Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Yeni anayasada vatandaşlık tanımının 'özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır' şeklinde değiştirilmesini nasıl karşılarsınız?

%46,3Olumlu karşılarım
%34,3Olumsuz karşılarım
%14,9Şöyle ifade edeyim;
%4,5İlgilenmiyorum
Ankete Katılım: 67 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 3 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

hayri77: bağlılık duymayanları vatandaşlıktan mı çıkaracağız öyleyse? peki fikir değiştirirlerse ayda bir? vatandaşlıktan çıkarılanlar olursa onların vatanı ne olacak?
23 Aralık 2013
as1908: Saçma sapan olur. Aslında Anayasa'da böyle bir tanımla yapmaya ihtiyaç var mı bilmiyorum? Zaten Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşıyan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi?
3 Nisan 2013
atiye: Türkiye göçe müsait değil
19 Mart 2013
Cihanqir: Bana öyle geliyor ki çocklarımız bize Türkiye diye bir ülke var mıydı, nasıl bir ülkeydi? diye soracaklar.
17 Mart 2013 . 2 üye beğendi
anafor: Buradan olumlu gözüküyor, ama işin aslı nedir falan bilemiyorum. Özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılığını ifade etmeyen kimse de Türk sayılmaz o halde, buradan o anlam çıkıyor, o zaman iyi gibi.
11 Mart 2013
A.ceylan: Anayasamızın değişecek bir sürü maddesi var iken neden milliyetçilik kavramımız değiştirilmek istenmektedir çok merak ediyorum doğrusu?
9 Mart 2013 . 2 üye beğendi
pırıl_pırıl: Anayasa'da yer alacak ifadelerin son derece dikkatli seçilmesi gerekir. Yapılan tanım doğrudan kürt sorunu gündemde olduğu için yapılmış gibi. Şimdi yapılabilir ancak ileride başka sorunlar doğurup doğurmayacağı da irdelenmeli. Mesela tanımdaki 'bağlılık' ifadesi net değil. Daha farklı olmalı bence. Tanımlar düşünülerek yapılmalı...
8 Mart 2013
dpd06: Türklüğe bu kadar sarılmayın, varolmak için başka sebepler arayın kendinize.Kimisi diyor bu benim ırkım kimisi diyor Türklük Kürdü de kapsar. İkinciyi savunanlara hadi ordan diyorum. Bu tanım kim yaparsa yapsın ülke için en iyisidir.
7 Mart 2013
snapsy: umrumda değil..
6 Mart 2013
partocar: Anayasada Türk milleti ifadesi kaldırıldıktan sonra ülkesini seven insanların sayısı artacaksa neden olmasın? 15 milyon Kürt vatandaşı başta olmak üzere Türk olmayan herkes bu ülkeyi kabullenmeli, benimsemeli. Hiç kimse bu ülkenin sadece Türklere ait olduğunu söyleyemez. Türkiye'deki etnik dağılım Osmanlı'nın bir özetidir. Devletin her vatandaşa aynı şekilde yaklaşması için faydalı olacaktır. Bu açıdan bu ifadenin Apo'ya veya bir başkasına ait olduğu önemsizdir.
3 Mart 2013 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 28 Şubat 2013