Anket Sitesi

ferment Tarafından Yazılan Yorumlar

Pollemik.com'a yeni eklenen ''Şeref Listesi:En Çok Anket Oluşturan Üyeler'' bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz?
Geri döndüm, pinokyoyu tahtından edicemm :P Şaka bir yana anket oluşturan üyelerin site yönetimi tarafından geri plana itildiğini düşünürken ``Şeref listesi``adı altında sunulması beni ziyadesiyle memnun etti.Fakat yine de gözlerim eski pollemiği aramıyor değil.Alışamadım bi türlü olduramadım.:)
8 Temmuz 2013 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Hayvanların doğal üreme alanlarına müdahalede bulunuyor musunuz?(Başka bir ifadeyle sokakta çiftleşen kedi / köpek gördüğünüzde ayırmaya çalışır mısınız?)
Ufak bir açıklama yapayım.Kedi / Köpek sadece bir örnekti.(Rastgele yani)E tabi bunlar büyükbaş sınıfına giriyor.Şimdi kalkıp çiftleşme esnasında olan bir sineği hiiiç ayırmadım demeyin döverim...
5 Kasım 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Diyanet İşleri'nin mealine göre Nebe Suresi 31-34. ayetleri şöyle der; 'Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır. ' Peki siz bu ayetlerden yola çıkarak, cennette cinsellik olgusuna inanıyor musunuz?
Ne bir göz görmüş, ne kulak işitmiş.Nerden bileyim ki.Yalnız şu var.Dünyada zina olduğu için günah olup da cennette serbest olması gariptir bence ve buna inananlar daha da gariptir.
14 Ekim 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git
Müziği bırakan Teoman bir şarkısında hayat kadınıyla şöyle bir diyaloga giriyordu; 'Sordum niye sattın diye yoksulluğunu? Dedi elimdeki sadece oydu. Niye sattın vücudunu? Daha mı kötü dedi, satmaktan ruhumu?'. Peki siz bu diyalogdan yola çıkarak, ruhu satmayı mı yoksa vücudu satmayı mı daha kötü buluyorsunuz?
Zamanında üzerine yeminler edilen doğrular bile yeri gelir en büyük pişmanlıkların olur.İstek ve arzularını bir başkasının ellerine teslim ederken ilerisini sorgulayamazsın ve öyle bir an gelir ki ruh artık bedeninde bir yük oluşturur.Eğer ki gerçekten satabilmişsen ruhunu bunu kimse farketmez, kendin bile.Ta ki yeni bir ruh alıcısı çıkana dek.Vücudunu satmaya gelince yaşamayı biliyor ve zevk alıyorsan zaten bu durum sende derin bir yara açmaz ;)
14 Ekim 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Dedem ile girdiğim bir tartışmada dedem "Hayatta 2 dostun vardır; 1. para 2. eşindir" dedi ben ise bunlardan "1. eş 2. para olduğunu" savundum ama bir türlü orta yolu bulamadık. Sizce dedem mi yoksa ben mi haklıyım?
Aman diyim sakın ninen duymasın.:)
10 Ekim 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Büyüklerin "gülüm " diye hitap etmesinden rahatsızlık duyar mısınız?
Yaşıt olunca iş değişiyor mu anlayamadım.Benden 4 yaş küçük yakın bir erkek arkadaşıma gülüm, çiçeem, bebeemm diye hitap ettiğim zamanlar oluyor.Bunun nesi tuhaf ki.He ben bu sıfatları kullanınca kıro olacaksam evet ben dibine kadar kıroyum :)
5 Ekim 2012 . Ankete Git
Fenerbahçe , Lefter'den sonra ilk kez Alex de Souza 'nın heykelini dikti. Sizce Alex heykeli dikilecek kadar başarı gösterdi mi?
Yılda bilmem kaç milyon euro'ya futbol oynayan Allah'ın brezilyalısının heykeli ne demeye dikilir ki? Tez zamanda birilerinin 'ucube' diye nitelendirip yıktırmasını diliyorum.
16 Eylül 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Hergün sabah kalktığınızda hafızanızın sıfırlanmasını ve düne dair hiçbir şey hatırlamamayı ister miydiniz?
Acısıyla tatlısıyla bu hayat benim hayatım.Anılarımı tazelemek beni beslendirip güçlendirirken hafızamı sıfırlayıp insanlıktan çıkmak hiç mantıklı değil.
19 Ağustos 2012 . Ankete Git
Sıcak yaz günlerinde en çok tercih ettiğiniz konum / pozisyon hangisidir?
