Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Yolsuzlukla ilgili ses kayıtları ortaya çıktıktan sonra Recep Tayyip Erdoğan ve bazı AKP'li vekiller mitinglerde sürekli; ''paralel yapı bizi dinledi, bunlar montaj, dublaj'' şeklinde propaganda yaptı. Geçtiğimiz günlerde Almanya Türkiye'yi dinlediğini açıkladı. Bunun üzerine Recep Tayyip Erdoğan mitinglerde ses kayıtlarına karşı gösterdiği performansın aksine; ''Dünyada istihbaratı güçlü olan ülkelerin farklı ülkeleri dinlememe gibi bir durumu olamaz'' diyerek durumu kabullenir bir duruş sergiledi. Efkan Ala da benzer bir tavırla; ''Alman istihbaratının Türkiye'yi dinlemesi normal'' dedi. AKP hükümetinin sosyal medyaya sızan ses kayıtlarına verdiği tepki ile Almanya'nın dinlemesine verdiği tepki arasındaki bu bariz farkın nedeni sizce ne olabilir?

%50,0Almanya'nın elinde Türkiye'yi zor durumda bırakacak suç delilleri olabilir
%25,0Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve hükümet yetkililerinin özel hayatıyla ilgili şantaja konu olabilecek bilgiler olabilir
%20,8Türkiye'nin ve Türk hükümetinin aleyhine elinde herhangi bir şey olmadığı halde Almanya, Türkiye'yi dinlediğini söyleyerek güç gösterisi yapıyor olabilir
%16,7Cumhurbaşkanımızın bir bildiği olabilir
%12,5Almanya dinleyince biz de dinlemiş sayılıyor olabiliriz
%12,5Bence şöyle birşey olabilir;
%12,5İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 24 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 2 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 1 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

Istanbul34murat: Roman yaz sen arkadaş :)
6 Ekim 2014
ny12da: ''Almanya dinleyince biz de dinlemiş sayılıyor olabiliriz'' bu şıkkı koyanı beyninden öpüyorum ve tebrik ediyorum.
21 Eylül 2014 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
ibrahimpekin: Bizler söyleyince montaj, ama daha güçlü kimlikler dinlediğini söyleyince durumu kabulleniş. Dökülün dökülün daha neler var kimbilir. Bu adamlardaki Allah korkusunun boyutunu çözmüş değilim hala. Bunlar yoksa ateistler de milleti mi kekliyorlar Allah diye? Millete ne yem atarsan yer. Öyle değil mi Akpliler hı? İktidardan biri çıkıp yasak yada günah olan birşey hakkında ''caizdir, serbesttir'' dese onaylarsınız öyle değil mi?
10 Eylül 2014 . 1 üye beğendi
ikm: Dinlenenin tepkisi dinleyenin gücüne göre değişmiş. Tepkiler arasında fark varsa bu benim düşüncemde samimiyetsizliğe işarettir. İngiltere ve Abd'nin de dinlediği iddia ediliyor. Yaptırım gücümüz yok, paşa paşa ''normaldir!'' denilecek. Bir bakanımız çıktı; bizim istihbaratımızın görevi dinletmemektir dedi. Açıklamayı doğru buldum.
7 Eylül 2014
menurdato: Burda da büyük güçlerin parmağı var ve ülkeleri birbirine düşürmek için ellerinden geleni yapan ülkeler var..
7 Eylül 2014
JohnNash: İşte hani bazen yemiyor derler ya aha o yenilmeyen durumlardan birisi bu. Yok yeseydi Almanya'da montaj yapmış derdi.
6 Eylül 2014 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
drosophila: Almanya'nin 'montaj' kayit yapmayacagini bildigi icin olabilir. :)
6 Eylül 2014 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: toynaklar . 6 Eylül 2014