Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu altı kişiyi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu başlatılan arama kurtarma çalışmalarını gördüğünüz, duyduğunuz, izlediğiniz kadarıyla yeterli buluyor musunuz?

dpd06: Yeterli tabii,hızlı bile gittiler.
Tun-cem: akreg, yani sen burada diyorsun ki, hükümet tamamen suşsuz tsk suçlu, unutma ki hükümetten emir gelmeden tsk savaşa bile girmez, kaldı ki arama çalışmaları.Sen hükümetten misin ki savunuyorsun.Yazık değil mi o insanlara ve ailelerine.Bu kadar kayıtsız kaldığınıza inanamıyorum.Burada bile hükümeti savunuyorsunuz.Bu kadar da olmaz .Başta hangi yönetim varsa suçlu odur.
29 Mart 2009 . Ankete Git
akrepq: Hükümete değil de, çok güvendiğiniz tsk'ya söyleyin bunları. Helikopterlerin uçamayacağını söyleyen onlar. Ve arama yapan helikopterlerden birinin de düşme tehlikesi atlattığını unutmayın. Nokta atışı yapılması için birden fazla baz istasyonu lazım. Ve daha sonra mobil baz istasyonları gönderilse bile telefonlardan gelen sinyaller kesildiği için hiçbir işe yaramayacaktı.
29 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Evet sizin için gerçekten zor bir durum. Bir yandan merhumu sevmeyenlerin salvosu, bir yandan hükümete toz kondurmayanlar. Cahil olduğunuza ise kesinlikle katılmıyorum çünkü siz elektronik mühendisi olmasanız bile heralde o teknolojiyi çok iyi bilip de sizi cahillikle suçlayabilecek biri de burada mevcut değil.
28 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: şeytancıl bulunabilmesi gerektiğini söylediğimizde hükümetin lekelenmesinden korkanlar tarafından cahil olarak nitelendiriliyoruz
28 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Küçük bir hatırlatma; uzeyir garih cinayetinde suyun içindeki telefondan nokta atışı sinyal alınmıştı. Havanın kötü olması filan bunlar bahane. Ancak elektromanyetik bir alanda iseniz sinyaller bozulabilir. Üstelik bir çok noktaya her hava koşulunda uçabilen UH-60 blackhawk helikopteriyle arama tarama timleri indirebilirlerdi. Veya ilk gün başbakan korumalarına ısrarla yer gösteren korucuları ciddiye alabilirlerdi.
28 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Rant sağlamak prim yapmak birşeyler elde etmek (bu suçlama ne için yapılmış halen anlamış değilim) değil amaç sadece insani duygular anlayabilir misin bilmiyorum?
28 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Cahil arkadaş ben oluyorum galiba çok bilmiş arkadaş sence koca! bir devletin 2 gün içerisinde bir helikopteri bulamaması acziyet değil mi? Değilse ben cahil olmayı kabul ediyorum. Bir avuç cahil! köylünün o bölgeyi aramak aklına geliyor da bunca sayılan çok bilmiş kişiler neden orada aramıyor hayret! ucu size dokunmuyor tabi rahatça daha ne yapılabilir ki dersiniz? 112 ile telefon görüşmesi yapan muhabirin sesini duyup kendinizi onların ailesinin yerine koyun bakalım çalışmlar yeterli mi?
28 Mart 2009 . Ankete Git
akrepq: Dpd06 kutluyorum seni arama çalışması yapan ekipleri çok güzel sıralamışsın. Elt cihazı sinyal vermeyen, gps cihazı olmayan bir helikoptere, dağlık yerde cep telefonundan gelen sinyalle ulaşılması çok zor. 30 km2'lik bir alanun taranması gerekiyordu. Çalışmaları yetersiz bulan cahil arkadaşlarım, bir istasyondan alınan cep telefonu sinyaliyle yer tespiti yapmak çok zor ve bölgedeki soğuk, kar ve sis durumlarını da değerlendirin.
28 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Evet,ifade özgürlüğünü savunuyorum,hep dediğim gibi size de görüşlerinize de saygı duyuyorum yalnız burası internet ortamı olduğu için ve mimiklerinizi göremediğim için yorumlarınızda ünlem işareti koyunca kızdığınız bir şeyler olduğunu düşünmüştüm yanılmışım demek.
