Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kilise ve camilere elektrik ve su ücretsiz veriliyor. Cemevleri de aynı imkandan faydalanmalı mı?

%51,2Evet
%48,8Hayır
Ankete Katılım: 365 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 152 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ahmet2518: cemevlerının yasal statu olarak bır yerı yok o yuzden olmamalı
8 Şubat 2015
kacey: Kilise ve Camiler tabiki faydalanmalıdır, ama cemevleri faydalanmasada olur.
28 Şubat 2013
berxay: Tarikatlar ve Cemevleri bir tutuluyor, şaka gibi. İşin dini boyutunu bilmiyorum, belki aynı olabilirler ama benim fikrime göre Cemevlerine olan talep tarikatlara olandan kat kat fazladır. Eğer Akepe'nin dediği gibi 'İleri demokrasi' var ise, Aleviler de eşit vatandaş olmalıdır. Eşit vatandaş olabilmeleri için ibadethaneleri(ne derseniz) bu imkandan faydalanmalı. Eğer bir tarikat da Cemevleri kadar büyük çoğunluğa hitap ederse onun da bedava olsun. Siz cemevine gitmeyin ama nedir bu düşmanlık?
24 Temmuz 2012
kahramantürk: Cemevi ibadethane, mabet değil dergah.Cemelerine yapılanlar diğer cemaat ve tarikat dergahlarına da yapılmalıdır o zaman.
30 Kasım 2010 . Polemikleri Oku
padişah: Cemevi caminin karşılığı değildir.Dğer tarikatların dergahlarına hangi imkanlar sağlanırsa cemevlerine de aynı imkan sağlanmalıdır.Aslında Atatürk zamanında tekke, zaviye ve dergahlar kapatıldı.
8 Ocak 2010
ışıl_ışıl: Benim için bir sakıncası yok.
11 Ağustos 2009
meşmet: Eğer kilise ve camilere veriliyorsa diğer tüm dinlerim ibadethaneleri de bundan faydalanmalı ya da hiçbirine verilmesin bu hizmet...
17 Temmuz 2009
Bq9: Tabiki yararlanmalı.Ben bir aleviyim benim vergimle devlet camilere ücretsiz olarak elektrik su veriyor.Bende bu devletin vatandaşıysam ' diğer vatandaşları gibi' ve benimde ibadethanem cemeviyse devletin her yurttaşına eşit davranıp benimde girdiğim cem evinin suyunu elektriğini üretsiz olarak vermesi gerekir.
17 Temmuz 2009 . 2 üye beğendi
borax: Faydalansın tabi ki, devletin parası bol, kaynakları geniş nasıl olsa. Yalnız sadece cemevleri olmaz, satanist kiliseleri, budist tapınaklarına da yardım götürmeli, herkesin inancını tanıması ve saygı göstermesi lazım bu devletin
5 Temmuz 2009 . Polemikleri Oku
pinokyo: Sağlanmalı ama bu iktidar bunu yapmaz.
23 Temmuz 2008
Anketi oluşturan üye: esömer . 16 Kasım 2006