Anket Sitesi

Anket Sonuçları

İnanışa göre Nuh tufanı sırasında Hz. Nuh bütün hayvanlardan birer çifti gemisine alarak hayatta kalmalarını ve türlerinin devamını sağlamıştır. Nuh'un gemisinin muhtemelen mezopotamya veya akdeniz havzasında olduğunu düşünürsek. Sadece dünyanın belli yerinde olan hayvanlar ( örn. Koala , kangru vs...) bulundukları yerlere nasıl ulaşmışlardır?

%28,9Diğer bölgelerde tufan olmamıştır
%21,1Yürüyerek bir şekilde ulaşmışlardır
%19,7Fikrim Yok / Bilemiyorum
%15,1Aslında Nuh`un gemisi diye bir şey yoktur
%11,8Benim inanışım;
%3,3Başka bölgelerde de başka gemiler yapılmış olabilir
Ankete Katılım: 152 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 48 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: Efsanedir sonuçta sorgulamaya gerek yok. Her efsane gibi gerçeklikten uzaktır.
21 Ağustos 2014
partocar: 1) Gemi her kıtaya farklı hayvanları bırakmış olabilir. 2) Nuh Tufanı kıtalar ayrılmadan gerçekleşmiş olabilir. 3) Gemi her kıtaya ulaşmamışsa bile Allah tufandan sonra yeni canlılar yaratmış olabilir. 4) Şıklarda belirtildiği gibi diğer bölgelerde tufan olmamış olabilir.
27 Şubat 2013
anafor: Bence bunlar bir efsane, abartılıyorlar.
13 Kasım 2012
sol: Allah'ın işi deyip üstüne gitmemek lazım sanırım
29 Ekim 2012
mahinur: İnanış dediğiniz şey bilimsel olarak da ispatlanmış bir gerçektir. Ve Nuh Tufanı sadece Metopotamya bölgesinde olmuştur. Lütfen anket açarken ön yargıyla değil bilimsel verileri de göz önünde bulundurarak açın!
9 Eylül 2012
zateyani: Kıtaların önceden birleşik olduğunu çoğumuz duymuşuzdur. Belki bu tufan kıtalar henüz birleşikken meydana geldi. Farklı bir açıdan bakılırsa bu hayvanlar farklı kıtalara yine insanlar tarafından taşınmış olabilir ki bu bence düşük bir ihtimal. Belki de tufandan sonra farklı hayvanlar yaratıldı.
15 Nisan 2012 . 1 üye beğendi
coniss: Allah'ın hikmeti işte:)
5 Mart 2012
lion_gs: Nuh'un gemisinin cudi dağında olduğuna inanıyorum
6 Aralık 2011
Çınar_kunduz: Mucizenin temeli imkansız olanın sadece Allah'ın(CC) kudreti ile sadece onun istediği kişilerce onun istediği şekil ve sayıda vapılabilmesidir.Eğer olaylar teknoloşik aletler ile yapılabilseydi mucize olmazdı.
1 Haziran 2011
Gavin: Nuh'un gemisi hikayeside bir çok hikaye gibi devrin coğrafi ve kültürel şartlarına göre oluşmuştur.Hatta kutsal kitaplardan önce Gılgamış Destanı'nda çok benzer bir hikaye geçer.
3 Şubat 2011
Anketi oluşturan üye: Goyo . 12 Ağustos 2010