Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Turizmde doğal güzellikler mi, yoksa tesisler mi turist çeker?

%76,2Doğal güzellikler
%17,9Tesisler
%5,9İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 390 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 164 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pinokyo: Aslında mevzuya şöyle bakmak lazım. İki örnek Dubai ve Karadeniz'imiz. Dubai palmiye adalarla, 7 yıldızlı otellerle turist çeker benim Karadeniz'im ise doğasıyla yani ikisi de önemli bir husustur
23 Ağustos 2009
dmtezb: Doğal güzellikler tabi ki ama kaliteli hizmet de önemli.
23 Mayıs 2009
Bozkurt_fb: Bence doğal güzellikler daha çok ilgi çeker.Tabi bu doğla güzellikleri iyi sergilemek için yapılanmaya önem verip tesisleşmeyide elden bırakmamak gerekir.
13 Nisan 2009
meşmet: Bence her ikisi de...
18 Mart 2009
tekiner07: bence doğal güzellikler tesislerle birleşince turist çeker
10 Ağustos 2008
dpd06: bence parası olan için tesis önemli,parası olmayan için doğal güzellik=)çadır falan kurarsın otel masrafına gerek yok,babam dan biliyorum.adam emekli napalım 5 yıldızlı otele mi gidelim?kamp yapıyoz=)
15 Mayıs 2008
quartz: 3-5 kuruşa tatil geçirmeye gelen çoğunlukta çünkü turizmi kısır döngüye soktular deniz güneş kum pazarlanıyor. bunun sonucunda çarpık tesisleşme oluşuyor. kıyılarımızın doğal görüntüsünü bozmamamız gerekiyor. en akılda kalıcı örnek bodrumdur her gitiğimde biraz daha genişleyen çirkin yapısı ile artık bir tatil merkezi olma özelliğini yitirmiştir. doğal ve tarihi güzelliklerimiz bir çoğunun umrunda değilken ve bakanlığın adı turizm ve kültür olmuşken söylenecek bir şey kalmıyor.
11 Mayıs 2008
fidem: Ne turizmi olduğuna göre değişir. Örneğin yaz turizminde daha çok tesislere rağbet ediliyor ama sağlık turizmi, din turizmi, tarih turizmi gibi etkinliklerde doğal güzellikler ve tarihi yerler daha çok önem kazanıyor.
2 Mayıs 2008
pollster: Doğal güzellik olmazsa, tesisin bir anlamı olmaz. İkisinin birarada uyumlu bir şekilde olması gerekir. Tesisleşme turizm gelirlerini arttırmak için şarttır. Ancak doğal güzellikler bu uğurda feda edilmemelidir. Optimum bir çözüme gidilmelidir. Doğaya zararı minimuma indirgeyerek, doğa dostu tesisler inşa edilmelidir. Bu bir devlet politikası haline getirilmeli ve ona göre titizlilkle davranılmalıdır. Bu sayede turizmin nimetlerinden akılcı bir şekilde, geleceğimizi karartmadan faydalanabiliriz.
24 Nisan 2008
seym@: Her ikisi de, ama doğal güzellikler daha çok göz boyar tabi ki.Biz doğal güzellikler tarafından karlıyız.
21 Nisan 2008
Anketi oluşturan üye: Yasinnn . 28 Mayıs 2007