Şu sıralar benim gibi 4 dönüm bostan yan gel yat osman modunda takılanlar parmak kaldırsın.:)
22 Temmuz 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Siyasi iftar anketi: İktidar partisinden bir grup milletvekili kameralar eşliğinde evinize iftara gelse kabul eder miydiniz?
Özellikle makarna ve kömürle gelmişlerse sevinçten kucaklarına bile atlayabilirim.Aksi durumda siz yiyeceğinizi yemişsinizdir deyip taş kaynatır suyuna da karşılıklı ekmek banardık.Afiyet olsun vekillerime.
22 Temmuz 2012 . Ankete Git
Cinsel içerikli anketler sizi rahatsız ediyor mu?
Nedir bu yaptığınız baskı yahu.Sayenizde insanlar yanlış anlaşılma endişesiyle anket yapmaya bile tırsar hale geldi.Beğenen oylar, beğenmeyen oylamaz bu kadar basit.
15 Temmuz 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Göz sağlığınız ne durumda?
Maşallah iyi, bir sorunum yok.Fakat yorumları okuyunca çok şaşırdım.Bende kendi kendime acaba bu pollemik üyeleri anketleri neresinden okuyor diye düşünüyordum.Meğer bakar körler çoğunluktaymış.:)
15 Haziran 2012 . Ankete Git
İmkân bulmanız hâlinde bir yabancı dil olarak Kürtçe öğrenir miydiniz?
Gerek duymuyorum, zaten adı var kendisi yok bir dil.Ayrıca hiçbir telaffuzu kulağıma hoş gelmiyor.Kaba buluyorum.
13 Haziran 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Anneniz, babanız hayatta mı?
Hayattaki en değerli varlığım ailem.Eğer olmazlarsa bir yanım hep eksik kalır.Allah kimseyi ailesinden, sevdiklerinden ayırmasın.
13 Haziran 2012 . Ankete Git . 2 üye beğendi
TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, fetus hakkını koruduğu iddiasıyla çocuk tanımının 0-18 yerine eksi 1 ila 18 şeklinde yeniden tarif edilmesi için UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü'ne resmi başvuruda bulunarak doğmamış çocuğa kimlik önerisinde bulundu. Peki ya sizce, doğmamış çocuğa kimlik biçilir mi?
Pek saygıdeğer vekilimiz ismiyle müsemma bir öneri sunmuş.İnanın artık hangi birisine 'Oğlum bak git!' diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim..
2 Haziran 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 1 üye beğendi
Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz' şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti. Peki ya sizce, kürtaj yasaklanmalı mı yoksa bunun kararını kişiler kendisi mi vermeli?
Tecavüze uğrayıp hamile kalan bir kadın doğursun o zaman çocuğunu.Nasılsa üst sınır artık 5 çocuk oldu.Kürtaja yasak diyen devlet büyüklerimiz kol kanat gerer, besleyip büyütür artık bundan böyle..
28 Mayıs 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Siirt’te 15 yaşından küçük 3 kız çocuğuna tecavüz etmekten yargılanan 36 kişiden 10'u için karar çıktı. Sanıklara alt sınırdan ceza verilmesi uygun görüldü, iyi hal indirimi uygulandı, her tecavüzden sonra çocuklara 5'er lira ve toka gibi hediyeler verildiği için çocukların ‘rızası olduğu’ kabul edildi. Peki siz bu kararı vicdanen doğru buluyor musunuz?
Şehrin adını kirletmemek uğruna kızların geleceğini kirleten bir ülkede yaşıyoruz.Ne denilebilir ki? Şimdi sözüm ona devlet büyüklerimiz Türkiye’nin halini maneviyat boşluğu ile açıklayacaklar, bizlere kutsal sözler aktaracaklar ve iç dünyamıza yönelip arınacağız.Teşekkürler!
19 Mayıs 2012 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Gaziantep’in pilot bölge seçildiği yeni uygulamaya göre, yatalak hastalar, “manevi” destek talep edip, Diyanet görevlilerinden imam isteyebilecek. Peki siz, hastanelere imam kadrosu açılmasını destekliyor musunuz?
Terapi yapınca yasal olarak suçlu konumuna düşen psikolojik danışmanlar yıllardır 'meslek yasası' diye bir taraflarını yırtarken, sanki psikoloji alanı yokmuş gibi imamlar terapi yapabiliyor üstüne de kadrolu olarak atanabiliyor.Tebrik mi etmeliyim, Allah müstehaklarını versin mi demeliyim bilemedim.
