Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Türkler 740 senesindeki Talas Savaşı'nda Çin'e karşı Araplarla ittifak etmişler ve ittifak sırasında İslam'ı tanıyıp müslüman olmuşlardır. Sizce İslamiyet, Türk Milleti'ne uygun bir din midir? Eski inanışlarımız (Şamanizm, Göktanrı inancı) mı daha uygundur?

%77,1İslamiyet uygundur
%13,1Eski inanışlarımız daha uygundu
%9,8İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 367 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 157 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: İslama geçiş hikayesi yazılandan farklı Emeviler döneminde katliamlarla Türkler zorla müslümanlaştırılmaya başlıyor. Sonra Abbasiler döneminde zorlamalar kalkıyor. Bence Müslümanlık Arap dinidir. Olacaksa eski inanışları tercih ederim.
27 Ağustos 2014
berxay: Ben inancımdan memnunum, Araplarla ittifak etmek istemem ve inancımı onlar gibi de yaşamak istemem. Öncelikle canlı bir insan olmaktan, ardından Anadolu'da yaşamış olmaktan mutluyum inancımı da ona göre yaşarım.
1 Ağustos 2012
bjk1903: Türklerin gönül rızasıyla Müslüman oldukları doğru değildir. Hiçbir tarihî birikiminiz olmasa bile herhangi bir milletin bir anda, kolayca ve kendi isteğiyle din değiştirmesinin akla ve mantığa aykırı olduğu anlaşılabilir. İşin tarih boyutuna gelince Talas Savaşı'nı baz almak yetmez; Taberi'yi okuyanlar sadece Talkan ve Curcan'da yüzbin Türk'ün acımasızsa katledilmesi, onbinlercesinin köle ve cariye olarak pazarlarda satılmasını göreceklerdir. Kuteybe Bin Müslim'den hiç bahsetmedim bile.
9 Temmuz 2012 . 1 üye beğendi
Kurtulus99: Yörük çadırlarından dumanlar yükselirken,Türk komutanların birinin içinden bir ses ' İslamiyet tam bize göre ' dedi,zaten ateşdi ' ije kil' di nereye kadar..bunu ilk olarak yanındakilerle paylaşmış.Diğer komutanlar da bu fikre inanınca tüm Türkler de müslüman olmuş.Tarihi hikaye gibi anlatan ezberci,ulus dayatmacı eğitim ve içindeki kraldan çok kralcılar sayesinde öğretilen tarih bilimi, uzaktan ' ökkeş' çocuk öyküsü serisine benziyor..
2 Ağustos 2011 . 1 üye beğendi
kahramantürk: İslamiyet ve Türk sanki bir elmanın yarısı gibi.Türkler müslüman olduktan sonra dünya lideri(süper devlet) olmuşlardır yüzyıllarca...
30 Kasım 2010 . Polemikleri Oku
mert_2239: Eski demek ilkel demektir.İslam en yeni ve en iyisidir.Uyduruk bir din değildir.
1 Temmuz 2010
Ugugug: Göktanrı inancı bozulmuş semavi kaynaklı bir inanç olabilir, ilginç benzerlikler var çünkü. Bu açıdan bakılırsa İslam Türk halkı için bir öze dönüştür aslında.
3 Nisan 2010
padişah: Eski inanışta kalan hatta hristiyan türkler vardır.(Örneğin gagavuz türkleri)
12 Ocak 2010
borax: İslamiyet de uygun ama eski inanışlar daha uygundu. Nitekim türkler İslamiyete geçtikten sonra birçok özelliklerini kaybettiler
1 Temmuz 2009
Misyon: Kendini neye layık görürsen o layıktır sana.. İslamiyet kadar kutsal bir din yoktur tabi kendine layık görmeyenler başka..
4 Şubat 2009 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: eness_ss . 2 Haziran 2006