Anket Sitesi

Anket Sonuçları

'Kara Tehlike' olarak adlandırılan; pet şişe, tıbbi atık, kova, vb. ürünlerin işlenmesiyle elde edilen, doğada 500 ile 1000 yıl arasında yok olan, kanserojen maddeler içeren, insan sağlığına zararlı koyu renk poşetleri kullanmak bazen elimizde olmayabiliyor. Zararlarına karşı neler yapılabilir?

%60,2Mümkünse file, kesekağıdı kullanılmalı
%59,1Gıda ürünleri ile bu poşetler temas ettirilmemeli
%47,8Semt pazarlarında kullanılan bu poşetlere (sadece siyah renk değil) karşı belediyelerin yaptırım uygulması sağlanmalı
%46,2Sadece atık ürünleri toplamak için kullanılmalı
%12,4Fikrim yok / Ben poşetin rengine bakmam kullanırım
%9,1Bu dünya bizim, şöyle yaparsak daha iyi olur:
Ankete Katılım: 186 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 5 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 101 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

lion_gs: Belediyemiz bu konuda yeterli önlem alıyor her cumartesi günü bu tür atıkları toplamak için sokak soka dolasıyor.
6 Şubat 2012
dpd06: hiç kullanmasak en güzeli.genelde ülkeler kese kağıdı kullanıyorlar.ülkemizin kıymetini bilsek ya biraz
27 Nisan 2008
fidem: Kullanmamayı tercih edersek ve bu tercihimizi nedenleriyle satıcılara anlatırsak bir süre sonra kullanmı azalır. Bunun yanında yaptırımı olmalı. Avrupa'da tamemen yasaklandı mesela. Bizde de önce çeşitli yerlerde yasaklanıp, sonra bu yasağın yaygınlaştırılması sağlanabilir. Ben asla kullanmıyorum, en güzeli kese kağıdı fakat bulmak oldukça zor oluyor bu nedenle ince beyaz poşetleri kullanıyorum.
18 Nisan 2008
asi.girl: üretimine son verilebilir.
24 Şubat 2008
ekinox: ben çocukken pazar torbaları vardı. her evde 3-4 tane olurdu ve pazara , alışverişe giderken bunlar kullanılırdı. şimdi herşey naylon poşete koyuluyor. tamamen yasaklanması lazım bence...
11 Şubat 2008
janti: Niye imal tetiriyorlar sağlıga zararı olmayan poşet üretilsin İlle avrupa birliğinemi girmemiz gerekiyor.Çünki bu iş reyting vermez.
31 Ocak 2008
hacıyatmaz: Başka sağlıklı yöntemler bulunup üretimi yasaklansın.
15 Ocak 2008
siyahmasal: Ben evime sokmuyorum vermek isteyen esnafı uyarıyorum...
7 Ocak 2008
sevilbabac: Hiçbir şekilde üretilmemeli, yetkili merciiler üretimini yasaklamalı.
3 Ocak 2008
Ugugug: Yapacak çok şey var. Teknoloji bu seviyedeyken çok daha ucuza çok daha sağlıklı poşetler üretilebilir. Örneğin hammaddesi toprak olan poşet üretilse çevreye en az zararı olur. Cam da topraktan yapılır derler ama en sağlıklı ambalaj belki de cam. Bilimadamları torağı, cam temizliğinde, kırılmayacak esnek şekilde poşete benzetirlerse, bu hammaddeden yapılan ambalaj her yerde kullanılabilir.
3 Aralık 2007
Anketi oluşturan üye: yalnızdeniz . 17 Ağustos 2007