Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kişinin hayatının kurtarılmasına yönelik değil, kişinin görüntüsünün düzeltilmesine yönelik olan ve tüm yüzün ölü bir insanın yüzü ile tamamen değiştirilmesine olanak sağlayan yüz nakli operasyonlarını etik buluyor musunuz?

%55,0Evet
%25,0Kararsızım
%15,0Hayır
%5,0Fikrim yok
Ankete Katılım: 100 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 28 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Istanbul34murat: Etiklikle pek ilgisi yok bence.Sonuçta yeni bir yüze kavuşuyor insanlar...
18 Ekim 2014
anafor: Yorumları okumadan yazıyorum, şimdi aşağıda Allah'ın verdiğini rererö yazanlar olacak, adam/kadın mutsuz, sevmiyor beğenmiyor, yüz nakli olması istemesi çok normal, etik olmayan tarafı nedir.
2 Kasım 2012
mahinur: İnsanların iğrenerek baktığı bir yüze sahip olmak ölümden beterdir bence.
7 Eylül 2012
grandvitara: Kararsızım ancak gerekirse yapılmalı.Ölmekten beter olmaktan iyidir.
14 Temmuz 2012
pinokyo: Etik olarak sorunlu bulmuyorum ben.
13 Haziran 2012
pırıl_pırıl: İşlem olarak son derece etik bulsam da organ nakli de dahil olmak üzere bu tür operasyonların, zenginlerin dünya üzerinde yaşama haklarını arttırdığını düşünüyorum.
11 Şubat 2012
keremege: Organ nakline nasıl olumlu bakıyorsam, buna da en az o kadar olumlu gözle bakıyorum. Ayrıca hayat kurtarmaya yönelik olduğunu da düşünüyorum. Çünkü o insanın sosyal anlamda hayata geri dönüşü söz konusu bu nakil ile. Mükemmel şeyler bunlar...
10 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
ukela: Bazen insanın yüzü bazı sağlık sorunları ve kazalar nedeniyle kişinin sosyal hayata girmek istemeyeceği şekilde zarar görebiliyor. Kişinin kendi isteği de göz önüne alınarak ve sonrasında rehabilitasyon ve psikolojik destek verilmesi kaydıyla olabilir gibi duruyor bence.
4 Şubat 2012
en.cadi: Hayat kurtarmak için yapılır da görüntü düzeltmek diye kastedilen nedir? Estetik amaçlı yüz nakli kullanılacaksa ben bir adet Meg Ryan rica ediyorum..
4 Şubat 2012
timursanli: Organ nakline de böyle kararsızım, yüz nakline de :(
3 Şubat 2012
Anketi oluşturan üye: ferment . 25 Ocak 2012