Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Başınıza gelen kötü olayları; ''gelecekteki güzel günlerin habercisi'' olarak mı, yoksa ''geçmişte yaptığınız kötülüklerin bedeli'' olarak mı yorumlarsınız?

%39,5Geçmişte yaptığım kötülüklerin bedeli
%39,5Ben şöyle yorumlarım;
%20,9Gelecekteki güzel günlerin habercisi
Ankete Katılım: 43 üye
Anketi Paylaş:

Ankete Yazılan Yorumlar

keremege: Hiçbir şekilde yorum yapmam, olması gerekiyormuş olmuş demek ki...Geçmişe takılmak ve gelecekten medet ummak yerine içinde bulunduğun anı yaşamak daha doğru bence...
21 Kasım 2013
anafor: Ben ikisi olarak da görmüyorum.
27 Ekim 2013
sol: Durumuna göre değişiyor elbette ama geçmişten yahut gelecekten ziyade şimdinin gücüne daha çok inanıyorum.
10 Ekim 2013
bjk1903: Bu türden çıkarımlar bana çok zorlama geliyor. Geçmiş, elbette geleceğin şekillenmesinde önemlidir ama bu etkiyi iyilik - kötülük anlamında bir mütekabiliyete dayandırmayı doğru bulmuyorum.
9 Ekim 2013 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Merak eder dururdum insanları üzen kişilerin başlarına üzülecekleri şeyler geldiğinde ''bunu hak ettim mi'' diye düşünüp düşünmediklerini. Sonuçlardan birçok kişinin düşünmediğini gördüm. Bazen saf saf insanların düzelmesini beklerdim, ''anlamıştır herhalde'' derdim. Ama boşunaymış demek ki :) Birçoğu sütten çıkmış ak kaşık modunda. Olaylar arasında ilişki kurmak en zayıf yönlerimizden biri belki de... Ki ben tüm olayların ilişkili olduğunu düşünüyorum.
6 Ekim 2013
Cilveli: Geçmişten kalan bir şeyler ödediğime hiç inanmadım.
5 Ekim 2013
dpd06: Öf böyle ruhani şeylere hiç girmem, olmuşla ölmüşe çare yok, olmuş der geçerim, vay efendim ben geçmişte kediyi tekmelemiştim bunlar hep o yüzden başıma geldi diye düşünmem hiç. Yada ay her işte bir hayır vardır gibisinden düşüncelere girmem. Yorumlamıyormuşum demek ki.
4 Ekim 2013
unalziya: Geçmiş ve geleceğe takılı kalmamak, anı yaşamaktır bana göre güzeli.
2 Ekim 2013
ibrahimpekin: Kötülük yapmayanların da başına kötü şeyler gelebiliyor hayat bu. En fazla herşeyde bir hayır vardıra yorabilirim.
1 Ekim 2013
Red-kit: 7,4 yetmedi mi diyen kara çarşaflılar aklıma geldi :D Bence yaşarsın ve en sonunda ölürsün, bu kadar :))
30 Eylül 2013 . 5 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: pırıl_pırıl . 28 Eylül 2013