Anket Sitesi

Anket Sonuçları

POLLİN ABLA: Ben üniversite okuyan İstanbullu Türk bir kızım. Okulda sekiz ay süren bir ilişkim vardı ve daha dün bitirdim. Çünkü erkek arkadaşım Kürt'tü ve ailem tutucu olduğu için onu kabul etmeyeceklerinden korktum, söyleyemedim. Onunla bir geleceğim olamaz diye düşündüm ama onu deliler gibi seviyorum, onsuz yapamayacağımı düşünüyorum ve hep ağlıyorum. Arkadaşlar sizce ayrılmakla doğru mu yaptım? Lütfen yorumlarınızla bana yol gösterin, ne yapacağımı bilmiyorum...

%50,6Hata yapmışsın, seviyorsan kimseyi takmamalısın
%49,4Ayrılmakla iyi yapmışsın, çünkü ailen daha önemli
Ankete Katılım: 413 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 136 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

serdar_yetkin35: Eğer sen de ailen gibi düşünüyor olmasan (yani önceliklerin arasında bu mesele olmasa ) bu konuyu bu kadar derinleştirmezdin.
29 Temmuz 2017
ayscop: eğer gerçekten sevseydin sadece etnik kökeninden dolayı ayrılmazdın. sen zaten içinde ayrılmak için bahaneler arıyormuşsun. onun kürt olmasını sen kendi içinde hazmedememişsin ki ailene nasıl anlatacaktın. önemli olan insanların kökenleri değil görüşleri. sana ve düşüncelerine olan saygısı. bu sevgiyi bir daha gözden geçir ve seviyorsan sonuna kadar arkasında ol derim ben.
17 Ekim 2014
cptcan: Akil adamlardan birimi bağlattı bu polemiği nabız ölçmek için acep? Türk Kürt vurgusu düşündürücü doğrusu...
23 Nisan 2013
anafor: Türk kızım vurgusu neydi anlamadım bu soruda? Normalde çok severim kim haklı ve pollin abla anketlerini oysa ki. Kaçıncı yüzyıldayız aileler hala Türk-Kürt çatışması mı yapıyor, yobazlık, faşistlik böyle bir şey, ailen kadar sen de öylesin tabi, bunun arkasında duymarak. Yıl olmuş 2013, ben bu ankete yorum yazıyorum ya, neyse :)
6 Aralık 2012
berxay: Senin ve ailenin bu kafatasçı düşünceleri ile ilişkiniz yürümezdi zaten, erkek arkadaşın adına iyi bir adım olmuş. Tutucu ailen turşunu kursun ne diyeyim...
7 Ağustos 2012
bjk1903: Yol yakın iken yanlıştan dönmüş, ailenin zoruyla da olsa sonunda doğru bir tercihte bulunmuşsun. İki farklı etnik kimliğe sahip insanın izdivacını doğru bulmuyorum. Kendi soyundan biriyle evlenmek hem senin, hem de milletimiz için daha evlâdır.
7 Temmuz 2012 . Polemikleri Oku
babende: Seviyorsan gerisi bostur.
25 Nisan 2012
coniss: Bu anket Türkiye'nin 2005-2012 yılları arasındaki değişimin en güzel örneği olsa gerek.Arkadaş şu an yaşasaydı bu durumu böyle bir sorun yaşamayacaktı.İnşallah doğru olanı seçmiştir.
18 Şubat 2012
Kurtulus99: 'Ne kürt mü! Olamaz böyle birşey! Nasıl olurda bir insan Kürt olur? Aklım,izahatım almıyor/alamıyor' adamları %49'u görmüş acılar ortak olsun temennisi vesvese ettiğimiz dönemde.Ne diyeyim ki 'Beni bombalar öldürmez,bu sessizlik öldürür.'
18 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
dpd06: Bıraktığın iyi olmuş,çocuğa yazık olurdu seninle daha fazla zaman kaybetseydi..
12 Temmuz 2011 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: jezabel20 . 28 Aralık 2005