Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Diyanet'in 6 Kasım 2015 tarihli Cuma hutbesinde; ''İnsan insana zulmedemez, haksızlık edemez. Her insanın canı, kanı, malı, onur ve haysiyeti muhteremdir, mukaddestir, dokunulmazdır. Bizlere bu yüce değerleri öğreten dinimizdir, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz (s.a.s)’dir. O, Medine’ye hicret ettiğinde, bütün gayrimüslimlerle bir sözleşme imzalamıştır. Böylece farklı dinler ve kültürlerin bir arada barış ve huzur içerisinde yaşayabilmelerinin ahlâkî ve hukukî temellerini atmıştır'' sözleri geçmektedir. Dindar olduğunu iddia eden bir hükümet tarafından 13 yıldır yönetilen ülkemizde yöneticilerin can, mal, onur ve haysiyet dokunulmazlığımızı sağladığını düşünüyor musunuz?

%59,1Hayır
%27,3Evet
%13,6İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 22 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 2 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

servetcembar: Boş hutbelerden biri...Her zamanki gibi...
8 Ağustos 2020
onuryukselce: Siyasal İslam denen saçmalık kapitalizmin ülkemize getirdiği cahil avutmasıdır, bugünün iktidarı da siyasal İslamcı muhalefet de iktidarı denetleyemiyor.
28 Ocak 2016 . 1 üye beğendi
aliatk34: Akp'nin bazı politikalarını eleştiren bazılarını destekleyen bir kişi olarak bugüne kadar canıma,malıma,onur ve haysiyetime bir saldırı olmadı,öyle hissetmedim.
17 Kasım 2015 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Can, mal, onur ve haysiyet dokunulmazlığı müslümanların müslüman olmayanlara veya dindar olanların dindar olmayanlara uygulaması gereken kurallar tabii yoksa dindar olmayanlar dindar olanlara her koşulda bunları yapabilir! Hey gidi ülkem, insanların okullarına, devlet kurumlarına, devlet için asker gönderdikleri oğullarının yemin törenlerine alınmadıkları günleri unuttu da özgürlüklerin tavan yaptığı dönemde bunları tartışır oldu. İyi ki adalet Allah'tan geliyor...
12 Kasım 2015 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: toynaklar . 7 Kasım 2015