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Rica ederim ben de teşekkür ederim.
27 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Benim kimseye kızdığım yok. siz 'neden bu kadar sol görüşlü olmama taktınız' ifadeniz sanki beni sol karşıtıymış gibi göstermekte. Size bu yüzden yargısız infaz yapıyorsunuz dedim, bu yüzden zamanınız olursa diğer konularda yorumlarıma bakın istedim. Sizin aptal olduğunuzu düşünmüyorum ben tavandakilerin gölge oyunlarına taban olarak katılmanın aptallık olduğu kanısındayım. Fikir hürriyeti varsa eğer bu benim özgür iradem.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Mihver54 bir şey diyeyim mi,seninle ne zaman polemiğe girsek,hep güzel güzel konuşuyoruz,hiç hakaret veya ters sözler kullanmıyorsun,bunun için cidden çok teşekkür ederim,görüşlerimiz aynı olmasa da bu sitede adam gibi tartışılabilineceğinin kanıtısın.Yazıcıoğlu konusuna gelince dediğim gibi ben onun temiz biri olduğuna inanmıyorum,ama sana da saygı duyarım,bu konuda başka da söyleyecek bir şeyim yok.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Celallenmek kötü bir hitap mı ki?Ben anlamadım sizi neden kızıp duruyorsunuz?Aptal dediğiniz şey belki de benim hayatım,siz uğraşmayın ona bir şey demem de benim uğraşlarıma aptal demeniz ne derce doğru?Ben size ne dedim ki yargısız infaz yaptım,daha açık konuşmanızı rica etsem?
27 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: İnsan başkalarını kendi gibi sanırmış.Ayrıca celallenmek nasıl bir hitap şeklidir? Lütfen benim başka konulardaki yorumlarımıda okuyun ve yargısız infaz yapmayın. Bakın ben tarafsızım ve bu aptal dünyada aptal işlere ayıracak vaktim yok olsada ayırmam zaten!
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Niçin celallendiğinizi ve sol görüşlü olmama neden bu kadar taktığınızı anlamadım.Bir de üyelikten çıkan bazı üyeler başka isimlerle siteye geri dönüyorlar merak ettim de siz eskiden üye miydiniz bu siteye?
27 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Ben cevabımı aldım teşekkür ederim. Aslında buradaki bazı kimselerin solculuğunun temelinin 500 yıl önceye dayandığının farkındayım. Ve bu kinleri hiçbir zaman bitmeyecek ancak karşılarında hep aşılmaz duvarları görecekler. İstedikleri kadar yüklensinler yıkılmaz bir harçla yapılmış bu duvar.İlk yorumlarımda tarafsızım demiştim hala da öyleyim ama bu kör olduğum anlaamına gelmez! Artık silerlermi naparlar kendilerine kalmış çok da umurumda.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Ermeni soykırımına inanmıyorum ancak ermenilerin zorunlu göç sırasında bir çok kayıp verdikleri için onlardan özür dilemenin yanlış olduğunu düşünmüyorum.Bu arada bu polemiğin altında ermenilerden bahsedersek,anketle alakası olmadığı için yorumlarımız silinir.
27 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: dpd06 burası polemik sitesi demiştiniz öyleyse bende polemiğe gireyim Siz anladığım kadarıyla sol görüşlüsünüz. başta Baskın Oran olmak üzere bir çok sol aydın ermenilerden fazla ermeni haklarını savunuyor. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyiz?
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Tarafsız olduğunuzu baştan söylediniz,ben sizi karşı taraf olarak görmüyorum,tartışıyoruz işte.Mesela Yasin Hayalle resimleri çıktı biliyorsunuz daha sonra da Hayal'in Mc Donalds'ı bombalamasından sonra BBP kendisine para havale etmiş.Sivas katliamına da adı karışmıştır.Tüm bu söylediklerime elbette inanmayabilirsin ama ateş olmayan yerden duman da çıkmaz.Bir Sivaslı olarak madımak katliamını kınıyorsundur eminim.
