Anket Sitesi

Anket Sonuçları

13 Mayıs Salı günü Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasının sorumluları sizce kimlerdir?

%63,3Firma sahipleri
%61,2Hükümet yetkilileri
%32,7Yasalar
%26,5Müfettişler
%18,4İdari yönetim
%12,2İş güvenliği uzmanları
%6,1Vardiya amirleri
%4,1Bence suçlu yok, kader
%4,1Bence;
%0,0Elektrik mühendisleri
%0,0İşçiler
%0,0Basın
%0,0Takip etmedim / Fikrim yok
Ankete Katılım: 49 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 4 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Red-kit: Hiç sorumlu yok.Tayyip ve danışmanı gitti bir güzel dövdü insanları ohhh.Daha ne !
11 Temmuz 2014 . 1 üye beğendi
berxay: Tek bir sorumlu yok ki. Yasalardan tutun işletme sahibine hükümetten tutun orda güvenliği sağlayamayan herkese kadar küçük ya da büyük sorumlu olanlar var. Bir de bu sorumluluktan kaçmaya çalışan ikiyüzlüler var mesela hükümet. Belki bu önümüzdeki 10 yıllık süreçte bu olayın hesabı sorulamaz ama bir gün mutlaka bu sorumluların tek tek hesap vereceğine inanıyorum/inanmak istiyorum.
12 Haziran 2014 . 1 üye beğendi
servetcembar: Benim galiba...Kimse sorumluluğu üstüne almadığına göre kesin benim...
6 Haziran 2014 . 3 üye beğendi
ibrahimpekin: Ölmek herkesin kaderinde vardır. Maden işçisinin kaderinde de, ölümden korktuğu için yanında yüzlerce korumayla gezen adamda da. Maden işçisinde ölüm oranı diğerinden fazla değildir. Şayet korumalar olmasa. Utanma, arlanma yok tabi. Onun yerine beyefendice değil de, mahalle serserisi gibi tehdit etmek var, kaderdir demek var, kabullenmemek var. Suçlu en iyisi işçiler olsun.
2 Haziran 2014
pırıl_pırıl: En büyük sorumlu işveren aslında. Yok sorumluluğumu devrettim vs olmaması lazım. Bir de çıkmış işveren sorumlusu kimse gereken yapılacak diyor yahu en büyük sorumlu kendisi haberi yok! Sinir oldum!!!
25 Mayıs 2014
tcdelcigeneral: kesinlikle firma sahipleri
25 Mayıs 2014
umut.44: Bizler suçluyuz. Sırf Soma da bu olay oldu diye biz olayı inceleyip suçlu arıyoruz. Belki de binlerce mevzuda böyle tehlikelerle karşı karşıyayız ama başımıza gelmedikçe anlamıyoruz. İlle de sonu böyle felaket olmamalı kıstasımız. Hangi işimizi gerçekten hakkıyla yapıyoruz ki, insan olarak bizler işi hakkaniyetle yapmadıktan sonra sistem ne yapsın. En kral yasayı da yapsanız ''insan'' insan olmadıkça bunların önüne geçilemez.
24 Mayıs 2014
ayazcem: Maalesef gerçekleri görmek lazım.Yaşanan olayın yaşanma sebebi,yaşanan olay, yaşanan olayın sonrasında olanlar bize aslında bizi gösteriyor.''Gel benim yüzüme yuh çek,yuh çekersen tokatı yersin '' diyen başbakan, halkı yerde tekmeleyen çakal'ı Yusuf Yerkel...Bu halkın ta kendisi var bu yaşananların içinde...Sorumlu yok,istifa yok,utanma yok, herkesin vicdanı rahat...Kültüründe demokrasi olmayan bir toplumuz.Atatürk'de denemiş ama bu kadar olabilmiş.
24 Mayıs 2014 . 1 üye beğendi
drosophila: Kim(ler) olabilir acaba!? Söylenenlere göre işçiler acil durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmiyormuş tam olarak. Ah, dur, buldum, işçilerin kendisi tabiki!
24 Mayıs 2014
Anketi oluşturan üye: ibrahimpekin . 23 Mayıs 2014