Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KADINLARA ÖZEL: 'Üst üste gelen sağlık sorunlarım yüzünden çocuk yapamama riskim doğdu. Ben de son olarak bu yola başvurdum. Şunu herkes bilsin, ben çaresizdim. Hiç kimse için bu yolu önermiyorum.' diyen Leyla Bilginel, Amerika'daki bir sperm bankasından alınan spermle hamile kalıp çocuk sahibi oldu. Siz benzer bir şekilde başka çözümü olmayan bir durumda olsanız, Leyla Bilginel gibi sperm bankasından alınan sperm ile hamile kalmak ister misiniz?

%37,5Hayır, bu yöntemle çocuk sahibi olmak yerine çocuksuz kalmayı tercih ederim
%36,2Evet, çocuk sahibi olmak için ne gerekiyorsa yaparım
%17,8Bence:
%8,6Fikrim yok
Ankete Katılım: 304 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 108 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

feeling19: Çocuğum deli gibi aık olduğum, seviştiğim adamdan olsun, olmayacaksa da çocuğum olmasın çok mühim değil. İhtiyacı olan bir çocuğa da bakabilirim eğer ki evlenmezsem.
5 Ağustos 2012
pharmaton: çaresiz olduğuna inanıyorum yani en son çarenin bu olması bence mantıklı çocuk sahibi olmak için tanımadığı bir insanla bir gecelik birliktelik yaşamaktansa bu bence daha insaflı.
7 Eylül 2010
dfn_: Evlatlık edinseymiş
20 Mayıs 2010
pinokyo: Çaresizlik söz konusu olunca kadına fazla kızamıyorsun ama şu var madem bu kadar çok çoçuk istiyorsun evlat edinseydin be abla keşke hem bir çoçuğun hayatını değiştirmiş onu yurt köşelerinden kurtarmış olurdun yeni doğmuş bir çoçuğu evlat ediseydin be keşke abla
28 Ocak 2009
duffygirl: Evet olurdum çocuk esirgemendende alırdım bakabileceksem tek başıma verebileceksem herşeyi :) kesinlikle.Ayrıca bu hanfendinin üstüne bukadar gelmeri çok üzücü bu onun hayatı kendi seçimi :)milletin ne dediğine değilde kendinizin mutluluğna bakmalısınız sonuçta bu haytı siz yaşıcaksınız ve :)tek bi yaşamımız var...
6 Ocak 2009
Tun-cem: Başa gelmeyince bilinmez bu.Allah böyle bir duruma düşürmesin kimseyi.
24 Temmuz 2008
quartz: çocuk sahibi olmak için evlenmek gerekmediği gibi , bu yol da bir tercih çünkü zaman geçirmemesi gerektiğini anlıyorum bu durumdan. kabullenilmesi kolay bir durum değil tabii.
10 Mayıs 2008
dpd06: baba duygusunu yaşayamayacak bir çocuk doğurmak istemezdim.çocuk doğuramayacak olsam da o kadar öksüz-yetim çocuk var gider evlt edinirim
1 Mayıs 2008
tülay: belki çogu kadın böyle birşey istemez ama bu durumu yaşayan bilir.bir söz vardır;bekara boşanmak kolay denir.insan böyle bir durumla karşıkarşıya kalmadan bilemez.
27 Nisan 2008
seym@: Hayır, berbat bir durum. Babası belli değil, ne demek ya? Dini açıdan da hoş görülmemiştir zaten.
19 Nisan 2008
Anketi oluşturan üye: betül_0794 . 24 Temmuz 2007