Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Okulumdaki öğretim görevlilerinden marksist bir hocam, bir dersi sırasında dünya basının kapitalizmin elinde olduğunu, tamamen kapitalist sistemdeki patronların istediği haberlerin yayınladığını söyledi ve ekledi. 'Hanginiz Küba'da kişi başına düşen öğretmen ve doktor sayısını biliyor?' ve devam etti 'ama hepiniz Küba'da insanların açlıktan kırıldığını sanıyorsunuz, çünkü kapitalizm, sosyalizmin berbat olduğunu kanıtlama çabasında, ki bu da kapitalizmin sosyalizmden nasıl korktuğunu gösterir. 'Siz bu görüşe katılıyor musunuz?

%46,2Evet, her kelimesine katılıyorum
%19,6Bazısına katılıyorum, katılmadığım noktalar şunlar;
%17,9Bilemiyorum
%13,6Kesinlikle katılmıyorum
%2,7Ben şöyle düşünüyorum;
Ankete Katılım: 184 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 65 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pırıl_pırıl: Allah aşkına Küba açlıktan kırılmasa bile ne olur ki? Küçücük ülke, onun komünist düzenini mi dikkate alacağız onca komünizmin devrildiği büyük ülkeler varken?
30 Kasım 2011 . 1 üye beğendi
dctr: Keşke sayıları da verse idi :)
29 Kasım 2011
akionta: Dünya basının kapitalizmin elinde olduğu doğrudur ama bu sosyalizmin iyi bir yönetim biçimi olduğunu göstermez. Çünkü ister sosyalist, ister kapitalist tüm devletler insanları katleder. Hiç bir devletin insanlar üzerinde tahakküm kurmadığı nerede görülmüş? Kübada kişi başına düşen öğretmen sayısı belki fazladır ama unutulmasın ki okullar insanı kapitalizme köle etme merkezleridir. Çünkü okullar bize yaşamın değil sistemin bilgisini öğretir. sistem kapitalizmdir.
5 Kasım 2011
dpd06: Maalesef herşey bu sistemin çarkı,medya da doğal olarak buna dahil.Günlerdir insanların tek konuştuğu Nihat doğan ve Survivor.Bu mudur yani,başka hiç dert yokmuş gibi.Saatlerce süren diziler,taraflı haberler,halka hiç verilemeyen haberler,trilyonların döndüğü yarışma programları...Bunların hepsi çarkı döndürüyor işte.Dünya bankası verileri de yalan yanlış.Kime neye nasıl güvenelim?
18 Nisan 2011
celik: Vay arkadaş,kapitalizm sosyalizmden korkuyormuş,sosyalizm kapitalizmle mücadele edilmek için,ilk önce sosyalizmin kendini korkutması lazım.
30 Nisan 2010 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
zombi: Doğru demiş tabi hocan insanlar sanıyoki Kübalıların giyecek donu yok halbuki insanların hayat standartları bizden yüksek
2 Ağustos 2009
affan: Türkiye'de de bu yok mu? Basın bize herşeyin kötüye gittiğini benimsetmeye çalışmıyor mu?
18 Haziran 2009
godlike: Merak ettim kişi başı kaç doktor düşüyor?
7 Nisan 2009 . Polemikleri Oku
selcuk74: kesinlikle cok dogru bilgiler vermiş hocamız ama o hacanın marksist oldugunu söylemenin nedenini anlayamadım
20 Mart 2009
62yurtsever: Kapitalizmin dünyaya hakim olduğu ve sömürdüğü bir gerçektir.Sosyalizmin yayılmasını ve gerşeçten öğrenilmesi korkularının başında gelir kapitalistlerin.İnsanlara en yakışan yönetim şekillerinin başında gelen sosyalizmin keşfi hızlanıyor, ne yaparsa yapsınlar bu böyle olacak.
12 Şubat 2009
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 4 Kasım 2008