Anket Sitesi

Anket Sonuçları

POLLİN ABLA: Çok sevdiğim bir arkadaşım var. Bir gün görmesem gözlerim arıyor. Ama arkadaşımla hem siyasi, hem dini hem de kültürel değerlerimiz ve fikirlerimiz çok farklı. Son zamanlarda sık sık bu yüzden tartışıyoruz. Onu kırmak istemiyorum ama fikirlerimi söylemeden de duramıyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?

%58,3Fikirlerinden vazgeçme ama onu kırmayacak yollar ara
%22,9Ne olursa olsun fikirlerinden vazgeçme, onu kaybedecek olsan da söyle
%21,9Ne düşünüyorsun ya! arkadaşla tartışma olsun bitsin
%7,3Bence:
%7,3İlgilenmiyorum
%3,1Arkadaşına değer veriyorsan fikirlerinden vazgeçebilirsin
%2,1Benim başıma da geldi şöyle yaptım:
Ankete Katılım: 96 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 2 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 29 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

jilyat: bence kendini ifade et ama onu kaybetmeyecek şekilde. Ilımlı olmalısın. Bu benim de başıma geldi. Bir süre görüşmedik ama onu hep aradım, mail attım. Sonunda o da beni kabul etti. Korku başarısızlığın ve kaybetmenin en büyük sebebi.
19 Temmuz 2012
Zeynep35: Sen arkadaşını seviyorsun. Önemli olan da bu. Onun dini, siyasi, kütlürel yapısına rağmen onu seviyorsun demek ki. O zaman onda senin sevdiğin ne ise ona odaklan. Ne sen düşüncelerinden veya değerlerinden vazgeçmek zorundasın ne de o. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin.
24 Nisan 2012
timursanli: Aynı durumdayım. Ancak arkadaşlığımız 15 yıldır hiç sarsılmadı. O olgunluğa erişebilmek yeterli bir durum
7 Ocak 2012
servetcembar: Vardı benim de böyle bir arkadaşım...Tartışırdık ama nerede susacağımızı da bilirdik...Sık olmasa da görüşüyoruz hala...Severim kendisini...
6 Kasım 2011
pharmaton: Zevkler ve renkler asla tartışılmaz herkesin özgür iradesi kararları var saygı duymak gerekir eğer arkadaşın kötü gün dostuysa asla bırakma.
2 Ekim 2011
pinokyo: Birbirinizi alttan alın. Hassas olduğunuz konularda fazla konuşmayın. Dostluğun değerini bilin.
18 Eylül 2011
ayazcem: Ben böyle durumlarda o mevzulara hiç girmiyorum,tavsiye ederim.
16 Eylül 2011
ordek: Herkesin düşüncesi aynı olacak diye birşey yok kendi düşüncelerini söylemekten vazgeçme bence onu kırmadan da yapabilirsin bunu.
28 Ağustos 2011
pırıl_pırıl: Siyaset insan hayatında çok sanal kalıyor aslında. Takım tutmak gibi birşey... Arkadaşın sana saygı duyuyor mu duymuyor mu ona bak. Benim de bir arkadaşım var çok zıt olmamıza rağmen iyi geçiniriz, ama o banim giyimimi, düşüncemi yargılamaz ben de onun içtiği birayı, tutmadığı orucu yargılamam. Ortak sevmediğimiz şeyler varsa onlarlı konuşuruz, mesela komünizm :)
11 Ağustos 2011
sevgiozlemi: Dost demek, doğrusuyla yanlışıyla kabul etmek demektir. Karşındaki kişiyi, ya da o seni.. Birbirinizi olduğunuz gibi kabullenmelisiniz. Böyle konular gündeme bile getirilmemeli. Herkes karşısındakinin görüşüne saygı duymalı.Benim de en iyi dostum benden çok farklı düşüncelere sahip. İkimiz de farkındayız.Ama biz dostluğumuzun tadını çıkarıp beraber güzel vakit geçiriyoruz.Böyle şeylerden bahsedip tadımızı bozmuyoruz bile:)
11 Ağustos 2011
Anketi oluşturan üye: as1908 . 9 Ağustos 2011