ve bölücü tüm odaklar ABD kaynaklıdır. onların desteğini almadan Ulus devlete saldırı yapılabilmesi olanaklı değil.
28 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
orhan413: Amaca ulaşmak için her yolu meşru görmek ve devlete ait bazı kurumlarda söz sahibi olduktan sonra kul hakkı gözetmeksizin kendi yandaşlarına menfaat sağlayıp, kendilerinden farklı düşünenleri dışlamak, ülke bütünlüğü ve gelecek açısından endişe verici.
25 Şubat 2012 . 5 üye beğendi
keremege: Ben bu tehlikenin farkında olan taraftayım ama ya farkında olmayanlar. Onlar da en az bu oluşum kadar tehlikeliler...
25 Şubat 2012 . 2 üye beğendi
çiçek: Dilimizi, dinimizi bilmeyen insanlara gün gelip İstiklal marşımızı ayakta söyletebiliyorsa neyin kime tehlikesi sorusunu sorarım.Paronayak olmamak lazım.
24 Şubat 2012 . Polemikleri Oku . 6 üye beğendi
ayazcem: İnsanlar onlardan bahsederken , konuşurken , yazarken korkuyor başımıza bir şey gelir mi diye? Şuan ülkeyi zaten yönetiyorlar , her tarafa da bir güzel yerleştiler.
23 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
warehouse: Görünen köy kılavuz istemez.. Her şey alenen ortada.. Ülkeyi bile okyanus ötesinden yönetiyor..
23 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
lion_gs: Cemaatlerle işim olmaz ama soruyu hazırlayan anketörün bu konudaki kendi düşüncesini çok merak ediyorum.Cumhuriyeti sadece kendini aydın sananlar mı koruyor onuda anlamıyorum
22 Şubat 2012 . Polemikleri Oku . 4 üye beğendi
servetcembar: Aksi mümkün mü?..Cümle alem biliyor zaten...
21 Şubat 2012
timursanli: Çok uzaktan bakılıyor bence cemaat olgusuna. Öcü gibi yaklaşmaktansa biraz daha yakından inceleyerek yorum yapmak gerekir. Yanlışları fazlasıyla mevcuttur ama din olgusuyla yürüyen her gruba Cumhuriyete tehlike nazarıyla yaklaşmak çok da doğru değildir. Zira böylesi tavır çok defa da ülkemizi yanlışa sürükledi zaten
20 Şubat 2012 . 11 üye beğendi
drosophila: Gülen cemaatinin amacı apaçıktır. Bunu bizzat Fethullah Gülen'in kendisi ifade etmiştir. Yoksa siz hala tehlikeli bir oluşum olmadığını düşünenlerden misiniz? Kaldı ki bir Fethullahçı zaten bunun tehlikeli olduğunu düşünmeyecektir. Olup bitenleri anlamak için büyük resme bakmak gerekir: Küresel sermaye gruplarının yıllar içinde izledikleri politikaların nasıl yön değiştirdiğini görmek gerekir. Gülen hareketi de gücünü küresel sermayeden alan bir harekettir - İspanya'daki Opus Dei gibi.
20 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
heartstopper: Adi batasicalar.
19 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
dpd06: Gelen tepkilere, eksi puanlara hazırlıklı ol anketör, hoca efendiye(!) laf söyletmeyenler var aramızda:D
19 Şubat 2012 . 3 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: effe . 17 Şubat 2012