Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

Türkiye'de parti içi demokrasi anlayışının yerleşmiş olduğuna inanıyor musunuz?

iamburak: Türkiye'de parti içinde demokrasi yoktur. Parti lideri ne derse diğerleri onu dinlemek zorundadır aksi takdirde parti veya mevkiden uzaklaştırılırlar.
24 Kasım 2012
Jgr: Türkiye'de demokrasi anlayışı bireysel olarak gelişmedi ki partiye taşınsın.
13 Kasım 2012
mahinur: Parti içi gelenekler var, her partide birbirinden farklılıklar gösteren. Bu da demorsa iolgusunun biraz kaymasına sebep olabiliyor.
7 Eylül 2012
eylül23: Tüm partiler tek adam veya onun polit bürosu tarafından yönetiliyor.
7 Eylül 2012
grandvitara: Bazı partilerde evet.Ama mesela CHP'de hayır.
19 Haziran 2012
berxay: Tüm partiler için konuşuyorum kesinlikle yerleşmemiştir. Mesela Akp'de Uludere ile ilgili farklı fikirlerin konuşulmasını Erdoğan yasakladı, Chp'de İsa Gök olayı demem yeterlidir zaten, Mhp'ye örnek veremiyorum çünkü hepsi aynı yoldan gidiyor ve yolları yol değil, Bdp'de Leyla Zana'nın bana göre olumlu fikirlerine Demirtaş çok sert tepki gösterdi saflıkla suçladı. Yani ülkemizde eğer milletvekili iseniz genel başkanınız ne derse aynısını ezberden tekrarlamak zorundasınız.
18 Haziran 2012
akionta: Çokta umrumda değil parti içi demokrasi. Partiler yıkılsın! :)
2 Mayıs 2012
john_napier: Hem de fazlasıyla yerleşmiş,mecliste hayvan besleyen bizim gibi kaç ülke var ki? :)
27 Mart 2012 . 1 üye beğendi
orhan413: Partiler demokrasinin vazgeçilmez organlarındandır ancak ülkemizde partiler denince benim ilk aklıma gelen, liderlerin sultası.
27 Şubat 2012
pinokyo: Kurultaylardan belli ne kadar demokrasi anlayışının yerleşmiş olduğu ;)
23 Şubat 2012
ayazcem: Bazı kesimin genetiğine işlemişcesine bir biat kültürü var... Bırakın demokrasiyi başına gelen bir adaletsizlikte bile sesini çıkarmaktan korkuyor hatta çocuklarını bile "Aman sus başına bir şey gelir" anlayışıyla yetiştiriyor.Konuya dönersek partileri de oluşturan lider ve lider kadrolar değil mi sonuçta yani oy veren bir insan o parti için söz sahibi pek değildir.Lider ve lider kadrolara yalakalık yapmadan parti içinde bir yere de gelemezsin.Böyle bir yerde de demokrasi var demek komik olur.
13 Şubat 2012
patlayıcı: Türkiye'de yerleşik bir sistem mi var ki parti içi demokrasi yerleşik olsun!
11 Şubat 2012
keremege: Çok inanıyorum diyeyim de ben, ne olur ne olmaz:)...
7 Şubat 2012
ukela: Lider ne derse o oluyor...
7 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
servetcembar: Ülkede demokrasi yok...Parti içi demokrasi de yok...
7 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
Red-kit: Evet diyeni tekme tokat döverim :D
7 Şubat 2012 . 10 üye beğendi
dpd06: Turkiyede demokrasi yerlesmis degil ki parti ici demokrasi yerlessin... Bastaki ne derse hepsi ayni seyi yapiyor maalesef.
7 Şubat 2012
as1908: Yerleşmediği açık ama esas sorun parti içi demokrasiden ne anladığımız. Bu günkü siyasal yapılanmada bunu beklemek zor. Bir lider oluyor, halkı arkasında sürüklerse parti iktidar oluyor. O noktadan sonra o lideri sorgulamanın imkanı var mı? Esasen sorun Yürütme ve Yasama erkinin birlikte işlemesinden kaynaklanıyor.
7 Şubat 2012
coniss: Türkiye'de demokrasi her alanda(ülke içi,parti içi,aile içi...)ağızlara sakız olmuş bir kelimeden öteye geçmemiştir.Bu nedenledir ki cevabım kesinlikle hayır
6 Şubat 2012
Anketi oluşturan üye: timursanli . 1 Şubat 2012