Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Ülkemizde insanlar tiyatroya neden az gidiyor?

%45,7Sanat bilinci toplumda yeterince oluşmadığı için
%39,2Hayat şartları, halkın sanata vakit ve para ayırmasına müsait olmadığı için
%38,1Eğitim ve bilgi düzeyleri düşük olduğu için
%32,5Sinema çok baskın olduğu için
%19,6Devlet ve sanatçılar halkı yönlendirmede yetersiz kaldıkları için
%10,2Diğer:
Ankete Katılım: 265 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 135 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ışıl_ışıl: Tiyatro organizasyonlarını yapmak daha zor, sinemaya gitmek istediğinizde o anda mutlaka giedecek bir film buluyor ve gidip izliyorsunuz ama tiyatro için programınızı önceden yapmanız gerekiyor, o anda karar verirseniz hem saatler tutmuyor hem de yer kalmamış oluyor.
1 Haziran 2009
ibrahimpekin: Ne yazık ki ülkemiz tiyatro konusunda çok geride. (izleyici konusunda). Fazla ilgi görmüyor tiyatrolarımız. Kimisi varlığından bile habersiz. Oysa dünyanın en güzel şeylerinden bir tanesi tiyatro. İnşallah hak ettiği yeri bulacaktır tiyatromuz...
3 Mart 2009
fidem: Tiyatro başka bir kültürdür. Zaman fast-food zamanı, oturup keyifle yemek yiyerek muhabbet etmeye zamanı yok kimsenin nedense. Bu nednle tiyatro ağır geliyor insanlara. Biraz da devletin suçu tabii, kaç tane ilde oynanan eserlerin yeteri kadar tanıtımı yapılıyor, halk izlemeye teşvik ediliyor? Onu da geçtim kaç ilde yeterli donanımda tiyatro sahneleri var? Kaç ilde tiyatro oyuncularının gelmesini teşvik eden çalışmalar yapılıyor?
10 Kasım 2008
tugcesss: Tiyatro kültürü olan, sanattan, sanatçıdan anlayanlar, can çekişen tiyatroyu hâlâ yaşatabilmek için çaba sarfediyorlar zaten... Talebin az olmasının önemi kalmıyor bu durumda... Hatta Ankara'da yakın zamanda gittiğim tiyatroda yaş ortalamasını 35 diye tahmin etmiştim ama birçok genç vardı. Kıymet bilenler kaldı işte tek tük onları da özel koruma bölgesine aldık.
10 Kasım 2008
Meraklıtaze: Arkadaş ortamlarında daha çok sinema konuşulur .. Neden bilmiyorum ama tiyatroya giden arkadaşım hiç yok
1 Kasım 2008
xmystery: Evlerinde parasız televizyon varken paralı tiyatroya gitmek istemiyor olabilirler ya da dışarı çıkmak zor geliyor olabilir.
8 Temmuz 2008
quartz: açıkçası her şey çok kolay internetten bile bilet alınıyor ancak her ilde/ilçede bu tarz hizmetler yok. istanbul da yaşadığım için ben şanslıyım ve hiç boş salona oynayan bir oyun da görmedim. ama boş salona oynayan çok sinema filmi gördüm. ayrıca sinema biletleri daha pahalı. ancak sahnelenecek oyunlar iyi seçilmeli.
8 Haziran 2008
meşmet: kültüre önem vermediğimiz için.insanlar anca oturup evde dizi izleyip çekirdek çitler.
3 Mayıs 2008
alicinar0707: Yeterince reklamı yapılmıyor o yüzden olabilir.
9 Nisan 2008
keremege: Birçok sebebi olabilir bunun. Gitmek ister şartları elvermez, diğerinin imkanları gitmeye müsaittir ama kendisi ottur.
27 Şubat 2008
Anketi oluşturan üye: taaki . 26 Temmuz 2006