Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

KADINLARA ÖZEL: Erkek arkadaşınızın veya eşinizin bir bayan sanatçıya veya mankene hayranlık duymasını kıskanır mısınız?

Ugugug: Başka insanlara hayran olabilmesi kendini beğenmiş biri olmadığını gösterir.
seym@: Hala aşk sürer mi ki, ama kavuşunca artık aşk biter, normal sevgi başlar derlerdi.Demek ki sürebiliyormuş, ne mutlu size :)
23 Ağustos 2009 . Ankete Git
blue candy: Güzel bir bakış açısı haklısın bence. Eşimle 6 yıldır evliyiz ve 8 yıldır da birlikteyiz. Eşime hala aşığım ve o da bana. Artık biz aramızda bu tür şeyleri aştık. Herkesin hayatında daha fazla beğendiği, hayranlık duyduğu biri olabilir bu çok normal. Bunu kıskançlık konusu yapıp hem kendini hem de karşındakini çıldırtmaya gerek yok. İkimizde yorumlarda yazdığım gibi Şebnem Ferah hayranıyız eşimle. Konserlerine gideriz, sürekli dinleriz. Oğlumu da biraz büyüyünce götüreceğiz birlikte
10 Ağustos 2009 . Ankete Git
seym@: hiç aşık olmayan insanlar çok mantıkçıdırlar.duyguları hep arka plandadır..bunu hep gözlemliyorum..
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
dpd06: Anlıyorum ben seni ugugug....
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
Ugugug: aşık olunan kişiye karşı azaldıkça, diğerlerine karşı artıyor. Hesaplar sadece sembolik ama yaşananların çoğu böyle, benliğin azaldığını söyleyemeyiz.
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
Ugugug: şöyle diyelim, benlik bir duygu değildir zaten; duygu olan benliğin kendini bastırmabilmesidir (bunun türkçe adı yok sanırım, buna şimdilik D diyelim). Ele aldığımız insanda normalde 100 birim D duygusunun varlığını kabul edelim. Bu az çok bütün insanlara yönelik, az bir miktar bile yeterli oluyor. Aşık olunca bu D duygusu 110 birime çıkıyor ama bunun 90 birimi aşık olduğu kişiye yönelince, dünyadaki diğer sıradan kişilere karşı 5'te 1 düşmüş oluyor. Böylece benlik
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
Ugugug: Özelliklerinden vazgeçmek olarak anlamıyorum ben. Aşık olduğun kişinin başkasıyla birlikte olmasına tahammül edemezsen, kendinin yanında hatta kendine ait olsun istersen, bu sevgiline karşı olmasa da dünyadaki diğer milyarlarca insana yöneltilmiş bir benlik duygusudur. Veya hâlâ daha aşk cinayetleri işleniyorsa, sözüm ona deli gibi aşık olan kişi başkasının yaşama hakkını dahi elinden alabilecek duruma geliyorsa aşk insanın benlik duygusunu inanılmaz seviyelere tırmandırabiliyor demek ki. Ya da
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
dpd06: Aşık olduğun zaman asla vazgeçemem dediğin özelliklerinden sırf sevgilin istediği için vazgeçebilirsin.Bu da benlik duygunu ezer.Hiç aşık olmadın herhalde ugugug ya da ne olursa olsun asla özelliklerimden vazgeçmem diyen nadir azınlıktansın ki onlar da genelde yalnız kalırlar.
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
Ugugug: Eğer öyle olsaydı dünya daha yaşanabilir bir yer olurdu ama öyle değil, hatta aşk bir yönden benlik duygusunu arttırır belki.
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
dpd06: Aşk insandaki benlik duygusunu alıp götürür,gram bırakmaz:))
7 Ağustos 2009 . Ankete Git
seym@: Hayatlarında hiç aşık olmamış insanların biraz bencil olmaları gibi geldi aklıma. Hakkaten, hayranlık, aşk benlik duygusunu azaltıyor.
5 Ağustos 2009 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: ayazcem . 5 Ağustos 2009