Anket Sitesi

Anket Sonuçları

İzmir Büyükşehir Belediyesi % 99 oranında indirim yaparak 0 - 13 ton arası ton başına 1.19 YTL olan su tarifesini 10 YKR'ye indirdi. İzmir suyundaki yüksek arsenik oranı iddiaları ve yeni arsenik arıtma tesisleri devreye girene kadar sürecek bu uygulama üzerine soruyorum. Hangi durum daha iyi? (Arsenik: Katı halden sıvı hale geçmeksizin gaz hale geçebilme özelliği olan bir tür zehir)

%40,8Şaştım kaldım afalladım
%22,3İlgilenmiyorum
%21,4Suyu arsenik gerçeğiyle bedavaya kullanmak
%9,7Bırak bunları en güzeli şu;
%5,8Suyu arsenik gerçeğinden habersiz parayla kullanmak
Ankete Katılım: 103 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 48 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

meşmet: Sen bir de Ankara'ya gel,musluk suyu içenler soluğu hastanede alıyor,hem arsenikli,hem kirli...
15 Eylül 2009
Ugugug: Her ikisi de kötü. Umarım İzmir'de yaşayan çocukların nesli de kanserle boğuşan bir nesil olmaz ama durum pek iç açıcı gözükmüyor.
31 Temmuz 2009
affan: Yaptım bi hata affet beni... Kim kullancak o suyu? İçmeye cesareti olan var mı? Sadece temizlik amacıyla kullanılabilir o da belki.. Zaten bu aralar çoğu şehirde içme suyu olarak musluk suyu kullanılmıyor ama yine de büyük bi hata olarak görüyorum..
25 Haziran 2009
fidem: En güzeli bugün sayın Unakıtan'ın da dediği gibi teslim olmaktır... Akepe İzmir'i teslim aldıktan sonra her şey düzelecektir, ne su derdi, ne arsenik...Hiçbir şey kamayacak, refaha ereceksiniz mümin kardeşlerim...Teslim olun!
25 Eylül 2008
menntre: Resmen bizle dalga geciyorlar.Allah belalarini versin.Kim bu isin icindeyse Onlardan iki kati cikar insallah bu olay. 2 sene boyunca bize gizli icirdiler arsenikli suyu. simdi hem goz onunde hemde indirimli olarak arsenikli su iciriyorlar. Remen dalga geciyorlar. Tabi bundan kurtulusumuz yok Temiz yurekli izmir insnim akp karsiti oldugu icin yine bu vicdansizlar gelecek basa
14 Eylül 2008
tugrul22: insan sağlığı ile oynamak
13 Eylül 2008
emay80: Ne günlere kaldık! Resmen zehirli su içiriyorlar, bu suyu da indirimli vererek hizmet ettiklerini düşünüyorlar. Bu CHP' nin niye muhalefette süründüğü anlaşılıyor!
7 Eylül 2008
keremege: Ankara'dan sonra İzmir de arsenik modasına uydu yani. Ne diyeyim, insan hayatının hiçbir değeri yok.
6 Eylül 2008
siyahmasal: İfade edilmek istenen şudur;Bakın sizi zehirliyoruz ama artık daha ucuza zehirleneceksiniz,kazık atmıyoruz biz halkımıza....Halkın sağlığı kimin umurunda,zehirli su neredeyse bedava aman ne güzel uygulama.....
28 Ağustos 2008
ayazcem: Hiç gündemimiz boş kalmaz...Ne deyimki şimdi..Elbetteki bu konulara hakim değilim..Ama bildiğim tek birşey var artık sade ve sadece kendilerine çalışıyorlar...Arsenik katı halden gaza geçiriyor madem...Tanrı da bunları katı halden gaz haline çevirsin inşallah...
28 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: Galileo . 19 Ağustos 2008