Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Mükellefiyetlerinin gereği olarak SGK , BAĞ-KUR primleri ile her tür vergi borçlarını yasal süresinde devlete ödeyen gerçek veya tüzel kişilikler de var olmasına rağmen, hemen hemen tüm iktidarların bu tür prim borçlarını devlete ödemeyen mükelleflere af çıkarmaları nasıl bir uygulamadır? (SSK'nın adı Sosyal Güvenlik Kuruluşu SGK olarak değiştirilmiştir)

%34,7İlgilenmiyorum
%20,0Devlete borcu olanları ödüllendirmektir
%15,8Borcu olan mükelleflere `Paranızı başka işlerde değerlendirin, nasıl olsa af çıkar` demektir
%12,6Borcu olmayan mükellefleri mağdur etmektir
%9,5Borcu olmayan mükellefleri cazalandırmaktır
%7,4Devletin kasasına para akışı sağlamaktır
Ankete Katılım: 95 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 39 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ukela: Bu hem o kişilere cesaret vermek hem de diğerlerini mağdur etmektir.
1 Mart 2010
62yurtsever: Bu adaletsizliğin ta kendisidir işte.
19 Şubat 2009
keremege: Gerçek anlamda mağdur durumda olan vatandaşlarımız açısından çok yerinde bir uygulama diğer taraftan...
6 Şubat 2009
tilbülows: Her zaman yapıldığı gibi dürüst insanları cezalandırmak , üç kağıtçıları ödüllendirmektir.
1 Aralık 2008
fidem: Şöyle bir uygulamadır: Develete milyar dolar borcu olan bir adamı büyükşehir belediye başkanı yapıp onun borçlarını vatandaştan çıkartmak, key ödemeleri diye sittin sene insanların maaşlarından kesilen paraları geri ödeyeceğiz deyip 10'da birini bile geri ödememek, doğalgaza bir yılda %80 zam yapıp yazın düşüreceğiz diyerek dalga geçmek, pirinç pahalıysa bulgur ye demek akabinde bulgura da zam yapmak.... Daha sayacaktım da cam çok yakın, atlarsam diye korktum.
8 Kasım 2008
ekinox: borcunu ödeyenleri salak yerine koymaktır , ödemeyenler de onlara oy versinler diye borca göz yummaktır. benim her ay maaşımdan peşinen vergi kesiliyor.bizim günahımız ne ?
16 Eylül 2008
emay80: Tutup dünyanın vergi kaçağı cennetiyiz, niye? diye kafa yoruyoruz. Bu yüzden işte. Prim borcu, vergi borcu, ne olursa olsun farketmez, borcu olanı affetmeyeceksin. Sonuçta o affedilen borçlar yine vatandaşın cebinden çıkıyor. Aferin Tun_cem güzel konuya, objektif olarak parmak basmışsın.
10 Eylül 2008
betül_0794: Borçlarını ödeyene yazık oluyor yüzlerine karşı resmen kerizlik yaptın deniyor
14 Ağustos 2008
quartz: benim de borcum vardı bu afla kapadım. birleşik faiz uyguluyorlar böyle bir şey kredi kartı uygulamalarında bile yok. ödeyemeyenler de var. ssk yı bilemem onu ödüyorum çalışanım adına ama kendi bağkur umu es geçebiliyorum, isteğe bağlıdır hem. bana sağlık hizmeti vermiyor devlet ozaman kime ne ki? başka da vereceği bir hizmet yok zaten. sonuç itibari ile ödesem af çıkmasa faizi ile ödüyorum, bundaki garipliği çözemedim ben. para akışı için ne olacak satacak ne kaldı.
7 Ağustos 2008
pinokyo: Aslında bu durumda yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu mevcut.Borçluların ne suçu var diyor insan bu affı duyunca af olmayınca mağdur bir sürü insan en iyisi topu taca atmak bu konuda devlet büyüklerimiz en iyisini bilir demek.
7 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: Tun-cem . 26 Temmuz 2008