Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güngören'deki hain saldırıdan sonra yaptığı bir açıklamada, medyanın bu konuda gereken hassasiyeti göstermediğini iddia ederek, saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların görüntülerinin ekrana getirilmesini, 'Terör örgütünün propagandası yapılıyor. Bu, teröre farkında olmadan verilen bir destektir. Bunu göstermeyelim' dedi. Siz Başbakan'ın bu sözlerine katılıyor musunuz?

%53,1Evet
%33,8Hayır
%13,1Fikrim Yok
Ankete Katılım: 130 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 72 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ukela: Karar veremedim. Gösterilmezse bizde bilinç oluşmaz bu konuda, gösterilirse teröristler zaten bu acıyı görmek istiyor... Çıkamadım işin içinden.
25 Şubat 2010
JohnNash: Biz medya temict pilavına bayılır.
20 Aralık 2009
Ugugug: Evet. Terörde amaçlanan insan öldürmek değil, eylemin toplumda bırakacağı etkinin kendisidir.
31 Temmuz 2009
affan: Evet bu tür saldırılarda ölenlerin yaralananların gösterilmesi çok kötü birşey ya çok üzücü...
9 Temmuz 2009
keremege: Başbakanın ak dediğine ben her zaman kara derim, özetle budur yani...
6 Şubat 2009
fidem: Katılmıyorum, basın özgürlüğü bunu gerektirir. Özgürlüğünü nasıl kullanacağı ise medya patronlarının elindedir.Başbakan'ın emirleri ile yürümez bu işler. Kaldı ki neden saklıyoruz? Göstermeyince ölmüyor mu o insanlar? Ailelerinin acısı mı diniyor? Terörün tehditi mi azalıyor. Grmezden gelmek midir yani terörün çaresi? İyi o zaman gazeteler sayfalar dolusu çiçek böcek fotoğrafları koysunlar, belki hayat bayram olur.
8 Kasım 2008 . 1 üye beğendi
emay80: Medyamız o kadar duygusuz bir hal almış ki; bir tarafta ana babalar çığlık çığlığa kan revan içinde feryad ediyor, diğer tarafta kameraman gözünün içine içine sokuyor kamerasını yakın çekim için. Ekranlarda gösterilen bu tür her kare bu saldırıları yapanların keyiflerine keyif katmaya yarar.
10 Eylül 2008
ekinox: buzlanması gereken yerler buzlanmalı elbet ama başbakana soracak olsak o hiçbir şeyin gösterilmemesinden taraf...
6 Eylül 2008
tekiner07: gündemi değiştirmek için yapılmış bi açıklama
10 Ağustos 2008
quartz: üç maymunu oynayalım istiyorlarsa bunu da yeni anayasa taslağına eklesinler ki vatandaş olarak görevimizi bilelim. elbet böyle saldıraların medyada yer alması terör örgütünün hoşuna gider ama asıl insanların etki insanların korkması sokağa çıkmaması ile olur. bu durum yoksa terör örgütü zaten istediğine ulaşamaz. benim valim benim emniyet müdürüm bişey bişey diyemediği için bunu demiş zat-ı muhterem.
7 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: Lilimarlen . 29 Temmuz 2008