Anket Sitesi

Anket Sonuçları

3 Temmuz 2011 Pazar sabahı gizlice başlatılan 'Spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesi kanunu' altında başlatılan 'Futbolda Şike Soruşturması' adlı Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu sonunda 50'yi aşkın futbolcu, yönetici, başkan ve spor adamları gözaltına alınarak emniyete sevk edildi. Özellikle geçen sezonun 30. haftasında oynanan Eskişehirspor-Trabzonspor maçında Eskişehirspor'a teşvik primi gittiği iddiaları ve ligin son haftasında oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçında da şike iddiaları ortaya atıldı.20'ye yakın maçında incelendiği konuşuluyor. Sizin konuyla ilgili düşünceleriniz ne yöndedir?

%26,4Polisin elinde var olduğu iddia edilen şikeye dair deliller en kısa zamanda ortaya çıkarılmalıdır ve küme düşecekler düşürülmeli, şampiyonluk el değiştirmelidir
%21,8Böylesine geniş çaplı bir operasyondan sonra şike olmaması mucizedir
%20,0İlgilenmiyorum/Gündemden haberim yok
%19,1Olay sonuçlanana dek herkes suçsuzdur, yorum yapmaktan kaçınılmalıdır
%6,4Benim görüşüm;
%4,5Herhangi bir karışıklık veya şike yoktur, bu sadece takımlara bir gözdağı ve söz konusu kanunun ciddiyetidir
%1,8Federasyon her ihtimale karşı ligi geç başlatmalıdır, Avrupa kupalarına katılan takımlarımızın makamında herhangi bir değişme olmamalıdır
Ankete Katılım: 110 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 37 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Bu soruşturmanın hedefinde başka şeyler var. Böyle hissediyorum. Yoksa 15 - 20 sene öncesindeki diğer alenî şike olayları neden araştırılmıyor? Madem Türk futbolu temizlenmek istiyor; geriye doğru tüm şaibeler araştırılmalıdır. Son söz; şerefli Beşiktaş Kulübü, hiçbir zaman kirli işlerin içinde olmamıştır, olmayacaktır. Bunu da herkes bilmelidir.
11 Nisan 2012
servetcembar: Eskişehirspor'un şikeyle işi olmaz...Tarihi müsaade etmez...
5 Kasım 2011
pinokyo: Şike yapılmadığını, tertemiz bi liğimizin olduğunu kimse iddia edemez zaten. Bence güzel oldu. Cesur davranılıp sonuna kadar gidilmeli.
18 Eylül 2011
pırıl_pırıl: Bir Fener'li olarak temiz futbol isterim. Şike varsa gereken neyse yapılsın. Temiz futbol, temiz siyaset, temiz Türkiye diyorum :)
11 Temmuz 2011
ibrahimozbay: Sen sokaklarda oyna Fenerbahçem, biz kaldırımları da tribün yaparız.
11 Temmuz 2011 . Polemikleri Oku
dobra: Kesinlikle şampiyonluk el değiştirmeli, Fenerbahçe, Eskişehirspor ve Sivasspor küme düşürülmeli. Aksi, taktirde kimsenin Türk futboluna güveni olmaz.
9 Temmuz 2011
keremege: İşin içinde Aziz Yıldırım varsa kesinlikle şike vardır diyesi geliyor insanın. İspatlanırsa Fenerbahçe'nin haksız şampiyonluğu elinden alınmalı ve gerçek hakedene verilmedir.
9 Temmuz 2011 . Polemikleri Oku
berxay: Fenerbahçe'nin 18 maçtır kaybetmeme sırrı ortaya çıkmış oldu böylece. Ama bu iş Fenerbahçe ile sınırlı değil, hatta Trabzonspor'a bile sıçrayabileceğini söylüyorlar. Son olarak şunu söylüyorum, Türk futbolu Aziz Yıldırım'dan kurtulmalı.
7 Temmuz 2011
dpd06: Yargı kararını beklemek gerekir-di,fakat polis bir bir delilleri ortaya salıyor,hatta basın açıklaması bile yapmış bugün haberlerde izledim,muhabir şoktaydı,ilk defa bu aşamada açıklama yapıldı dedi.Kişisel görüşüm şudur:futbol gibi trilyonların elden ele dolaştığı bir sektörün adil olduğunu düşünenin aklından şüphe ederim.Ama yargı karar vermeden de bu denli 'açık' olunmasını onaylamıyorum.Sonuç olarak nerede sahtekarlık yok ki,Aziz Yıldırım da umrumda değil.
6 Temmuz 2011
satisfaction: Benim görüşüm adı geçen her kulüp en ağır şekilde cezalandırılıp küme düşürülmelidir.Şunu da belirteyim şike'yi konuşmak bile suç kapsamındadır.
6 Temmuz 2011
Anketi oluşturan üye: ibrahimpekin . 4 Temmuz 2011