Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde idam edildi. İdamlarının üzerinden 34 yıl geçmesine rağmen, bazı çevrelerce vatan haini, bazılarınca da gerçek vatansever olarak yansıtılıyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

%69,9Vatansever
%30,1Vatan haini
Ankete Katılım: 296 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 113 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

berxay: Ben vatansever diye düşünüyorum. Ama sevme şekilleri konusunda diyecek bir şeyim yok...
23 Mayıs 2009
Travian: sanki birtek onlar asıldı..Birçok milliyetçi insan da idam edildi ama sizler onların üstünden propaganda yapıyorsunuz..Bazı düşündükleri iyi olmasına karşın büyük ölçüde hainlik kapsamındadır diye düşünüyorum..
27 Ocak 2009
selcuk74: tabiiki vatanınıseviyorlardı zaten bu ülkede vatan haini arama merakı kadar çıldırtıcı birşey görmedim herkes birbirini hainlikle suçlar bu memlekette denizler hakkında birşey söylemek istiyorum gercekten takdir edilesi bir cesaret ve yiğitlik düşünün bunlar daha 20'li yaşlardalar ama nedense mahir'den daha az bahsedilir neden sizce? ben biliyorum ama size soruyorum neden?
27 Ocak 2009
68-ruhlu: vatanı uğruna ölüyorsa ve son nefesinde bile yaşasın bağımsız türkiye diyorsa nasıl vatan haini olabilir.vatan haini diyenin türklüğünden şüphe ederim...
7 Temmuz 2008 . Polemikleri Oku
quartz: bağımsız olmayı istemek vatan hainliğine girebilir tabi, hak hukuk aramak da..
3 Haziran 2008
dpd06: bu insanlara nasıl vatan haini denilebilir?tek dertleri ülkeyi abd emperyalizminden kurtarmaya çalışmak tam bağımsız bir türkiye yaratmaktı
6 Mayıs 2008
fidem: Güzel insanlar, sizi unutmadık. 6 Mayıs'ı unutturmayacağız. Biz hala bir avuç insan olarak boğazımızdaki yumruyla yaşıyoruz. Vatanını düşünen, kimsenin uşaklığını yapmak istemeyen, başı yere gelmeyen, yoksulu savunan, ancak canı alınarak susturulabilen bu insanlara vatan haini demek gerizekalılıktan başka şey değildir. 'Yetmiş iki yazında yavrum, üç günde dağılıp giden, kuş sürülerinin kanatlarında kaldı bahar...'
6 Mayıs 2008 . Polemikleri Oku
Tatarizma: Onlar Kemalist öze bağlı sağlam yurtsever insanlardı! Türkiye'deki ABD karşıtı anti-emperyalist dalgayı durdurmak isteyenler tarafından yokedildiler!
18 Mart 2008
ozzyozz: İdamdan kurtulabilecekleri halde ideolojilerini savundular.Vatansever dememek,tekrar edilen bir haksızlık olur bence.
26 Şubat 2008
partizan_ea: deniz gezmiş,mahir çayan,sinan cemgil,ulaş bardakçı...komprador olmak,çıkar uğruna amerikan emperyalizmine boyun eğmek,vatanı bir kaç amerikan doları için viski masalarında satmak,susmak,pusmak vatanseverlikse;hepsi vatan haini!
22 Şubat 2008
Anketi oluşturan üye: botan . 17 Ağustos 2006