Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Halkların Demokrasi Partisi'nin (HDP) yer aldığı herhangi bir oluşumda veya kararda, pasif de olsa aynı safta olmayacaklarını, HDP ile yan yana gelmelerinin mümkün olmadığını defalarca ifade etmişlerdi. Sizce, CHP Milletvekili Fikri Sağlar yolsuzluk önergelerini meclise taşıdığında, HDP önergeye destek verirse, MHP nasıl bir tutum sergileyecektir?

%42,1Meclis başkanlığında olduğu gibi oylamaya gitmeyecek ve önerge sayısal yetersizlik dolayısıyla reddedilecektir
%36,8Önergeye destek verecektir. Böylece yolsuzluk yapanların yüce divana gitme yolu açılacaktır
%13,2Önergeye destek vermeyecektir. Böylece yolsuzluk yapanların yüce divana gitmesi mümkün olmayacaktır
%7,9Fikrim yok
Ankete Katılım: 38 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 4 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pinokyo: Hayırda, ya da şerde bizden uzak olsun demişler.
5 Mayıs 2023 . 1 üye beğendi
servetcembar: Devlet, başkanın canını kurtardı o gece.. Onun ekmeğini yemeye devam ediyor...
23 Ekim 2020
ibrahimpekin: Şayet böyle bir durumla karşı karşıya kalır da pasif olmayı yada ret oyu vermeyi tercih ederse Mhp, tarihin en büyük vatan hainliğini gerçekleştirmiş olur.
3 Eylül 2015
Red-kit: Ülkenin niye gram ilerlemediğini cevaplar nitelikte bir soru.İngilterede falan böyle birşeyin tartışıldığını düşünsene adama çok acayip yerleriyle gülerler.İnsan düşünmeden yapamıyor değil mi ama çünkü bu topraklarda böyle beyinler yetişiyor :D
1 Eylül 2015
anafor: Tuğrul Türkeş dakika bir gol bir dedi. :D Kıvançla izliyoruz, umarım barajın altında kalır bu stepne parti. Yolsuzluk önergesi Baykal'dan çıktı, Baykal Tayyip'in adamı derler falan bulurlar bir kılıf gibime geliyor. Tabi kılıf bulmada da abi partiye çekmişler.
27 Ağustos 2015
ikm: Erken seçimde daha az oy alacağını düşünüyorum. Önergeye gelince; söylemleriyle ilkeleri arasına sıkışmış olur. Yukarı tükürse bıyık, aşağı tükürse sakal olacak.
26 Ağustos 2015
baltam: Bu konuda hayır demesi veya oylamaya gitmemesi çocukluk olur. Seçmenine söz vermişti yolsuzluk konusunda, böyle davranamaz.
26 Ağustos 2015
berxay: MHP ne yapmaya çalışıyor hiç bilmiyorum ama 7 Hazirandan önceki tavrıyla şimdiki tavrı hiç uyuşmuyor ve bu ona kaybettirecek.
25 Ağustos 2015
Anketi oluşturan üye: gurkan_3301 . 25 Ağustos 2015