11 Mayıs 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Çocuk gibi konuşan genç kızlarımız moda oldu. Peki siz bu gençlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yhaaa ama yaa ne vay ki bunda.Yaaaaa aşkitişkikişkom ama, oymaz ki öyle? Off bayaneee yhaa ağlayımm ama ühühüh...Şaka bir yana susturmak için en iyi yöntem sanırım ağızlarına birer emzik vermek.:)
5 Mayıs 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Yaşadığı psikolojik travmayı kim daha geç atlatır: Tecavüze uğramış bir kadın mı, yoksa erkek mi?
Bir kadın doğası gereği bu travmayı er ya da geç atlatır.Fakat ben sanmıyorum ki erkek için aynısı söz konusu olsun.Tecavüze uğrayan bir kadın, kadınlığından utanmaz belki ama erkek, kendini sorgulayıp daha derin travmalar yaşayabilir.
4 Mayıs 2012 . Ankete Git
İnsanın kötülük yapmasını engelleyen 2 şey var diyelim, öncelik hangisinde olmalı? Eylemin günah olmasında mı yoksa eylemin yasal olmamasında mı?
Eylemin yasal olmaması benim kötülük yapmama niçin engel olsun anlayamadım.Yurdum insanı zaten yasal olmayan bir şeyi aynı zamanda günah olarak nitelendirir.Hukuk kuralları da toplumun genel ahlaki normlarına göre şekillendiğine göre cevap çok açık.
1 Mayıs 2012 . Ankete Git
YÖK, Fen ve Edebiyat fakülteleri öğrencilerinin öğretmen olabilmek için aldığı pedagojik formasyon programını kaldırdı. Özetle artık öğretmen olamayacaklar. YÖK'ün bu kararını doğru buluyor musunuz?
Sayın anketör, müjdemi isterim.YÖK 3 Mayıs'ta ki toplantıda kararı revize edecekmiş.Özetle yine yeni yeniden öğretmen olabilecekler..
29 Nisan 2012 . Ankete Git
Pollemik.com'da kısa bir süre denenen "Kıdemli üyelik" sisteminin kaldırılmasını doğru buluyor musunuz?
Anketiniz yayımlanacaksa öyle ya da böyle zaten yayımlanıyor.Kıdemli üyelik formalite gereği ihtiyaç duyulan bir sistemdi.Modası geçmiş belli ki .;)
29 Nisan 2012 . Ankete Git
Bugün:
Hem komik, hem romantik bir o kadar da melankolik.Dün, bugün ve yarın bu üçlü hep beni temsil edecek.
28 Nisan 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Devlet doğal bir kurum mudur yoksa yapay bir kurum mudur?
Doğal görünümlü yapay bir kurumdur.Eh be anketör az takla atmadın bu anketle.Hani derler ya azimle zıçan duvarı delermiş diye seninkide o hesap oldu.Hayırlısı olsun ;)
22 Nisan 2012 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Evinizde anadan üryan/çırılçıplak dolaşır mısınız?
Hiç rahat yok şu hayatta, bir dönem tek başıma yaşıyordum.Rahat rahat takılayım demiştim.Oysa ki çat kapı misafir geleceğini hiç hesap etmemiştim.İnsan ne yapacağını şaşırıyor tabi o anda.Bu bakımdan pek tavsiye etmesem de gayet hoş oluyor.:)
19 Nisan 2012 . Ankete Git
Bir markanın orjinalini alamıyorsanız, sahtesini alır mısınız?
Söylemesi ayıp çakma maldan anlarım..:)
18 Nisan 2012 . Ankete Git
Gelmiş geçmiş en beğendiğiniz kukla karakter hangisi?
Hangi birini söylesem serçe parmağıyla kurabiyeleri kibarca yemek isteyip akabinde kontrolden çıkan kurabiye canavarını mı, çocukluğumun idolü edi ve büdüyü mü, tanıdığım en seksi domuz miss pigg yimi, en fırlaması kurbağa kermiti mi, en karizmatik vampir count von count umu, psikopat bebek chucky mi..kısacası hepsi hepsi hepsii :D
16 Nisan 2012 . Ankete Git
Kadınların Cuma namazına katılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
İsteyen bayan gitsin kılsın.Mahalle baskısı mı var sanki.Görüyoruz işte islam dinine körü körüne bağlı olan bayanlar erkekleri öcü gibi görürken nerde kalmış birlikte saf tutmak.Onlar için ayrıyeten camiler inşaa etmek gerek.Erkek sinek dahi giremesin..
14 Nisan 2012 . Ankete Git
Hangi yıl doğdunuz?
Yaşlanıyorum yahu.Dünyaya çok erken gelmişim gibi hissettim şimdi.Öyle şimdikiler gibi bilgisayarın başında, facebook'ta twitter da fink atarak büyümedim ben:D Seçenekler arasındaki en özel gruptayım..:)
7 Nisan 2012 . Ankete Git