Anket Sitesi

Anket Üzerinde En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Sizce Mustafa Kemal'den sonra Türk siyasi tarihine mal olmuş (fakat şu an siyaset yapmayan) siyasi lider kimdir ?

mervve: Mustafa Kemal ile kıyaslamıyorum kesinlikle.Çünkü Ata'm ile kıyaslanıcak kadar büyük değil hiçbiri.Bence Mustafa Kemal'den sonra en iyi siyasi lider gerçi şuan hala siyasetin içinde ama Ahmet Necdet Sezer'dir.
9 Ağustos 2007 . 91 Polemik . Ankete Git
xmystery: Ecevit ve İnönü.Diğerlerinin hepsini geçiniz
20 Ağustos 2008 . 22 Polemik . Ankete Git
lazandac: rahmetli türkeş reisi bu ülke insanı anlamadı komünizm belkasını ülkemizden kurtaran başbuğumuza allahtan rahmet diliyorum
15 Kasım 2006 . 13 Polemik . Ankete Git
koray0638: recep tayyip erdoğan
19 Şubat 2009 . 12 Polemik . Ankete Git
mehmetali54: atatürkten sonra bence son yüzyılda türkiye beş büyük siyaset adamı yetiştirmiştirİkinci abdülhamit han cennetmekan, rahmetli menderes, rahmetli özal, necmettin erbakan ve tayyip erdoğan ve bundan sonra sanıyorum abdullah gül ve ertuğrul günay güzel ülkemize güzel hizmetler verecekler.soldan lider çıkmıyor.ancak yaptıkları ve görmezlikten geldikleri yolsuzluklarla anılıyorlar.maalesef.haa 27 haziran muhtırasını verdiren ve çatışma çıkar diyerek yargıyı etkileyen deniz baykalıda unutmayalım.
7 Ağustos 2007 . 10 Polemik . Ankete Git
selçuk0090: türkiyede lider sıfatının ne anlama geldiğini bilmiyorlar.biri dinci biri milliyetçi öbürü başka bişey.atatürk zamanında bütün insanlar kardeşçe yaşıyordu.şimdi ise herkes birbirinin kuyusunu kazıyor.eğer bir lider olsaydı bugün böle sorunlar olmazdı..türkiyeye atatürkten başka bir liderin gelceğini de hiç zannetmıyorum
7 Ağustos 2007 . 7 Polemik . Ankete Git
Ashaf: Turgut Özal tabiki.. Nedeni ise açıktır.. 5 yıllık kalkınma planını bugüne kadar hayata geçiripte başarabilen 2 lider vardır (aslında İnönü'de bunu yapmıştır fakat başarı oranı %0) Atatürk ve Özal.. Darbelerden sonra başa gelmiş ve Türkiyeyi 15 yıl geriden kurtarıp normal seviyeye taşımıştır.. Onun ektiği tarlayı biçiyoruz bir şuan da . .
25 Mayıs 2008 . 6 Polemik . Ankete Git
gunes_esra: Adnan Menderes. Adamı haksız yere astılar bence. Hayatı ve yaptıklarını bir okumanızı tavsiye ederim.
10 Ekim 2008 . 5 Polemik . Ankete Git
rflexin: Kesinlikle Turgut Özaldır.Ülkemize gerçekten faydalı olan siyasetçiler devlet adamları pek fazla uzun ömürlü olamıyorlar.Atatürk,Turgut Özal,Adnan Menderes bu değerli insanları hiç olmayacak zamanlarda kaybettik.Lakin nedense darbeciler,memleketi hortumlayanlar uzun yaşamıştır.Sizde kaderin bir cilvesi diyenlerden misiniz?
14 Mayıs 2010 . 5 Polemik . Ankete Git
olcayatay: Burada son dönem siyasetçilerimizin isimleri yazılmamış, yerine diğer seçeneği kullanılmış. fakat ben Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül derdim..
16 Ocak 2010 . 5 Polemik . Ankete Git
Üniversite: TUzak bu resmen... şapkalı adam söylensin diye yapılmış bir anket. bir kere O'nun için 'Atatürk ten sonraki' şeklinde bir yönlendirme yapmak bile çok ...
