Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KADINLARA ÖZEL: Sinema eleştirmenlerinin kadın filmi olarak gördüğü ve her kadının izlemesi tavsiye edilen filmlerden hangilerini seyrettiniz?

%35,2Not Without My Daughter - Kızım Olmadan Asla (Yön: Brian Gilbert, Oyn:Sally Field (Molla rejimi ile yönetilen İran`dan kızıyla beraber kaçmaya çalışan Betty Mahmoody`nin gerçek öyküsü. Oscar ödülü aldı)
%32,0Hiçbiri
%30,6Frida (Yön: Julien Taymor, Oyn:Salma Hayek (Ünlü ressam Frida Kahlo`nun yaşadığı garip aşka ve haslatıklarına rağmen resim tutkusundan vazmemesini anlatan bir biyografi. 2 Oscar ödülü aldı)
%17,3Fried Green Tomatoes - Kızarmış Yeşil Domatesler (Yön: Jon Avnet, Oyn: Kathy Bates - Yaşlılar evinde sevimli bir hanımla tanışan Evelyn, onun ilginç hikayesi sayesinde hayatını değiştirmeye başlar. Uzun yıllara dayanan bir dostluğu anlatıyor)
%16,5The Hours - Saatler (Yön: Stephen Daldry, Oyn: Meryl Streep, Nicole Kidman (Feminist yazar Virginia Woolf`un biyografisini de içeren bu film kadın sorunlarına değişik bir biçimde yaklaşmış. En iyi kadın oyuncu Oscar`ı aldı)
%14,8Mermaids - Deniz Kızları (Yön: Richard Benjamin, Oyn: Cher (İki kızı ve annelerinden oluşan Flax ailesinin yaşadığı sorunlar, kimi zaman eğlenceli kimi zaman ağlatarak anlatılıyor)
%14,4Dancer In The Dark - Karanlıkta Dans (Yön: Lars Von Trier, Oyn: Björk - Kalıtsal hastalığından dolayı gitgide kör olmaya başlayan Selma`nın çocuğu için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Cannes-Altın Palmiye ödülü aldı)
%12,0The Accused - Sanık (Yön: Jonathan Kaplan, Oyn: Jodie Foster (Bir barın arkasında tecavüze uğrayan Sarah ve avukatının hukuk mücadelesi, adaleti eleştiren bu film gerçek bir olaydan alıntıdır. En iyi kadın oyuncu Oscar`ı aldı)
%10,9The Color Purple - Mor Yıllar (Yön: Steven Spielberg, Oyn :Whoopi Goldberg (Erkek egemen bir toplumda zenci olan Celie`nin yaşadığı dramatik bir hayat anlatılıyor. Oscar ve Altın Küre Ödülü aldı)
%8,1Breaking The Waves - Dalgaları Aşmak (Yön: Lars Von Trier, Oyn: Emily Watson - Aşırı tutucu bir kasaba da yaşayan saf Bess, yaşadığı aşk ve kasabanın tutucu tavrı arasında kalmasını anlatıyor. En iyi kadın oyuncu Oscar`ı aldı)
%4,6İlgilenmiyorum / Fikrim yok
%2,5Hepsi
Ankete Katılım: 284 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 8 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 98 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Ugugug: İzlememekle kalmayıp çoğunu da duymadım.
8 Temmuz 2009
Tun-cem: Kadınlar da her tür filmi izlemeli bence.
24 Temmuz 2008
dpd06: bence kadınlar Cani filmini de izlemeli.charlize theron un oscar aldığı film ve idam edilen gerçek bir hayat kadınının hikayesi..
15 Mayıs 2008
quartz: kadın filmi tamlamasını doğru bulmuyorum. mücadeleci ruhları herkes oturup izlemeli ve kendileri için anlamlar çıkarmalı.
11 Mayıs 2008
seym@: Hiçbirini izlememişim, izlemeyi isterim.anketin sonucuna göre en iyi filme bakarım.
21 Nisan 2008
elena397: çoğundan şimdi okuyarak haberdar oldum valla :))
27 Şubat 2008
geronimo_s: İzlemek lazım valla.
11 Şubat 2008
eylül1903: hiçbirini izlemedim ama birkaçı ilgimi çekti özellikle mor yıllar...
2 Şubat 2008
siyahmasal: Kızarmış Yeşil Domatesler,Mor Yıllar ,Saatler ve Frida'nın filmini izledim,Kızım Olmadan Asla'nın kitabını okudum hepsini de tavsiye edebilirim...
11 Ocak 2008
mervve: bunlardan hiçbirini seyretmedim ama merak ettiklerim var.
5 Ocak 2008
Anketi oluşturan üye: Anarsist . 7 Haziran 2007