Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Aşiret yasalarının ve aile meclislerinin kararlarıyla şiddete ve namus cinayetlerine maruz kalan genç kız ve kadınların cellatlarının (çoğunlukla erkek kardeşler) alacakları cezadan, 'yaş haddi' ve 'namus cinayeti' adı altında indirime gidilmesini olumlu buluyor musunuz?

%53,6Hayır, hangi devirde yaşıyoruz
%32,3Danimarka`daki gibi ailece ömür boyu ceza verilmeli
%27,6Yaş haddi olabilir, ama namus cinayeti indirimi kabul edilemez
%13,0İlgilenmiyorum / Fikrim yok
%6,8Elbette, namusa leke sürülemez
Ankete Katılım: 192 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 2 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 111 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: Kan gütme saiki ve töre cezayı ağırlaştıran hallerdir. Yaş haddi dediğiniz şey yaş küçüklüğü ise kusuru azaltan haldir; daha az ceza alması gerekir. Soruda denilen namus indirimi diye bir şey yok.
29 Kasım 2015
bjk1903: İnsan hayatına kast etmenin çok ağır müeyyideleri olmalıdır. Yapılan katliamları meşrulaştırarak, canileri ödüllendirmek insanların adalet duygusunu yaralar.
2 Temmuz 2012
as1908: Öncelikle o çocukların aileleri birinci dereceden adam öldürmekle cezalandırılmalı. Ceza almaktan korkarak çocuk yaşta insanları katil yapıyorlar yada cinayeti üstlerine atarak katil yaftası yapıştırıyorlar. Aynı cezayı onlara da verirsen büyük çoğunluğu bu yolla girmez.
1 Mart 2012
meşmet: rezillik ötesi ya bu kadarı olmaz.böyle bir şey böyle bir yüzyılda olurmu.işte bu gibi şeyler yüzünden geri kalmış bir ülkeyiz.
2 Mayıs 2008
fidem: Olumsuz bulmayı da geçtim, kan dondurucu buluyorum. Böylesi sapık bir zihniyetin varlığını utandırıcı buluyorum. 'Namusumu temizledim, pişman değilim' diyenleri iğrenç buluyorum. Müebbet yatması gerekenlerin allem edilip kallem edilip 2-3 ayla yırtmalarını korkunç ve utandırıcı buluyorum. Bu konuyu düşündükçe kendimi kaybediyorum, aklımı bulamıyorum.
19 Nisan 2008
Tun-cem: Bölge mv leri bu yönde istedikleri yasayı çıkarttırabiliyorlar.
8 Nisan 2008
Dilemma: Danimarkadaki yöntem hoşuma gitti, en doğrusuymuş.
10 Mart 2008
siyahmasal: Onlar zaten bilerek yaşı tutmayan çocukları seçiyorlar buna bir çözüm bulunmalı ki hiç kimse o çocukları bu gerekçeyle sömürmesin....
15 Ocak 2008
servetcembar: Olumlu bulunacak bir tarafı yok bunun...Cezayı azmettiricilere kesmek en iyi çözüm olacaktır...
15 Ocak 2008
ekinox: olumlu bulunacak birşey mi bu?neredeyse bu cinayetleri işlemeleri için teşvik ediliyorlar.
3 Ocak 2008
Anketi oluşturan üye: yalnızdeniz . 23 Şubat 2007