Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Felsefi bir soru: Sayıları çok az da olsa üzerine yıldırım düşmüş insanlar vardır. Bu insanların büyük bir kısmı yaşamlarını yitirmişlerdir. Ama geriye kalan çok daha az sayıda insan yıldırım çarpmasından sağ olarak kurtulabilmişlerdir. Siz, bu insanların (üzerlerine yıldırım düşüp de hayatta kalanların) yerinde olsaydınız kendinizi şanslı mı yoksa şanssız mı hissederdiniz?

%65,5Şanslı hissederdim, çünkü böyle bir olaydan mucize eseri sağ çıkmış olmam benim için tarif edilmez bir deneyim olurdu
%17,3Şansız hissederdim, çünkü sağ kurtulmuş olsam da böylesine ender rastlanan talihsiz bir olayın başıma gelmesi hiç hoş olmazdı
%9,4Benim başıma böyle bir şey gelmez/İlgilenmiyorum/Başına yıldırım düşüp de yaşayanlar mı varmış?
%7,9Ben şöyle düşünüyorum;
Ankete Katılım: 139 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 43 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

demir58: İnsanların üzerine yıldırım düşmesi, nadiren de olsa gerçekleşmesi mümkün olan bir durum. Dolayısıyla, bu sıradışı durumdan kurtulmuş olmak güzel bir şey :)
20 Kasım 2018 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Herkese anlatacak bir hikayem olurdu şanslı görürdüm kendimi.
17 Mart 2018
mstf011: şans diye birşey yoktur.İhtimal vardır.
21 Kasım 2012
anafor: Bana gelmesin, yıldırım sevmem :)
15 Kasım 2012
mahinur: Kalıcı bir sakatlık bırakmamışsa elbette şanslı hissederdim.
10 Eylül 2012
heartstopper: Yinede sansli hissederdim. Olasiliga bakmamak lazim,birseyin olasi olmamasi imkansiz olmasi anlamina gelmiyor. Ayrica bazi kazalar (örnegin araba kazalari,ev icinde gerceklesen kazalar) daha olasi olmalarina ragmen yine basima gelmedi ve kendimi sansli hissetmem icin bir nedendir bu.
19 Temmuz 2011
canbayrakdar: Binlerce kişinin öldüğü bir olayda sağ çıkmak büyük şans...
22 Kasım 2010
as1908: Yıldırım çarptığı anda şansız hissederdim. Zira o kadar elektrik vücudunuza giriyor. Ama sonra şanslı hissederdim ve belki biraz da özel. Süper kahramanlar gibi.
25 Ağustos 2010
pinokyo: Çok farklı bir şey beklerken anket sorusu bekleneni vermedi. Bir sürü örnek verilebilir bu konuya. Neyse doğal olarak 'Anam beni arafe gününde doğurmuş' derdim herhalde kendi kendime.
8 Ağustos 2010
berxay: Bence şanslı olunurdu tabi, çoğu kişi yıldırımdan ölüyor.
2 Temmuz 2010
Anketi oluşturan üye: drosophila . 24 Nisan 2010