Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Tüm kutsal dinlerde sorgusuz sualsiz, şüphe duymadan inanma kavramı vardır. Peki siz hiç dininizden veya inancınızdan şüphe ettiniz mi?

%36,7Asla. Dinde şüpheye yer yoktur
%25,6Birkaç kere oldu, fakat sonunda inancımdan emin oldum
%15,6Dinimi sorguladım ve sonunda ateist olduğuma karar verdim
%12,2Evet, hatta hala şüphe duyduğum konular var
%6,7Diğer
%3,3Kendimi bildim bileli herhangi bir dine/tanrıya inanmıyorum
Ankete Katılım: 90 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 4 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Elsa.a: Dinde sorgusuz sualsiz kabul etme yoktur. Ayetler bile 'Hic dusunmezmisiniz...' diye baslar. Din sorgulamayi gerektirir. Yoksa Allah insanlari akilsiz yaratirdi. Lutfen siz de biraz dusunun!!!
19 Mayıs 2016 . 1 üye beğendi
servetcembar: Şüphesiz gün geçiren adam yaşasa ne farkeder...
30 Mart 2015
Istanbul34murat: Tüm dinlerde sorgusuz sualsiz şüphe duymadan inanma kavramı yoktur.Kişi düşünüp,sorgulayıp inanmadıktan sonra zaten geleneksel olan inancın da pek bir anlamı yoktur...
18 Ekim 2014 . Polemikleri Oku
merkez-sağ: Düşündüm,sorguladım ve inancımdan emin oldum..
17 Şubat 2014
woxow: her din yalnızca kendinin doğru olduğunu söyler. her din diğer dinlere düşmandır. hiç bir dinin hiç bir şekilde varlığı veya yokluğu somut olarak ispatlanamaz. sadece inanıp inanmamaktan ibarettir. kişilerin kendi tercihidir, kendi meselesidir. Ben inanırım ama inanmayana inanmaz bir şey diyemem.
8 Eylül 2013
partocar: Bir yıldan fazla bir süre kafama takılan her şeyin cevabını aradım,neden ve nasıl sorularını sordum,her şeye iki yönden baktım.Anladım ki gerçekten inanmak için şüphe etmek,düşünmek,sormak şart.Yani anket sorusunda söylendiği şekilde sorgusuz sualsiz inanmak gibi bir şey yoktur,tabii kendi dinim adına söylüyorum,diğerlerini bilmem.Vicdanı ve aklı tatmin ettikten sonra şüphe etmemek vardır.Vicdan ve akıl beraber tatmin ederse zaten hiçbir şüphe kalmamıştır.Benim dinimde zaten tefekkür ibadettir.
21 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
as1908: Her gün sorguluyorum ancak benim sorgulamam inancın kendisi ile değil de, inancımın gereklerini yerine getirip getiremediğim ile ilgili.
3 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
omarbabuscu: Herşey inanç, itikat ve imandan ibarettir.
26 Mart 2013
anafor: Ettim, sorguladım, dine, tanrıya, inanmamaya karar verdim. Zaten sadece bir konuda bile şüphen varsa o dine inanmıyorsun demektir, çünkü din kayıtsız şartsız inanmanı ister senin. Aa bu güzelmiş buna inanayım, buna inanmayayım diye bir kavram yok. Ben şuna inanmıyorum ama şu dine mensubu diyenleri hiç anlamıyorum, kabuğundan çıkamamak bence.
11 Mart 2013
maral26: Müslümanlıkta herşey akıla dayalıdır bilimseldir.Bakmayın siz bizim hacı hoca tayfasına.Onların işine gelmez ilim bilim okuma.Aklında şüphe oluştu mu açacaksın Kur'an-ı Kerim'i okuyacaksın.Kaldı ki bize rehber olarak bırakılan yegane şey Kur'an ,ne hacıefendiler ne hocaefendiler.
6 Mart 2013 . Polemikleri Oku . 3 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: sıla . 3 Mart 2013