18 Şubat 2008 . 4 Polemik . Ankete Git
dilasup80: Turgut Özalı tek geçerim.gerçekten bu ülke için uğraşmış bir devlet adamıydı.Allah nur içinde yatırsın
19 Eylül 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
prizma: adnan menderes-turgut özal ve bundan sonrada abdullah gül olur
29 Ağustos 2007 . 3 Polemik . Ankete Git
88can88: ulu önder ve kurucularımızdan sonra Ecevit dışında kim emperyalistlere 'bizim ülkemiz bizden sorulur,karışamazsınız' diyebilmiştir?
6 Ocak 2009 . 2 Polemik . Ankete Git
x_mert_57: turanı kuracaktı ama izin vermedi amerika namazlı niyazlı adamdi fikirleri atatürkten bile daha engindi allah rahmet eylesin
1 Nisan 2008 . 2 Polemik . Ankete Git
sahinsam: ben bunlara pek yetişemedim ama sanırım Turgut Özal
16 Ağustos 2008 . 2 Polemik . Ankete Git
babil_gfb: turgut özal ve başbuğ alpaslan türkeş
8 Ocak 2009 . 2 Polemik . Ankete Git
anıl_1988: Bülent Ecevit müthiş bir siyasetçiydi.Şimdi onun gibi bir lidere ihtiyacımız var.Kıbrıs çıkartması bunun en büyük örneğidir.
17 Eylül 2007 . 2 Polemik . Ankete Git
arwen_: Atatürkten sonra hiçkimse başarılı olmadı ülkemizde maalesef..
25 Temmuz 2008 . 2 Polemik . Ankete Git
karged: Doğrusuyla yanlışıyla, Türkiye' nin büyük bir atılım yapmasını sağlamıştır. Eğer Özal dönemi olmasaydı, şu an hala bir çok köy elektriksizdi. Devlet dairelerinde de daktilo ile yazmışmalar devam ederdi herhalde.
14 Kasım 2007 . 2 Polemik . Ankete Git
fizikcitolga: Bence Alparslan Türkeş'tir.Bu fikrim ideolojik değildir.Rahmetli Türkeş Türk siyasi hayatına milliyetçi muhafazakar bir parti, parti teşkilatı ve siyasi düşüncesi yerleştirmiştir. Bu çok önemli bir durumdur. İnsani bakımdan Ecevit'i de seçebilirdim fakat, Türkeş'in bu özelliği bir adım öne çıkıyor.Ecevit sosyal demokrat olan Chp den ayrılıp yine o çizgide olan Dsp yi kurmuştur.
7 Şubat 2010 . 2 Polemik . Ankete Git
yagizoktay: Başbuğ Alparslan Türkeş...
18 Kasım 2008 . 1 Polemik . Ankete Git
Travian: Alparslan Türkeş iktidara gelmemesine rağmen iktidardakilerle hep fikir alışverişinde olmuş..Askeri kökenli ve tecrübeli olan bu devlet adamı..Ölümüde şüpheli öldü mü öldürüldü mü? Basın onu hep faşist,yerel gibi gösterdi..Dogru yolu geç buldular..Bunun yanında Ecevit in ilk donmeleri ve Özalda ülkemiz adına faydalı işler yapmıstır..İktidara gelmemesine ragmen zamanımızda birçok kesimin takdirini kazanan Türkeş i saygıyla anıyorum
16 Ekim 2008 . 1 Polemik . Ankete Git
Ugur18: bir de bence sayın Ahmet Necdet Sezer var onuda belirtelim
10 Kasım 2007 . 1 Polemik . Ankete Git
emotionnn: Atatürk olmasaydı zaten bugün bu duruma bile gelemeycektik ki...Atam izindeyiz ama şimdi günümüz çağında maalesf bunu gönül rahatlığıyla söyleyemiyorum.Ama Atatürk'ümüz yaşasaydı AB'ye girmek diye bişi olmazdı çünkü Atamızla daha da gelişmiş olurduk Türkiye olarak.. :|
30 Mart 2009 . 1 Polemik . Ankete Git
kahramantürk: Atatürk Türk siyasetinde etkin değildi ki!Soru yanlış.Atatürk bir devlet adamıydı ve siyasete doğrudan müdahil olup hiç miting düzenlemedi ve halktan oy talebinde bulunmadı ki!
1 Ağustos 2010 . 1 Polemik . Ankete Git
gcelikk: başbuğlar ölmez vatan bölünmez
4 Mayıs 2008 . 1 Polemik . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: boramoda . 14 Haziran 2005