Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Geçtiğimiz yıl Mustafa Varank ile THY özel kalem müdürü arasında geçen bir telefon konuşması internete düşmüştü. Konuşmada THY özel kalem müdürü, ''tonlarca malzeme taşıyoruz Nijerya'ya gidiyor, müslümanları mı öldürecek hıristiyanları mı öldürecek vebal altındayım'' diyerek Varank'tan konu hakkında bilgi istiyor. Şubat ayında BM Güvenlik Konseyi, hazırladığı raporda Türkiye'den Libya'ya yüzlerce tüfek, tabanca ve mermi gittiğini açıkladı. Libya Başbakanı Abdullah Al-Thani, Türkiye'nin Libya'daki muhalif gruplardan birine silah yardımı yaptığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Libya'daki Tobruk hükümetine bağlı ordu, bir Türk şirketine ait gemiyi silah taşıdığı iddiasıyla vurdu. Türkiye'nin bu ülkelere silah sevkiyatı yaptığını düşünüyor musunuz?

orrorin: 2012 yılında iş için Trablusgarp a gitmiştim 4 kişiydik. Bir hafta kaldık dönüş günü havaalanına taksi ile giderken bir arkadaşımız video kamera ile çekim yapıyordu. Şehirde iç savaş sonrası harabe çoktu. Sokaklarda güvenliği silahlı gençler sağlıyordu (Şimdiki Işid teröristlerinden çok farklı değillerdi) . Büyük bir kavşakta yaklaşık 20 kişililik silahlı bir grup taksiyi durdurup kameramızı ve pasaportlarımızı aldılar.
orrorin: O gün akp ile , bu terörist kılıklı adamların ilişkisi olduğunu gözlerimle görerek anlamıştım. Eğer erdoğana muhalif tavır takınmış olsaydık olacakları düşünemiyorum..
25 Mayıs 2015 . Ankete Git
orrorin: ingilizce bilmiyorlardı. Dışarı çıkmamızı istediler taksinin içinden çıkmadık ama bir yere kadar tabi. Daha sonra uzun saçlı kumral , saçları arkadan bağlı, renkli gözlü çok iyi ingilizce konuşan yine silahlı biri geldi. Arap olmadığı belliydi avrupalıydı. Pasaportlara baktı ve bunlar Türk dedi. Dışardaki grup silahlarını havaya kaldırarak Erdoğan diye tezahürat yaptı.. pasaportlarımızı ve kamera kayıtlarımızı silerek kamerayı geri verdiler.. Erdoğana selam göndererek bizi saldılar..
25 Mayıs 2015 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: toynaklar . 22 Mayıs 2015