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: hrant dink ile Yazıcıoğlu ne alaka bu tür davranışlara girebilecek kişileri hep uzak tutmaya ve pasivize etmeye çalışmışlardı. suikasti gerçekleştiren kişiler kendilerini alperen ocaklarına yamamaya çalışmışlardır. darbe öncesi dönemden sanık olarak bulunduğu davadan suçsuz olarak beraat etmiştir. bomba olayına inanıyorsunuz da benim dediğim solcuların görüşlerine neden inanımıyorsunuz. pardon unutmuşum ben karşı tarafım sözlerimin güvenilirliği yok.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Kendisi derin devlet denen şeyin içindeydi,mamak cezaevinde kaldığı hangi solcular onu övmüş onu da anlamadım,çünkü böyle bir şey mümkün değil.Hrant Dink suikastine adı karışmış,70lerde ülkü ocaklarındaki şiddetten fazlasıyla sorumlu,devlet görevini yerine getirmezse elim kolum bağlı mı oturayım diyerek derin devleti savunmuş ve susurluk olayında Çatlıyı serbest bırakmazsanız Ankaranın 150 yerinde bomba patlatırım diyen bir kişi bu adam.Hangi solcu onu övebilir?
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Politikasından edebilirsin ama Yazıcıoğlun'ndan etmeni istemem mamak ta aynı koğuşta beraber yattığı solcuların anılarından da nasıl bir insan olduğu hakkında fikir edinebilirsin. Ben obejektif olamayacağım bu konuda.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Sanırım Yazıcıoğluna baya saygı duyuyormuşsun,ben kendisinden ve politikalarından nefret etsem de maalsef Türkiyede birini öldürmek gerçekten çok kolay.Yazıcıoğlu da bir zamanlar o taraftaydı,artık öbür tarafa geçti.Açıkçası çok da üzüldüğümü söyleyemem ama bir kaza değil de suikastse eğer,bu felakettir çünkü bu suikastlerin artık arkasının kesilmesi,serin devlet denen pisliğin kökünün kazınması gerek.
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Benim için bu bıçağın kemiğe dayandığı nokta oldu dpd anlamıyorum 2008 yıl içerisinde 4 trafik kazası geçiren bir kişinin böyle ölmesi normal mi?:(( Şanssız biri mi desem hedef mi olmuş desem bilemiyorum...
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Bunu anlamak için Yazıcıoğlunun ölmesini mi bekliyordunuz?Bu ülkede insan hayatı gerçekten çok ucuzdur,Yazıcıoğluna gösterilen çabaya ben bile şaşırdım,o helikopterde yazıcıoğlu olmasaydı bu kadar önemsemezdik de,bun da unutmayalım.İlla ki toplum tarafından tanınan biri olacak da ondan sonra bizim isyan edesimiz gelecek,suçu biraz da kendimizde,kendi halkımızda,içimizde aramalıyız.
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Saydıklarınız da yanlış yerde arıyorlar bulmamak ister gibi ve bulan köylüler görülmeyecek yerde değil diyor bugün şunu da anladım insan hayatı çok ucuz.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Daha ne yapsınlar anlamadım ki ben.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Arama çalışmalarına Genelkurmay Başkanlığı'na ait dört skorsky helikopter ve 1 casa uçağı, Emniyet Genel Müdürlüğü'be ait H-60 tipi bir helikopter, Orman Genel Müdürlüğü'nden iki helikopter, 39 araç katılıyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'nca 14 ambulans ve 2 medikal kurtarma ekibi bölgede hazır bekletiliyor.Arama kurtarma çalışmaları Doğal Afet Kurtarma Taburu'ndan 12'şer kişilik iki özel tim, 60 AKUT personeli, 345 asker, 208 personel, 897 geçici köy korucusuyla aralıksız devam ediyor.
27 Mart 2009 . Ankete Git
dpd06: Siyasi görüşümü karıştırdığımı nasıl anladınız?Ben günlerdir burda bir üyeyle insan hayatını tartışıyorum,kalkıp burada insanların öldüklerine niye sevineyim?Çabuk bile dedim çünkü karların en yoğun olduğu dönemde,dağda,yeri belli olmayan bir helikopteri bulabildiler.1500 kişi katılmış arama çalışmalarına.Yoksa ölenin kim olduğuna baktığımdan değil.
27 Mart 2009 . Ankete Git
mihver54: Yeterli gördüklerin nelerdir hızlı bile giitiler derken kastın nedir? Siyasi duruşuna karşı kişiler olmalarından önce insan olduklarını hatırlamanı isterim...
27 Mart 2009 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: lokman23 . 27 Mart 2009