Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Afyonkarahisar'da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'na bağlı Mühimmat Depo Komutanlığı'nda meydana gelen ve 25 askerimizin şehit olmasına neden olan patlamanın ardından tarafsız araştırma anketi: Siz, patlamanın nedeni hakkında hangi görüşe sahipsiniz?

%47,8İhmal
%33,7Sabotaj / Terör olasılığı
%9,8Fikrim yok
%8,7Şöyle ki;
Ankete Katılım: 92 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 3 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Alexaki81: Kirli bir iş organize ettirdiler o aslerlere , sonra da hepsini toplayıp ınfaz ettiler.
11 Ocak 2016
mirsad49: Hükümet
1 Kasım 2012
pinokyo: Karanlık bi iş. Büyük bi ihtimal muhaliflere gönderiliyordu o bombalar. Bence ihtimal. Sabotoj sanmıyorum. Ama belli olmaz.
20 Eylül 2012
ibrahimpekin: Acemi askerin ne işi vardı o depoda? Yanılmıyorsam 3-4 günlük askerler vardı şehit olanların arasında. İhmal olduğu çok net anlaşılıyor askerlerin olası acemiliklerinden madalyonun görünen yüzünde. Peki ya görünmeyen yüzü?
16 Eylül 2012
doktorl: çok büyük bir ihmal söz konusu
14 Eylül 2012
blackrace: İhmal yada kaza olması çok tuhaf en ufak bir el bombası patlasa 25-30 asker şehit düşecek ve 150.000 el bombası infilak edicekse orası en güvenliksiz yerdir. 1 el bombasıyla 150.000 el bombası nasıl patlatılır aklım almıyor, hele hele valinin belediye başkanının daha olay anlaşılmadan çıkıpta 'kaza' demeleri sabotaj ihtimalini yükseltiyor gözümde.
14 Eylül 2012
pırıl_pırıl: İnsanın aklına ilk terör ihtimali geliyor. Sonra başka başka şeyler... Ama cok can sıkıcı şeyler bunlar... İnsanın tahammülünü zorluyor.
13 Eylül 2012
Çınar_kunduz: Elbombası ve mühimmat imal eden bir fabrikada teknik çalışanıyım.Bu işlerde eğitimli ve bilgi sahibiyim.Kesinlikle bir elbombası veya top mermisi yere düşerek patlamaz.Bu bombalar tapalarının üzerinede düşse o mekanizmayı çalıştıracak kuvvet yetersiz geleceğinden patlamaz.Üretim aşamasında düşürme testlerine tabi tutulurlar.Depolama ve istifleme şartname ve yönetmeliklerle belirlenmiş olup bunun dışına çıkmak suç olur.Böyle bir patlama basit bir ihmal veya kaza olamaz.
11 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
ayazcem: Bir olay yaşıyoruz.Olay sabahı hiçbir araştırma yapılmamış iken konuyla ilgisi olmayan bir Bakan! çıkıyor ve "kaza ve takdir-i ilahi" olduğunu söylüyor.Bu sefer kendi sevdikleri adam Genelkurmay olduğu için TSK hükümetçe sonuna kadar korunuyor.Sonra bir bakıyorsun bıyık farkıyla vali olmuş bir adam Afyon'daki patlamayı kendi kişisel şovuna çeviriyor.Bence sonrasında yaşananlar "niye böyle oluyor?" sorusuna çok güzel cevap veriyor.
11 Eylül 2012 . 5 üye beğendi
umut.44: Adına ihmal de desek sabotaj gibi bir ihmal olur. Her bir asker mühimmat deposunda ne yapması gerektiğini bilir. Bilmeyecek kadar acemileri zaten sokmazlar oraya. Dolayısıyla bunun sadece adına ihmal diyebilirler, herkes de gerçeği bilir ama kollar bağlı kalmaya devam eder.
10 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: ferment . 6 Eylül 2012